Pytanie do fachowców. Płytka łazienkowa odpadła

Panowie z ekipy położyli płytki w łazience. Teraz mąż chciał zawiesić szafkę. Jedna z płytek odpadła. Okazało się że zaprawa była rzucona tylko pod sąsiednie płytki, a ta jedna trzymała się tylko przypadkiem. Czym teraz dokleić tę jedną płytkę?

Klej do plytek, jak masz w poblizu cos w rodzaju Castorama czy jakis sklad budowlany to doradza, bo potrzebujesc mala ilosc, a kupowanie 10 kg zaprawy do jednej plytki to przesada.
https://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/plytki-scienne-podlogowe-i-elewacyjne/akcesoria-do-plytek-podlogowych/kleje-i-zaprawy-klejowe.html?order=price&dir=asc

1 polubienie

Klej do płytek. Choć są magicy którzy na silikon albo na gips budowlany kładą ubytki:) A ja to bym teraz zawiesił, tj powiesił fachowców za jaja. Jeśli jedna tak była to na 99% będzie takich więcej.

2 polubienia

Przyjezdzal taki fachowiec kafelkarz do Hiszpanii. gdzie wykonczenie nie tylko lazienki czy kuchni kafelkami stoi


I dziwil sie, ze mial problemy zalapac sie nawet na pomocnika :wink:

2 polubienia

Oszalał bym… A co do wykończenia kafelkami domu… to nie tylko Hiszpania. W Polsce teraz modne są panele laminowane, zaś ja w kuchni mam położone coś pomiędzy… panele vinylowe.

2 polubienia

To się do Usterki nadaje :flushed:

1 polubienie

Fachowo to trzeba klejem do płytek. Proponuję znaleźć jakiegoś płytkarza działającego akurat po sąsiedzku i poprosić o garść tego kleju, a nie biec po worek do Castoramy czy Obi.
Ja zrobiłem niefachowo jak mi odpadł cały narożnik przy oknie, świeżo ułożony. Oczyściłem pędzlem powierzchnie płytki i ściany, posmarowałem solidnie zwykłym plastikowym klejem z tubki (wycisnąłem prawie całą tubkę), chwilę poczekałem i przycisnąłem do ściany. Już dwadzieścia lat sie trzyma.

3 polubienia

Te andaluzyjskie patia i wykonczenia wnetrz maja swoj urok.
A ogolnie posadzki kafelkowe (czasem z roznych wzorow lastrico, ale to paskudne) sa norma.
Drugie w kolejce to wlasnie panele podlogowe. Parkiety sa raczej rzadkoscia.

2 polubienia

Panele są … nie zbyt trwałe.

To prawda
I do tego jak kot po nich chodzi to tupie jak jeż :joy:

1 polubienie

To też od fachowca zależy. W przedpokoju nie oszczędzałem i pod panele dałem grubą piankę i wyszło super cicho. Choć nigdy wcześniej nie kładłem paneli.

2 polubienia

O takich fachowcach piszę. Fachowo to złapać za jaja wykonawców. Mi po remoncie kuchni przywieźli nowo zakupiony piecyk gazowo-elektryczny bez rusztu. W Poniedziałek wymieniają na nowy i mają podłączyć. Jak zamawiam usługę to też gwarancję. A najmniejszy worek kleju do płytek to 0,5 kg tyle że trzeba też grunt i fugę.

3 polubienia

Usterka to zmontowane i często nie realne awarie. Mam dla nich zero zaufania. Choć śmieszne.

Nawet nie wiedzialam, ze taki program jest? Ale pewnie znowu zycie przerasta kabaret.

3 polubienia

Tak jest na tvn. Robią podpuchę dla fachowców. Raz w kompie w środku odwrócili złącze lpt i wezwali fachowca. Wybacz w komputerze stacjonarnym jak i w laptopie raczej nie ingerował user.

Co donpodlaczen w komputerze to ja wiem gdzie podlaczyc zasilanie i jak wyglada wtyczka USB.
No powiedzmy inne, dzis juz nieuzywane zlacza tez wiem jak wygladaly. :wink:

1 polubienie