Pytanie do ludzi interesującymi się mitami,legendami

Bardzo interesujące jest to, że we wszelkich religiach wszechwładni bogowie nie mieli wpływu na czas, ba, oni podlegali jego upływowi.

W mitologii greckiej, jeszcze tej przed Sokratesem, najważniejszym bogiem był Chronos utożsamiany z istotą wszechrzeczy. Był panem wszystkiego, czasu też, bo sam był czasem. Widział i wiedział wszystko.

Przeglądając wszystkie religie, zauważamy, że nie ma w nich mowy o podróżach w czasie w obie strony. W Biblii ten temat też jest pominięty. Bóg stwarzając świat potrzebował siedmiu dni. Czyli podlegał upływowi czasu.
Temat do długiej dyskusji.

PS: Chronos a Kronos, to dwaj różni bogowie, podam tak na wszelki wypadek.

5 polubień

Ateńczycy głosowali na fragmentach stłuczonej ceramiki

A teraz są kawalki papieru?

1 polubienie

Teraz nie trzeba rozrywać… Ale, że w Europie nie znano wtedy papieru to stłuczoną ceramika była najtańszym materiałem do głosowania :wink:

Te całe podróże w czasie to jest największa bzdura jaką kiedykolwiek słyszałem.
Pal sześć naukę.
To sie mija z elementarną logiką na tyle, że nie ma żadnej szansy na to aby zaplanować taką podróż nawet gdyby “technicznie” była możliwa.
Kolejna implikacja płynąca z żartu dowcipnisia wszechczasów Alberta Einsteina

1 polubienie

Chyba czas najwyższy zeby ktoś się rozsądnie przyjrzał tym banialukom zamiast przyjmować na wiarę “bo to był geniusz”
Sam jestem geniuszem to wiem, że lubią żartować (to jeden z tych żartów)

Paradoks podróżnika w czasie można obejść chociażby dzięki koncepcji teorii światów równoległych jeżeli o to Ci chodzi

1 polubienie

Swiaty równoległe to kolejna bzdura co udowadniałem już kilkukrotnie

Nie widziałem twoich wypowiedzi na ten temat więc poprzestanę na tym

Poza tym temat dotyczy legend i mitów i raczej wpływu bogów/Boga na czas niż podróży w czasie samych w sobie w naukowym tego słowa znaczeniu

1 polubienie

To nie minąłem się z tematem bo podróże w czasie są współczesnym mitem

Faktycznie. Na dzień dzisiejszy przesunięcie materii w czasie nie jest nawet teorią. Tak samo, jak zakrzywianie przestrzeni. To tylko życzenie, póki co.
Zresztą, gdyby ludzie nauczyli się podróżować w czasie, to w każdej epoce byłoby sporo gości z przyszłości, czyli naszych dalekich potomków.
Być może są, ale się świetnie maskują. :thinking:

3 polubienia

Co do twierdzenia że w każdej epoce byli by nasi potomkowie to jestem zdania że taka technologia nie była by udostępniona dla zwykłych ludzi i nazwijmy to turystyki czasoprzestrzennej Takie zjawisko mogło by prowadzić do niekontrolowanych zmian bo każdy chciałby coś negatywnego zmienić,przypadkiem podebrać komuś dziewczynę przez to ktoś by się nie urodził itp.

3 polubienia

No oczywiście, że tak.

Szkoda, że to nie w naszych czasach. Miałbym frajdę niemożebną poobserwować sobie, jak dawniej bywało. :grinning:

1 polubienie

Powiem wam szczerze, że naukowcy zastanawiający się co było przed początkiem są niespełna rozumu

Podróżnik w czasie musiały wyglądać mniej więcej tak:
Świecące oczy ( emisja fotonów zamiast ich odbioru)
Wydaje dźwięki uszami
Wdycha dwutlenk węgla wydycha tlen.
Rzyga jedzeniem itd itp.
Doświadcza antygrawitacji itd itp.
Czas to nie jest jakieś odrębne zjawisko oderwane od reszty dziejących się rzeczy.
Nie da się podróżować do tyłu przodem

Nie znam się na tym, więc wypowiadać się nie będę.

1 polubienie

Nikt się na tym nie zna

1 polubienie

A koncepcja podróży w czasie wygląda mniej więcej tak.
Mamy jakieś urządzenie, w obrębie któego czas płynie do przodu i z jakiegoś powodu caly wszechświat oprócz tego urządzenia płynie do tyłu.
A jak widać nie płynie do tyłu z czego wniosek, że nie ma takiego urządzenia

1 polubienie

Z dosyć oczywistych względów nie da się zrobić tak żeby czas dla podróżnika płynął do tyłu a dla reszty wszechświata nadal do przodu.
Wtedy cofałby się w czasie jedynie w obrębie urządzenia