Quiz Birbanta o dawnych stolicach państw

W związku z wczorajszą zgadywanką fotek ze stolic europejskich Birbant obiecał quiz z tego tematu. @Birbant ułożył pytania, @Bingola wstawił na stronie QUIZME a ja umieszczam go u nas.

4 polubienia

I co teraz? Teraz cała Wasza trójka liczy na współpracę z naszej strony i że niby mamy to dzieło rozwiązać?

.tak?

3 polubienia

Jasne, do dzieła kowboju!

3 polubienia

Nie mogę. Już na wstępie zobaczyłem, że pytań jest 13.

.a ja przesądnym.
:upside_down_face:

3 polubienia

10/13 a zle Bulgaria,Czarnogóra i Portugalia…Kiedyś gdy pakowałem plecak na Kolejorza do Portugalii,obiło mi sie o uszy ze dawna stolica to Guimares…Ale juz nie pamietam dobrze tej rozmowy…Polowa quizu,dosyć trudna…Dobre!

2 polubienia

A jaki dzis mamy dzień?

2 polubienia

Zgadłam Bonn i po kolejnych 5porażkach zrezygnowałam :frowning:

1 polubienie

UpsLala…jakieś Turki w Finlandii.

Wynik na piątkę.

5 / 13

.oklaski.

3 polubienia

deszczowy :face_with_diagonal_mouth:

3 polubienia

Właściwie to juz wieczór

1 polubienie

@konek nie wstawiaj wyniku, bo wszyscy wiedzą, że będziesz miała 14

3 polubienia

To może ja już nic nie powiem… :scream:

2 polubienia

11/13
na Bałkanach sie pokrecilo - Czarnogora i Albania zle. a strzelanie kula w plot.
w Portugalii to liczylam na Coimbre, ale z braku laku ?
:slight_smile:
troche podrozy, ksiazek przygodowych z historia w tle i jakos poszlo.
co do Polski, to kto wie @birbant , kto wie czy wszystkie nie beda nieprawidlowe za jakis czas? :rofl: :rofl: :rofl:

2 polubienia

U mnie też paskudny pogodowo, ale załatwiłem dziś coś, czego długo załatwić się nie udawało. :+1: :grinning:

2 polubienia

Wracając do ewentualnych stolic…Dzisiaj jestem w pracy i moge dopiero po 20 czasu polskiego…

2 polubienia

Gdybym miał zrobić ten quiz nie znajac prawodlowych odpowiedzi to mój wynik byłby ok. 8/13

6 polubień

Mój był 7/13 a geografię lubię…

4 polubienia

Dobrze, że tam nie bylo Afryki. Bo nawet ze wspolczesnymi mialabym problem
No może jakies Teby…:rofl::wink:

2 polubienia

A ja geografii nie znam i nie lubię a wynik mi wyszedł wyższy niż Wam. Same strzelańce na zasadzie, że ten wyraz ładniej brzmi, to sobie w niego kliknę. I nie - nie napiszę ile mi wyszło celnych, żeby Was nie denerwować. Sama bym się wkurzyła, gdyby w dziedzinie, którą lubię jakiś laik zrobił guiz lepiej ode mnie.

3 polubienia

Strzelalem 4 razy i tylko raz trafiłem.Z Albania…

2 polubienia