QUIZ-lektury dzieciństwa,lektury młodości...

Z Curwoodem pod pacha wlazilam na topole… :slight_smile:

2 polubienia

Z Behounka znam jeszcze: Księga Robinsonów, Ślady wśród lodów, Na dwóch planetach, Robinsonowie kosmosu… Kużwa, jak ja dawno to czytałem. Czas, to błyskawica. :unamused:

2 polubienia

Moja siostra,zwrocila mi na niego uwage,na poczatku podstawówki.Oczywiscie,Szara wilczyca i Bari,syn Szarej Wilczycy…A potem to juz szlo w takim tempie ze tylko Szklarskiego czytałem z rowną pasją…
I oczywiscie chcialem miec psa aby dac mu na imie,Kazan!

2 polubienia

Ja wolałem raczej literaturę marynistyczna - np cykl o Hornblowerze Forestera, czy powieści Meissnera

1 polubienie

Plus Pertek zapewne?
Ja tylko połknąłem Wyprawe Kon Tiki.Zresztą uwazam te ksiazke za arcydzielo jesli pamietac ze pisal ja podroznik entuzjasta-szaleniec :innocent:
Z morskich rzeczy ale takiej"lżejszej kategorii",wciągneła mnie kiedyś,“Wojna Trapa”…

2 polubienia

“Znaczy kapitan” Burchardta znałem prawie, na pamięć w swoim czasie.

3 polubienia

Ja cała trylogię Borharda

1 polubienie

To tak jak ten wspomniany przeze mnie,kolega ze szkolnej ławy.Ja…Nie znalazłem na to czasu…
Coraz to nowe twarze mi sie pojawialy na horyzoncie a kiedy pojawil sie Francis Clifford,przez jakis czas,nie czytalem nic innego.

1 polubienie

Ja też, ale ta najbardziej mi się podobała.

Pertek czy Perepeczko to literatura faktu, to oczywiście też, ja mówię o powieściach. Plus jeszcze Wyspa Skarbów, Robinson Crusoe, Porwany za Młodu, Okret Widmo, itp.

4 polubienia

A ja chcialam Bariego!

2 polubienia

Tam piers wpada do polmiska z zupa, a kapitan nawet nie mrugnie…! :joy:

1 polubienie

Jakkolwiek jestem entuzjastą literatury angielskiej a wiktorianskiej w szczegolnosci,czuje sie czasem bezradny wobec R.L.Stevensona.No nie lezy mi i chyba nic juz sie z tym nie da zrobić :grin:

1 polubienie

15/16
Tomek mi sie nie skojarzyl, ale czytalam to tak dawno…

2 polubienia

A kto pamięta “Jeżdziec bez głowy” Reida?

3 polubienia

Włączę się później, zmykam do lekarza.

1 polubienie

Ja!
Tzn.pamietam tytul i ksiazke stojącą na polce u mojego kolegi…

3 polubienia

No to jesli sie Bocca nie pojawi to jak w banku,mamy troje zwyciezcow…Jest mozliwy kolor dla trojga? :innocent:
Choć,kto wie…Moze ktoś jeszcze sprawi niespodzianke?

2 polubienia

Pamietam ze czytalam i nic wiecej…

1 polubienie

Niewykluczone… :slight_smile: