QUIZ-Polacy na krańcach świata,cz.2

bo kto z pojedynczym nazwiskiem i do tego nie Kowalski mial szanse przebic sie przez skromna rzeczywisosc?

1 polubienie

Tak,to sie zgadza.Ale ja skorzystam z okolicznosci aby sie ukłonić Alfredowi Szklarskiemu.Ile on przemycil wiadomosci na poboczach tych wszystkich"Tomków"?!
I to co najwazniejsze…To powodowalo ZAINTERESOWANIE.Ciekawość świata.

2 polubienia

12/13 w tym dwa strzały.
Nie wiedziałam, czym się zasłużyli dwaj panowie we Francji.

4 polubienia

Ja pier…Jestes genialna.
Zakladam ze nikt sie tego quizu nie spodziewal,ze ostatnie tutaj byly dość proste…
Mysle ze mozesz przyfastrygowac sobie kolor choć…Moze jeszcze przyjdzie ta jeansowa dziewczyna?

2 polubienia

Nie tak zle: 10/13!

4 polubienia

Mam po sasiedzku… :joy:

1 polubienie

Nic nie koloruję :slight_smile:
Quiz wyśmienity, niektóre pytania jakby ułożone dla mnie…znałam odpowiedzi i były proste.
Na przykład aktorka, trener, malarka, kto wygrał Dakar i zdobył Himalaje to już była wisienka na torcie :wink:
Nie mogę dalej pisać, bo zdradzę odpowiedzi :wink:

3 polubienia

Ale co masz po sasiedzku? :innocent:

1 polubienie

Ulice jego imienia… Przeciez nie jego na zywo! :joy: Malinowskiego tez blisko…

1 polubienie

Masz moj podziw ale tez,musze sobie przyznac ze typowalem Ciebie na tron :smile:

1 polubienie

Wyróżniam ten quiz i chyba się ze mną zgadzacie, że jest wyjątkowy.

5 polubień

Ollleeee!!!
Znowu kolor…Ide jak burza,day after day :wink:
Ciesze sie i dziekuje!

3 polubienia

BRAWO!!! BIIIIIS! znowu tresc niejasna…

1 polubienie

Aa…Myslałem ze jakis obelisk na cmentarzu czy cuś :innocent:

1 polubienie

Do Brazylii emigrowało polskie chłopstwo, szczególnie z zaboru pruskiego, czyli z Twoich stron też.

1 polubienie

Tak i przyznaje ze akurat brazylijska czesc kontynentu,mniej mnie zawsze interesowala.Chyba ze chodzilo o plemiona Indian.
To jest osobna historia bo podlega wplywom portugalskim.Czy dla Polakow mialo to znaczenie?Nie wiem…Cala Ameryka Pd.jest katolicka i chyba nie za wielu jest nas w Gujanach lub w Boliwii [za wysoko :slightly_smiling_face:]
Swoja droga,jak trudno dzisiaj cokolwiek interesujacego wydobyc na temat Gujan…

1 polubienie

Chyba Gujańczyków? :thinking:

Dziekuje.
Wczoraj na 3 piwach,wygralem 2 partie szachów z gosciem ktory obiektywnie,jest chyba lepszy ode mnie…
Normalnie…Unosze sie :smiley:

2 polubienia

Nie,chodzi mi o 3 Gujany.Angielska z Georgetown,holenderska czyli Surinam i francuską kolonie karną

1 polubienie

I teraz nie wiem. Gujana? Gujańczyk? Czy Gujanin? Raczej to pierwsze.