QUIZ-Polacy na krańcach świata,cz.2

10/13
Całkiem niezły wynik. Źle pierwsze pytanie o Seweryna Korzelińskiego (pierwsze słysze), polski trener na Kubie (tam było ich wielu i trenowali w różnych dyscyplinach), oraz architekt paprocki (myślałem dobrze ale, strzeliłem źle)

5 polubień

Ja tez wiedzialam 10
ale strzaly nieudane - jak zwykle

2 polubienia

**Zgadzam sie **
tez wlasnie chcialam zaproponowac do wyroznienia!!!

1 polubienie

Ode mnie cmentarza daleko…

@collins02
Sa cztery tematy w ktorych wiem nieco wiecej niz przecietny obywatel (ze tak nieskromnie napisze)

  • Jezykoznawstwo
  • Psychologia
  • Fizyka kwantowa
  • Opery
    Niestety tematy te rzadko lub prawie wcale nie pojawiaja sie w quizach
    Stad zazwyczaj moje niskie wyniki
    Czesto pojawia sie sport a tu wiadomosci moje sa mniej niz zerowe i tego nie zdolaly zmienic nawet twoje ciekawe informacje o sporcie
    Moja druga pieta Achillesowa to historia - tu doksztalcam sie przez @birbant -a
    A w tym quizie korzystalam ze znajomosci etymoligii i przenikania sie jezykow
    ale musialam sie dlugo zastanawiac
2 polubienia

No juz wiecej nie da sie powiedziec.
A przy okazji…“Papillon”…Film F.J.Schaffnera z 1973 roku.Z D.Hoffmanem i Steve Mc Quinem…To na temat francuskiej kolonii karnej,jak rzadko kiedy realistycznie i historycznie,film wrecz znakomity!

2 polubienia

Dzisiaj tez emigruja elity
Niestety nie maja tej sily przebicia co krzykliwi awanturnicy
Poznalam tu swietnego Polaka - lekarza i drugiego - malarza - gineli pod nawalem mniej elitarnych ale sprytnieszych Polakow

1 polubienie

Wlasnie to mam na mysli…

1 polubienie

“Papillon” to chyba najlepszy film jaki widzialam
Mam tez ksiazke ale jakos trudno mi sie do tego zabrac

2 polubienia

z emigracja i w ogole historia Hiszpania - Portugalia to jest anegdota lub prawda, ze papiez namalowal kreske na mapie co by mu sie katolicy nawzajem nie pozabijali.
sam jezyk gallego i polnocny dialekt Portugalii dlugo czas byl uznawany za lacine polnocy
a w ogole to @collins02 zdaje sie, ze miales paskudne doswiadczenie z Portugalczykami? pewnie trafiles na tych z poludnia

Bardzo dobry wynik.I tak jak myslalem,kazdy popelnia inne bledy.
Gdyby nie Tomek w krainie kangurow,tez bym nic nie wiedzial o Sewerynie.Wspaniala,wrecz filmowa postac!

2 polubienia

Co tu duzo gadac…Nie lubie ich.Hałas,egoizm,glupota,tumiwisizm…Nie da sie z nimi mieszkac pod jednym dachem.Ale skad byli,nie wiem.

to jak spora czesc cwaniaczkow z Andaluzji, ktorzy maja sie za Katalonczykow :wink:

Wynik 10/13 mnie satysfakcjonuje. Parę odpowiedzi wybrałem na wyczucie.

6 polubień

Dobry wynik!

1 polubienie

Film jest oparty na faktach wiec pewnie masz wspomnienia…
Ponoc nakrecono nową wersje…Ciekawe,po co…

1 polubienie

U mnie było tak, że kilka pytań, to najpierw czarna dziura. Dopiero po dłuższym namyśle, rozjaśniało się. To jest najdłużej przeze mnie rozwiązywany quiz forumowy.
Za krótko zastanawiałem się nad Paprockim, tzn, za szybko uznałem, ze nie wiem. Gdyby nie to, być może miałbym punkt więcej. Z Pacułą, też mogło być podobnie, po Twoim komentarzu.

2 polubienia

Też to zauważyłam, że quizy @collins02 rozwiązuje się długo, bo trzeba każde pytanie dokładnie przeczytać i przeanalizować.
Ja takie lubię :wink:

2 polubienia

Moge sie tylko z tego cieszyć :smile:

2 polubienia

W pytaniu o aktorke byl nawet maly podstep bo pojawilo sie nazwisko dziewczyny ktora jedyne co osiagnela przed kamerami Hollywood to rozbieranka :innocent:

1 polubienie