Quiz z wojskiem w tle?

Kolejny wygrzebany z quizme.
Tym razem co wiemy o WP?

Ja 14/15. Nie doliczyłam sie ilu mamy zawodowych obroncow Ojczyzny.

1 polubienie

13/15 a zle którą nogą marsz oraz material na mundur.Ilość zołnierzy na czuja…

3 polubienia

Zgłaszam sprzeciw.
Major, jak pamiętałam ma 1 gwiazdkę. Teraz sprawdziłam w wiki i tam też podają, że 1 gwiazdka, nie dwie. Żródło: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Plik:Naramiennik_Major.svg
Ale to nie wszystko:
py t7 - Każdy pełnoletni… może zgłosić się… - Nieprawda, że każdy. Upośledzeni umysłowo na pewno nie mogą służyć w wojsku. Ale nie tylko oni.
Błąd zrobiłam w liczebności armii i strzeliłam, że mamy kobietę - generała - mój błąd, a szkoda :slight_smile:

3 polubienia

Masz racje z majorem.Tyle ze inne opcje były wykluczone.Tak to juz jest z quizami…

4 polubienia

13/15 = źle liczebność armii i kobieta-generał. W pytaniu o stopień ewidentny błąd, ale zaznaczyłem najbardziej prawdopodobna odpowiedź.

3 polubienia

@gra - zgłosić się może każdy, a czy go przyjmą to już inna bajka :slight_smile:

4 polubienia

To raz a poza tym tu akurat rozumiem intencje pytającego bo choć @gra ma rację to czasem pewne sprawy przyjmuje sie automatycznie jak pewnik.
Jak np. i to ze świr jest w zamknieciu a jesli na wolności to badania wykażą [albo i nie wykażą] :innocent:

1 polubienie

Ostatnio to mam wrazenie, ze nie tylko w Polsce mamy wysyp świrów na wolności.

2 polubienia

Komplet Na czuja brałem materiał na mundur i kobietę generała.
Pokazany jest stopień podpułkownika, a pytają o majora. Nie pierwszy to błąd autorów quizów.

4 polubienia

Gwiazdki w oczach sie rozmnożyły.
Ja to pamietam z lekcji przysposobienia obronnego starszego sierżanta - widzial to kto chłopa z dwoma ptaszkami?

Mój peowiec miał ten stopień i zawsze jak przepytywał ze stopni to wyciagał plakietkę majora a potem zadawał dodatkowe pytanie - czy ktoś w naszej szkole nosi ten stopień?

1 polubienie

Ja miałem dwóch peowców, jeden miał ksywę Pindol, drugi Anioł. Obaj, wyjątkowe kretyny.

3 polubienia

Mój tez był kretynem. Spisywałem na kartce jego powiedzenia, starczyłoby na cały dzień opowiadania dowcipów.

1 polubienie

P.O. w szkole to pikus w porownaniu ze sudium wojskowym, ktore fundowal PRL na III roku. Tam to byly egzemplarze

2 polubienia

Wykład na studium wojskowym. Za katedrą produkuje się jakiś pełny podpułkownik. Studenci drzemią, tylko w przy ostaniem stole dwóch takich coś sobie za głośno rozmawia. W pewnem momencie “wykładowca” przerywa swoje ględzenie i krzyczy; - kto tu tak gada, kto tu tak głośno gada?
A na to jakiś lizusek z pierwszego stoła; - to ten duet z tyłu…
Na to wojak;
– duet powstań!
No to wstaje tych dwóch gadaczy, a obatel ppłk, wytrzeszczjąc oczy;
– co ja widzę? Dwóch duetów?

4 polubienia

13/15

3 polubienia

:smiley:
12/15 ale i tak się cieszę bo w testach na IQ wypadam na poziomie ameby.

3 polubienia

Ale wojsko nie wymaga większego poziomu. :stuck_out_tongue_winking_eye:

4 polubienia

To fakt. Autentyczna anegdota poniżej, której byłem świadkiem:

Major LWP o nazwisku Aksamit prowadzi szkolenie polityczne. Poruszane są tematy praw człowieka na świecie. Wykładowca posługuje się nowoczesnym na owe czasy sprzętem, czyli epidiaskopem. W pewnej chwili na ekranie wyświetla się zagadnienie o nazwie SPORTHEIT. Oczywiście studenci pytają się o co tu chodzi. Major nie wierzy, że studenci nie kumają.
– No jak to, naprawdę nie wiecie? Przecież to jest segregacja rasowa w RPA!
– Ale to powinno być APARTHEID – protestują studenci
– Jak mówicie? – pyta major
– APARTHEID – wyjaśniają chórem studenci
– Nie, to niemożliwe, ja mam na foliogramie SPORTHEIT. Przechodzimy do zagadnienia.
Kurtyna.

3 polubienia

15/15
Jak można zastanawiać się nad gabardyną? A niby z czego ma być? :thinking: :wink:
No tak…
Chociaż raz trafiłam na taki quiz, w którym nawet gdybym chciała - nie mogłabym się pomylić, bo tu normalnie nie da się czegokolwiek nie wiedzieć :wink:

4 polubienia