QUIZZZ...Polacy-najlepsi z najlepszych

Powracam do sportu i w przypadku"najlepszych" to cześć pierwsza :smile:

4 polubienia

bohatersko ustrzelalo sie 4 na 12.

6 polubień

5 polubień

No nie gadaj… :innocent: :innocent: :innocent:
Czasem wyniki daja mi do myslenia i…nic z tego myslenia nie wychodzi.Az takie trudne???

1 polubienie

To ze zwyciezca najprawdopodobniej nie bedzie sensacyjny,wiedzialem juz wczesniej.Ale chyba pierwszy raz widze ze wyniki ledwie krecą sie w okolicach polowy :innocent: :thinking:
Ale za polowe juz moge delikatnie gratulowac:))Nie kazdy jest kibicem,czyz nie?

2 polubienia

ja sie nigdy specjalnie takimi rzeczami nie interesowalam. moze kiedys bylam bardziej na biezaco, ale wiedza jak nieuzywana ulatuje… nazwiska kojarzylam, ale juz umiejscowienie tego w czasie i na podium???

1 polubienie

Ok.rozumiem…Moze sie za bardzo rozsmakowalem we wspomnieniach :smiley:

1 polubienie

dlaczego? kazdy ma swoje powody do smakowania wspomnien…

To juz chyba 20 quizzz jaki zrobilem ale czasem mam takie odczucie ze trzeba troche odpuscic bo inaczej zabawa nie bedzie dla kazdego :slightly_smiling_face:
Podejrzewam ze to normalne,ze inaczej sie nie da…

2 polubienia

W tym przypadku, trzeba być wieeeelkim kibicem sportu.
Niektóre nazwiska są mi tak obce, że kompletnie nie wiedziałam z jaką dyscypliną połączyć, wielu z nazwiska znam, ale nie widziałam w “akcji”.
Na 100% kilku odpowiedzi byłam pewna, obgryzałam paznokcie kibicując im
( Korzeniowski, Legień).

3 polubienia

To by wskazywalo ze jako tako Cie to zainteresowalo dopiero w latch 90-tych…No moze wczesniej,w Seulu’88…

1 polubienie

Połowa lat 70-tych- piłka nożna, jazda figurowa na lodzie, kolarstwo szosowe.
Potem łykałam każdą wygraną Polaków na igrzyskach.
Nie jest to moją wielką pasją, jeśli jednak mam do wyboru film najlepszego reżysera, zdobywcy 6 Oscarów ( jeśli taki jest) lub igrzyska czy skoki😛
Wybieram bezapelacyjnie to drugie.

2 polubienia

Ech, miąłem oskomę na komplet ale 4 pytania zawaliłem, coś mi się pokićkało.

5 polubień

wlasnie @birbant odpowiada. ja ide sie napic…

3 polubienia

12|12 Bez najmniejszego problemu. Trudno, żebym zapomniał to, czym żyłem i czym się się emocjonowałem. Oprócz pierwszej polskiej złotej medalistki, bo to przedwojenne czasy.
Ale i tak, wyrwany w nocy ze snu, nasze przedwojenne sportowe sławy wymienię jednym tchem. I dobrze, że jeszcze żyją tacy, jak ja, którzy nie zapomną tych rozsławiających Polskę.

Bombardier z Wybrzeża, nie dość, że był moim sąsiadem, to jeszcze, na emeryturze już będąc, przygotowywał mnie indywidualnie do MP 1983, gdzie, po wieloletniej przerwie, zająłem IV miejsce. Miałem wtedy lat 31. On, ponad 70, a tarczę mi robił, jakby był młodszy ode mnie. On mnie, zresztą, namówił do tego. I był moim narożnikiem.

I jeszcze ważna sprawa. Dziękuję serdecznie autorowi za quiz. Świetna inicjatywa. I świetny quiz.
Masz mój szacunek @collins02

6 polubień

Pamiętajmy też, że na MŚ w Niemczech 74, wicekrólem strzelców został Andrzej Szarmach; - 6 goli.

3 polubienia

Czyli 8…No to i tak masz miejsce na pudle. :smiley:

1 polubienie

Co bylo do udowodnienia:)))
Zastanawialem sie tylko,GDZIE ewentualnie mozesz sie pomylic.Stawialem na zuzel bo juz kilka lat pozniej Plech z Jancarzem brali w Polsce wszystko.No…Prawie:))I czasem trudno bylo odroznic jednego sukcesy od tego drugiego :smiley:
Brawo! a @okonek poprosze o stosowny kolor.
No i…Dziekuje za uznanie :smiley:

2 polubienia

No to jeszcze inaczej…Wiedza jest,wspomnienia sa…Tylko to wszystko niepoukladane jakos.I nie uzywane zanika…

1 polubienie

W 1969 roku oglądałem te żużlowe zawody w Sławnie wraz ze swą dziewczyną u jej rodziny.

1 polubienie