QUIZZZZ-dzisiaj o górach i nie tylko

Nie tylko dla miłosników geografii :wink:

3 polubienia

13|15 -zupełnie zaskoczyły mnie Grampiany, no i wtopa przy Budce Suflera. Pozostałe oczywiste,

2 polubienia

Bo Grampiany mialy z zalozenia byc “hamulcowym” dla łowców kompletów. :wink:
Nie mogłem sobie odmówić bo cała Brytania,zresztą raczej słusznie,uchodzi za kraine płaską.

3 polubienia

Skuteczne hamulce.

3 polubienia

Co prawda w przeciwienstwie do tych co spoczeli w Himalajach uwazam, ze gory sa do ogladania, a nie do chodzenia po nich, ale 14/15 sie uzbieralo.
hamulcowymi okazali sie Indianie :wink:
Szkockie to niedawno cos tam zadzwonilo, to znaczy pierwszy czlon nazwy, kojarzacy sie z takim zegarem w Londynie. Wiec przy szansie 1 z 2 sie fuksło
Reszta albo wiedzialam, albo dzwonilo.

2 polubienia

A zeby bylo zabawniej Szkocja kojarzy sie raczej z wrzosowiskami i kanalami.
Choc okreslenie highlander sugerowaloby, ze nie tylko :thinking::wink:

2 polubienia

Trudnym mialo byc jeszcze inne pytanie ale…sam zepsulem wpisując cos kojarzącego sie i potem juz nie chcialo mi sie edytować…

2 polubienia

I to tez racja ale jedno drugiemu nie przeszkadza.Tam nie ma wielkich gór.Wiekszość nie dochodzi do 1000 m.i w odpowiedzi umieścilem nawet z braku laku,jedną wyższą góre angielską :innocent:

2 polubienia

Ha ha, coś trudniejszego poproszę! Komplet spacerkiem zdobyty!

3 polubienia

Przyznaje ze nie byl to quiz maksymalnie ekstremalny ale…Nie specjalnie Ci sie ostatnio wiodło więc przyszedł czas i na łatwiejszy dla Ciebie.
Poprosze o kolor dla zwyciezcy,@okonek!
A swoja drogą tak sie zastanawiam czy Alpy Poludniowe są aż tak oczywiste? :innocent:

1 polubienie

Na Alpy, to ja nabrać się nie dam. :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Ja w klasie miałem kolegę, który myślał, że Tatry Zachodnie to po prostu Karkonosze :slight_smile:

1 polubienie

Biorąc pod uwage brak wyobrazni emigrantow i kolonizatorow rownie oczywista co Warsaw w stanie Indiana. :wink:

2 polubienia

Chcesz co trudniejszego? :shushing_face: :stuck_out_tongue:

2 polubienia

Lewym sierpniowym @Bingola potraktowac. :joy::joy::joy:

2 polubienia

Zebrzydowskiem kolegę @Bingola załatwię. :joy:

2 polubienia

A ja pracuje z 35 letnim Irlandczykiem ktory miesiąc temu szukał Chorwacji nad Bałtykiem :innocent:
Po prostu nie przypominam sobie aby ktokolwiek [poza jedną osobą od dawna nieobecną] kiedykolwiek w ogóle poruszal taki temat.Bo o kraju juz nawet nie wspominam…
Inna sprawa ze to wlasnie to pytanie,sam zepsulem :innocent:

1 polubienie

A ja znam kilku Polaków, co Krakowa i Szczecina, ani Poznania na mapie nie znajdą.
Na mapie Polski.

2 polubienia

Dalej na północ,juz nie pamietam czy w Wyoming czy w Montanie,jest nawet kilka"polskich" nazw.

1 polubienie

Mialem takich 4-5 w podstawówce.Żaden z nich nie ukończył szkoły w terminie.Dzisiaj nie wolno takim"krzywdy robić" :face_with_raised_eyebrow:

1 polubienie