QUIZZZZ-dzisiaj o górach i nie tylko

11/15 … Znów na końcu korowodu sobie idę i piwko popijam …

Dzisiaj jest co spróbować - Czarny Carlsberg Elephant 10,5%

5 polubień

Ja też dziś z letka się zamulyłem pywkamy i zamulam się nadal. :grinning:

1 polubienie

Kota bys na spacer wyprowadzil, zrdowiej…

1 polubienie

Kochaniutka, on od kilku godzin pałęta się po sobie znanych szlakach. Mysz tylko pod drzwiami z odgryzionym łebkiem pod drzwiami zostawił.

2 polubienia

Piwko na smutki na ogol dziala.O ile rozlozone w czasie lub w dobrej kompaniji :relaxed:
Poza tym,spokojnie! 11 to akurat liczba ktorej spodziewalem sie dosyc powszechnie.No,powiedzmy,12 :wink:

3 polubienia

Takie mocne piwa to ja dość rzadko, chyba, że duńskie lub belgijskie. Ale tego czarnego Carlsberga tak dawno nie piłem, że zapomniałem jak smakuje.
Może i miałbym te 12 ale szybko quiz machnąłem. Jednak kilku rzeczy nie wiedziałem, to fakt.

3 polubienia

Musze przyznac ze sie wczoraj swietnie bawilem przy ukladaniu…Pare spraw sobie odswiezylem,pare innych przy rzucie okiem na mape,zakodowalem na niedaleka przyszlosc.
A na quizme 8 osob sie wzielo za ten quiz.Nienajgorzej,biorac pod uwage ze tam towarzystwo wzajemnej adoracji.Lub raczej wzajemnego pyskowania bo to bardziej odpowiada polskim obyczajom :face_with_raised_eyebrow:

3 polubienia

Góry bardzo lubię i kiedy tylko okazja, jeżdżę. Ostatnio trochę po niemieckich zacząłem spacerować. Niestety, przez tą małą koronowaną francę na razie to nieco trudne. O zdobyciu Polskiej Korony to ja mam osobnego bloga, ale z racji zdjęć jest dostępny tylko dla mnie. Jakoś tak nie lubię się z wszystkim afiszować.
Tu moja wizytacja Brockenu. Ciekawa góra. Myślałem, że widmo Brockenu zobaczę, ale nie było mi dane …
Góry to dopiero temat, jak muzyka!
W nich to pewnego razu - konkretnie w Tatrach o mało co się nie zesr…łem w galoty. Przy szlaku zauważyłem siedzącą na polanie jakąś kreaturę. No kuźwa niedźwiedź na 99% pomyślałem i zastanawiałem się jak się ewentualnie ratować … Jestem nieco krótkowidz, więc dokładnie nie widziałem, co to za stwór.

Okazało się, że przyczyną mojej niedoszłej sraczki była odpoczywająca zakonnica …

4 polubienia

Nie kazdy nedzwiedz to zaraz grizzly :joy:
Skad Ty robiles to zdjecie???Na jakims dachu swiata?
W Polsce kiedys uwielbialem Bieszczady ale dzisiaj nie maja konkurencji Karkonosze.Zreszta nawet bardziej po czeskiej stronie…Pare lat temu bazowalem w Spindlerowym Mlynie…Stamtad co dzien w trase…Czasem po 2-3 godziny wiecej saren niz ludzi :upside_down_face:

2 polubienia

Ponoc spotkanie zakonnicy na drodze przynosi pecha.
I nie wiem czy czerwona kokardka od uroku wystarczy? Miś to zawsze szansa, ze nie zainteresuje sie Toba, a pech to pech. Nie odpuszcza.
W Tatrach tylko zmije spotkalam, ale poszla w swoja strone.
Dobrze, ze tam nie zyja anakondy giganty :wink: albo krokodyle?

Byłbym złośliwy, to bym napisał no właśnie skąd to zdjęcie?
Odpowiem - z samolotu. Zawsze jak mogę, pakuję się przy oknie i potem są tego rezultaty …

A propos gór. Kiedyś sfotografowałem taką jedną i przeszukałem całą Europę by ją znaleźć.

Samolot tak leciał:

2016.11.20 Lot Ateny Berlin A

Góra znajduje się z dużym prawdopodobieństwem w tym żółtym okręgu.
Wygląda tak:

góra

Kto mi ją znajdzie, ma duże, dobre piwo. Ja sam nie wiem, co to za góra, dlatego pytam. Po prostu chcę na nią wleźć.

1 polubienie

“Jedna taka”…Myslalem ze chodzi o dziewczyne :joy:
porobilem troche podobnych zdjec w Teide na Teneryfie choc kolorystycznie to zupelnie inaczej wyszlo…
Region zarysowany obejmuje takze gory w Bulgarii w ktorych maja podobno swietne stacje narciarskie.Ale nazwy nie pamietam…
Grecja chyba nie…Serbia wciaz pozostaje mi raczej obca :innocent:

1 polubienie

No, dziesięć…

3 polubienia

Walczysz :slightly_smiling_face:
I z pewnością doczekasz sie"swojego"quizu!
Byc moze juz na początku maja.

2 polubienia

To już z niecierpliwością przebieram nóżkami… :joy:

2 polubienia

Wstepnie, 1-2 maja…Mam teraz troche czasu wiec,kto wie :innocent:

2 polubienia

Już się szykuję… :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Ostrożnie.To bedzie sama klasyka i to nie taka jak moj w sumie,“niewypał”,chyba jeszcze ze starego forum.

2 polubienia

Nie szkodzi. Nie dam się zniechęcić do walki. Najwyżej polegnę. :grinning:

1 polubienie

10/15
Na szczęscie nie wszystkie pytania były geograficzne, ale i ogólnie z historii kultury szeroko pojętej. A o Australii - wiem z Tomków! No bo przecież nie z lekcji.

4 polubienia