QUIZZZZ-Miedzy kinem a literaturą...Na nowy rok:))

Troche to trwalo…Ale jest :grinning:

2 polubienia

4 polubienia

Od razu przepraszam za literówki w pyt.1
Poprawianie tego to droga przez mękę…
Jak na kogos kto przechodzi sobie “obok” filmu,calkiem fajnie! :wink:

1 polubienie

Jak na kogoś, kto przeczytał tylko jedną z tych ekranizowanych książek, to bardzo dobrze :rofl:
Filmy chyba wszystkie widziałam. Przeczytałam tylko Opowieść wigilijną.

1 polubienie

11/12
Dobrze żarło , ale zdechlo przy Kettlingu
Wiem, ze wstyd :skull_and_crossbones:

4 polubienia

Komplecik spokojniutko na luziku. Oprócz jednego pytania, tego z Sydneyem Pollackiem. Tu mnie zahamowało, ale, przecież widziałem ten film i musiałem trochę sobie wytężyć pamięć.

5 polubień

Spodziewam sie przynajmniej jednej,calkiem odwrotnej odpowiedzi :wink:

3 polubienia

Na 100% byłam też pewna odpowiedzi o film Absolwent. Czy Tron we krwi. Nie pamiętam reszty pytań.
Zaraz. Czytałam przecież M… :grin:

2 polubienia

No to masz kolor,co sie zowie :joy:
Ale moment…Ty znasz “leciutko” odp na pyt 2 i 5???I 7?
No dobra…Koniec czepiania sie :rofl:

3 polubienia

Kujon kolorek dostaje :joy:

2 polubienia

Zabawa zabawą ale można sobie sporo odświeżyć! Ja to wlasnie w tym lubie najbardziej.A i czasem sie niespodziewajka trafi.
Byle nie bylo pytan w stylu,“ilu bylo 4 pancernych?”

1 polubienie

A pies? To sie liczy?
Pancernych bylo wiecej,
Dolicz Olgierda i Czeresniaka

Gdybym pamiętała wszystko co zobaczyłam i przeczytałam, rozmową byłaby inna.
Ja idąc do biblioteki, brałam że sobą listę przeczytanych książek, żeby drugi raz nie brać tej samej.
Szybko wyrzucam z pamięci wiele faktów, a wszystko po to, żeby pamiętać rzeczy bardzo ważne dla mnie.

1 polubienie

To jest pewna,porządkująca reakcja…Chyba kazdy ma cos takiego…Roznice są w skali…Ja mam problem w pamietaniu lat ostatnich…Ok 25-30 lat,w pewnych dziedzinach.
I teraz pytanie,czy ja sie starzeje,czy tez nadmiar informacji nie pozwala nawet na chwile odpoczynku?
Nikt nie pamieta"wszystkiego".Dlatego quizy są fajną zabawą :slightly_smiling_face:

2 polubienia

Terminal oglądałem… na kasecie wideo, ale oglądałem. Ze 3 razy. Albo z płyty…, i tego, kurna nie pamiętam, ale filmu zapomnieć się nie da.

Most na rzece Kwai? No Juras, daj spokój, kto by tego nie znał? Wiem, kto to jest Pierre Boulle. Mechanik, dyplomata, żołnierz, pisarz. A Planetę Małp też w kinie oglądałem, na dalsze części się nie odważyłem, ale one z PB, nie miały już nic wspólnego…, chyba?

1 polubienie

Ogólna ocena Nieźle. Więc na tym poprzestanę, w detale wdawać się nie będę.
Podepnę się pod wypowiedź @efka’i, też nie mam zdolności do zapamiętywania na stałe wielu detali. Często pozostaje mi po lekturze tylko ogólne wrażenie, pojęcie, jakby konspekt.

4 polubienia

Ktora wersje planety małp?

Oryginał.

Mam RÓWNĄ połowę… :innocent:

1 polubienie

Tutaj takze chodziło o film :slightly_smiling_face: