Raków Częstochowa

Zdarza sie.Oby sie nie okazalo ze mają dość…Ale zima coraz bliżej,więcej pucharów nie ma więc jestem dobrej myśli.
Z takimi Koronami nie gra sie dobrze bo muszą szukać punktów za wszelką cene.No i końcówka…Kiedyś mnie szlag trafial bo Lech wypuszczal wygrane mecze w doliczonym czasie.Dzisiaj stalo sie odwrotnie.
Lepsza taka wygrana niz te przeklęte,“piękne” porażki…

Ogólnie w DNA Lecha jest uczucie, ze gdy prowadzisz 2:0, to już wygrałeś. No ale to pytanie i Raków, więc tyle o Lechu :wink: Myślę, że Raków odrobił lekcje z poprzedniego sezonu i tym razem utrzyma formę i sensacyjnie jakby nie patrzeć zdobędzie mistrzostwo. Lech o 2 miejsce z Legią.

1 polubienie

Pamiętam cinkciarzy poznańskich z lat 80, którzy finansowali Kolejorza. Bywałem wtedy częstym gościem w Poznaniu ze szczególnym uwzględnieniem hotelu Polonez, ich główną siedzibą. Panienki, to hotel Poznań i Merkury.
Mój dawny rywal z ringu, Boguś Jakubowski był bezpiecznikiem w Polonezie i tam się po latach spotkaliśmy. Dobra, kończę już to zboczenie tematyczne… :stuck_out_tongue_winking_eye:

Parę tygodni temu,chyba w innym pytaniu,też tak to widziałem.Ale odpowiedz przyjdzie na wiosnę.
Polskie kluby,mają to do siebie że w 90% prezentują sie odmiennie na wiosne a inaczej jesienią…
Z drugiej jednak strony,te trzy ekipy,nie za bardzo mają z kim walczyć…Pogoń?No comments…Ale chyba tylko oni bo jak nie oni to juz chyba pozostanie tylko…Warta :wink:
Aaaa…Miedz zagrała dla Warty!
Zimowy spokój chyba juz zagwarantowany.

1 polubienie

To pewnie mówi Ci coś nazwisko śp. Henia Zakrzewicza pseudonim „Laluś” :slight_smile: Postać trudna do zdefiniowania, która mimo braku funkcji w Lechu, odegrała dla klubu duże znaczenie :slight_smile:
A w dawnym hotelu Polonez obecnie akademik :slight_smile:

2 polubienia

Ci z mojej ulicy,obstawiali ul.Świerczewskiego…Omaj,Cieplaj…Bylem dla nich jak maskotka bo znali mojego starszego brata.Tych jednak nie podejrzewałbym o wpływy…
Inna sprawa to,aby wkraść sie w ich sympatię,wystarczało byc kibicem.Lub dobrze grac na boisku przy ul.Matejki.
A ja dobrze grałem :wink:

Przypomniałeś mi to, ale z nim do czynienia nie miałem. Słyszałem tylko o nim.

I po wczorajszym 4:1 ze Śląskiem Wrocław,tylko jakiś kataklizm może zniwelować dorobek Częstochowian…

Czy można powiedzieć ze od października coś się zmieniło?
Owszem…
6 punk tow straty do Rakowa ma teraz druga w tabeli Legia.
Ale było gorzej! Legia uratowała szanse walki o mistrzostwo,pokonujac Raków 3:1
Gdyby padł inny rezultat,w Częstochowie mogliby już mrozić szampany.
Trzeci Lech zachował 3 punkty przewagi nad Pogonią a bezpośredni mecz pomiędzy tymi ekipami,byl czymś co chciałbym zobaczyć :innocent:Remis 2:2 i zapewne jeszcze nie mało się wydarzy za plecami liderów.Ale jeśli o Lechu to już tylko z myślami przy dwumeczu z Fiorentina.Nie ma teraz nic ważniejszego!
Oczekując kwietniowych potyczek,moge się w spokoju cieszyć z postawy Warty która balansuje miedzy 6 a 8 miejscem w tabeli.
Najmniejszy budżet w lidze, jedyna drużyna z przewaga Polaków w składzie i do tego wyjątkowy trener.Czy można chcieć więcej? :wink:

1 polubienie

Nakląłem wczoraj jak szewc na meczu Lecha z Pogonią. Zamiast 2:0 do przerwy i spokojnej kontroli meczu zrobiło się 1:1 do przerwy, potem 1:2 i pogoni za Pogonią. Szkoda.
Rakowowi mistrzostwa życzę, bo zasłużyli, poza tym lepsze mistrzostwo dla Rakowa niż Legii :wink: Lech koniecznie musi wywalczyć grę w pucharach bo jak widać, to się po prostu finansowo i prestiżowo opłaca.

2 polubienia

Wracając jeszcze do wczorajszego meczu Lecha i krytyki sędziowania, sprawa ma ciąg dalszy:

1 polubienie

A to ciekawe!
To ze słusznie,wydaje się być oczywiste.Ale argumentacja mówi niemal wprost ze sędzia nie jest słaby ale jest stronniczy!

2 polubienia

I to z Warszawy
Obraz

:wink:

2 polubienia

Wspomniany wyżej sędzia tym razem narozrabiał w Grecji :joy:

http://www.sport.pl/pilka/7,64946,29647517,skandal-w-grecji-polscy-sedziowie-pijani-mieli-prowadzic-mecz.html#s=SNO_Img_1

Dobrze, ze melexa nie ukradli…
To znaczy, tfu, samolotu, co tam melex…

Wygkada na jakąś eijne hybrydową między Grekami?

Gdzie dwoch się bije tam trzeci obrywa, czy przypadkowo? Może dwie pieczenie na jednym ogniu? Czy sport musi kojarzyć się ze skandalami a nie grą?

Dziwna sprawa. W greckiej piłce widać jeszcze większe bagno niż w polskiej

1 polubienie

Jakoś mnie to nie dziwi.Skoro od wielu dekad,mają bagno w polityce a czasem poruszają sie na granicy wojny domowej,to dlaczego piłka miałaby być zdrowa?

1 polubienie

No i stalo sie choć trochę to zaskakujący moment…
Trener Papszun odchodzi z Rakowa!
Jest “za piec dwunasta”…Raków za chwile będzie świętował mistrzostwo Polski,po raz pierwszy w historii…A Papszun odchodzi i to nie do innego klubu tylko…By sobie odpocząć…
I co teraz będzie?
Lawina odejść?
Kto przejmie mistrza Polski?
Sie narobilo… :roll_eyes: :thinking:

1 polubienie

I tu pojawia się jeszcze gorsza wiadomość. Tym kimś ma być trener … Warty Poznań :confounded: