Ratunku, pralka zalewa mi łazienkę!

Od wczoraj dzieje sie z pralką coś dziwnego. Jakiś czas po praniu pralka ponownie sama napełnia sie wodą (nawet jak jest wyłączona!). A teraz najciekawsze - zawór doprowadzający wodę z kranu był zamknięty! Nawet odłączyłem wąż doprowadzający żeby sprawdzić czy nie przecieka, ale nie. Wieczorem chciałem sie wyykąpać, nalewałem wodę do wanny - i znowu to samo - woda w pralce az widać przez szybkę. Jak ona sie tam dostała i skąd?

3 polubienia

Wygląda na to, że trzeba odłączyć wąż doprowadzający wodę i wezwać naprawiacza. Z tym, że teraz taniej jest kupić nową pralkę niż naprawić starą.
Współczuję.

3 polubienia

Tak niesamowite (zwłaszcza ze wąz odłaczony) że podejrzewam działanie sił nieczystych.

w sumie moja tez wylewa, ale wiem kiedy i dlaczego i podstwiam miskę…

5 polubień

Woda się pewnie teleportuje bo jest zwarcie w programatorze.

2 polubienia

Albo telepatycznie przedostaje sie z pralki sąsiada :slight_smile:

2 polubienia

Już nie pamiętam pralek z drzwiczkami, bo od lat kupuję takie z klapą (zamykane od góry), ale tam było takie sitko, które trzeba było co jakiś czas czyścić, bo nie puszczało wody jak się zapchało. I jakaś pompa do wypompowywania wody była i jak z nią było coś nie tak, to też zalewało (pewnie ta pompa jest w każdej pralce). I jeszcze fartuch może być nieszczelny. No i oczywiście czasem jest wariacki programator, który działa jak chce i kiedy chce.
Przykro mi, ale pewnie czeka Cię zakup nowej pralki.

2 polubienia

Tez podejrzewam że pompa. Ale najdziwniejsze jest to, że zawór doprowadzający jest zamknięty a woda w pralce była czysta (więc nie cofnęła się z kanalizacji)

2 polubienia

A po kolei.
Zawor odcinajacy doplyw wody dziala?
Pralka mogla sie popsuc w kilku miejscach - najczesciej jest to programator, pomiar poziomu wody lub zaworek elektromagnetyczny przy doprowadzaniu wody z kranu.
Jesli nabiera wody po odlaczeniu od sieci to wezwij egzorcystę. :smile:
Ja tak mam ze zmywarka - programator i klopot z odlaczeniem wody z sieci.
Ale byla stara, wiec jedyna metoda jest wymiana. Na razie studiuje jaki model wybrac.

3 polubienia

oj to to!
mówiłąm siła nie -czysta

2 polubienia

Może to oznaczałoby, że programator bierze ją sam, bez pozwolenia. Programatory czasem świrują. Kiedyś każdą część można było wymienić, a teraz zwykle one są produkowane sprzężone, w całych zespołach (drogich). Jeśli będziesz chciał, by fachowiec coś z tym zrobił, to na samym początku zapytaj o koszta takiej naprawy i ile mniej więcej potem podziała, bo czasem naprawdę lepiej dołożyć te trzy czy cztery stówy i kupić nową. Z gwarancją.

2 polubienia

Ale jak programator może brać wodę jeśli jest zakrecony kran dolotowy?

2 polubienia

Aby na pewno zakrecony?

1 polubienie

Może zawór doprowadzający wodę jest uszkodzony i trzeba odkręcić rurkę. Jeśli pralka nadal będzie pobierała wodę to tylko egzorcysta zostaje.

3 polubienia

Czyżby to była wina kranu a nie pralki? Wiesz, ja się nie chichram. Kombinuję. Dużo nie nakombinuję, bo wiem tyle, co przeciętny człowiek. Ale nieeee… u mnie niczego się nie zakręca a pralka wody nie bierze. Ona ma taki zaworek, który powinien działać tak, że wody nie wpuści jak nie ustawisz pralki do pobierania wody. Może to ten zaworek nie działa prawidłowo?

3 polubienia

Gdyby to pompa była popsuta, to wyjmowałbyś ciuchy ociekające wodą

1 polubienie

Objawy: bęben pralki napełnia się wodą

Zawór doprowadzający wodę do pralki jest zamknięty.
Wąż doprowadzający wodę do pralki jest odłączony i woda się nie leje, więc zawór jest szczelny (nie przepuszcza).

Pralka ma dwa szlaufy. Doprowadzający i odpływowy. Jeśli z doprowadzającym jest wszystko OK, to woda do bębna pralki dostaje się najprawdopodobniej przez odpływ.
Niemożliwe?
Sam widzisz, że to możliwe.

Jeśli pralka jest wyłączona, to elektrozawór odpowiedzialny za spuszczenie brudnej wody z pralki jest otwarty. To umożliwia dostanie się wody z “zewnątrz” do pralki.
Gdzieś po drodze odpływy wody z wanny lub umywalki jest przytkany i część wody z kąpieli dostaje się przez otwarty elektrozawór w pralce do jej bębna. Sprawdzisz to, farbując wodę w wannie lub umywalce farbnikiem spożywczym. Jeśli po spuszczeniu wody z wanny/umywalki zafarbowana woda pojawi się w bębnie, to BINGO. Wołać Pana Henia ze spiralą, niech przetka zatykającą się w łazience rurę odpływową.

3 polubienia

:rofl: :rofl: :rofl:

Szkoda, że gdy moja się tak zepsuła nie przyszło mi do głowy z Wami pogadać…Przynajmniej przed zakupem nowej bym miała lepszy humor.

4 polubienia

@ZiraaeL też o tym pomyślałem. I zrobiłem eksperyment, nalałem wody do wanny, odetkalem korek i wyjąłem wąż spustowy pralki z otworu. Żadna woda się w nim nie pojawiła, co więcej, ta z wanny spłynęła do kanalizacji sprawnie i szybko. Więc chyba nie tedy droga.
Woda wylewa się też z pralki dołem przez otwory w obudowie.

4 polubienia

Żadna filozofia, ale połaź trochę po stronkach wyszukiwarki wpisując " woda wylewa się z pralki dołem".

3 polubienia