Ratunku, pralka zalewa mi łazienkę!

Ale jak programator może brać wodę jeśli jest zakrecony kran dolotowy?

2 polubienia

Aby na pewno zakrecony?

1 polubienie

Może zawór doprowadzający wodę jest uszkodzony i trzeba odkręcić rurkę. Jeśli pralka nadal będzie pobierała wodę to tylko egzorcysta zostaje.

3 polubienia

Czyżby to była wina kranu a nie pralki? Wiesz, ja się nie chichram. Kombinuję. Dużo nie nakombinuję, bo wiem tyle, co przeciętny człowiek. Ale nieeee… u mnie niczego się nie zakręca a pralka wody nie bierze. Ona ma taki zaworek, który powinien działać tak, że wody nie wpuści jak nie ustawisz pralki do pobierania wody. Może to ten zaworek nie działa prawidłowo?

3 polubienia

Gdyby to pompa była popsuta, to wyjmowałbyś ciuchy ociekające wodą

1 polubienie

Objawy: bęben pralki napełnia się wodą

Zawór doprowadzający wodę do pralki jest zamknięty.
Wąż doprowadzający wodę do pralki jest odłączony i woda się nie leje, więc zawór jest szczelny (nie przepuszcza).

Pralka ma dwa szlaufy. Doprowadzający i odpływowy. Jeśli z doprowadzającym jest wszystko OK, to woda do bębna pralki dostaje się najprawdopodobniej przez odpływ.
Niemożliwe?
Sam widzisz, że to możliwe.

Jeśli pralka jest wyłączona, to elektrozawór odpowiedzialny za spuszczenie brudnej wody z pralki jest otwarty. To umożliwia dostanie się wody z “zewnątrz” do pralki.
Gdzieś po drodze odpływy wody z wanny lub umywalki jest przytkany i część wody z kąpieli dostaje się przez otwarty elektrozawór w pralce do jej bębna. Sprawdzisz to, farbując wodę w wannie lub umywalce farbnikiem spożywczym. Jeśli po spuszczeniu wody z wanny/umywalki zafarbowana woda pojawi się w bębnie, to BINGO. Wołać Pana Henia ze spiralą, niech przetka zatykającą się w łazience rurę odpływową.

3 polubienia

:rofl: :rofl: :rofl:

Szkoda, że gdy moja się tak zepsuła nie przyszło mi do głowy z Wami pogadać…Przynajmniej przed zakupem nowej bym miała lepszy humor.

4 polubienia

@ZiraaeL też o tym pomyślałem. I zrobiłem eksperyment, nalałem wody do wanny, odetkalem korek i wyjąłem wąż spustowy pralki z otworu. Żadna woda się w nim nie pojawiła, co więcej, ta z wanny spłynęła do kanalizacji sprawnie i szybko. Więc chyba nie tedy droga.
Woda wylewa się też z pralki dołem przez otwory w obudowie.

4 polubienia

Żadna filozofia, ale połaź trochę po stronkach wyszukiwarki wpisując " woda wylewa się z pralki dołem".

3 polubienia

Polskiego hydraulika trzeba.

5 polubień

Albo nowej pralki…

2 polubienia

Musisz kupować pralkę pod naprawiacza, tylko teraz nie zawsze się tak da. :roll_eyes:

To dzieło diabła!!! :joy: PS ale serdecznie współczuję!

3 polubienia

Rozmawiałem z najlepszym fachowcem od pralek jakiego znam i trochę mnie zasmucił.Powiedział,że wszystkie pralki niezależnie od ceny mają wstawione jakieś coś elektroniczne i ono pada po ok.2 latach.Czyli trzeba kupować najprostsze i najtańsze pralki-taniej wyjdzie.

3 polubienia

Widocznie ów najlepszy fachowiec, jakiego znasz, nie słyszał o firmie Miele.
Przez 20 lat zjawisko awarii nie zachodzi w tem sprzęcie. Najdroższe ich wyroby mają gwarancję na 99 lat. ,O wylewaniu się wody, mowy nie ma. Żadnych calgonów i innych w podobie się tam nie stosuje…

Guetersloh - Niemcy.

Na tem, na razie kończę, bo na telefonie piszę i zaraz mnie szlag z tego trafi.

5 polubień

Kup sobie pisaczek do ekranu, zycie ulatwia…

1 polubienie

Firma Miele? To mnie się kojarzy z maszynkami do mielenia mięsa :rofl:

4 polubienia

Birbancie drogi.Słyszał o wszystkich modelach.To szaleniec hobbysta co do sprzętu AGD.Pojechał nawet do Stanów poznawać te sprzęty dokładniej.Raczej wątpię aby przeciętny człowiek kupił pralkę z gwarancją na 99 lat ponieważ jak mniemam są b.drogie.Co do Calgonu to jest on absolutnie niepotrzebny bo nie robi nic prócz lekkego zmiękczania wody.Co jakiś czas należy kupić saszetkę z oczyszczaczem/odkamieniaczem i ustawić na 60 stopni i pełny cykl.Calgonowi mówimy stanowcze Nie! - bo to utopia.Gdy mamy wodę twardą zawapnioną to nawet najznakomitsza pralka prędzej czy później na jakimś zaworze wltowym czy wylotowym musi się przytkać…! :slight_smile:

4 polubienia

12 postów zostało podzielonych na nowy temat: Amerykańskie filmy, temat wydzielony