Renowacja mebli i antyków?

Chyba stół, ale to stare dzieje. Wtedy zdzieralam samym papierem lakier i malowałam lakierem. Teraz nie lakieruje, jakoś efekt oleju mi się bardziej podoba

1 polubienie

@Julia @Julia @anon18020312 Jakie narzędzia by się przydały na starcie.

1 polubienie

Opalarka,narzędzie wielofunkcyjne,dobre pędzle,ścisk stolarski kilka szt,zestaw dłut, zestaw szpachelek.

1 polubienie

AA nie myl opalarki gazowej z elektryczną.

A komu to potrzebne?!

Niektórzy lubią starocie. Dla mnie mebel ma być funkcjonalny i tyle.

2 polubienia

Stare szklo, porcelana, wyroby metalowe, ksiazki, obrazy tak.
Meble nieszczegolnie.
Zegary to zalezy jak zachowane.

3 polubienia

Własnie wypakowywałem kryształy z auta. Książek też kilka z początku wieku.

2 polubienia

Najstarszy kryształ jest podobno z 1890 roku. To pradziadkowie mieli.

2 polubienia

Stare meble to takie, które robiono, gdy jeszcze forniru nie znano. Te z fornirem, to stare graty, a nie meble. :stuck_out_tongue_winking_eye:

3 polubienia

nooo to chyba mamy inne pojęcię stare Z pewnością już w Egipcie potrafiono używać forniru - najstarszy obiekt, który zachował się do dzisiaj, znaleziono w grobowcu faraona Semerkheta, który rządził około 2950 roku p.n.e. Dzięki poznaniu umiejętności fornirowania, można było maksymalnie wykorzystać szlachetne lub rzadkie drewno, oklejając cienką warstwą …

3 polubienia

Faktycznie, Fornirowano, w Egipcie i w Chinach też. Ale to było co zupełnie innego, niż fornir nam współczesny.
Ale w następnych epokach zaprzestano, aż do czasów dzisiejszych.
Cieszy mnie, że poszukałeś w tak odległych czasach. :grinning:

Dziś też forniruje się drewno drewnem niektóre meble. Cholernie drogie są.

A ja miałem na myśli oklejaną płytę wiórową… :grinning:

4 polubienia






2 polubienia

Pierwsze byly bardzo stare ,brazowe meble kuchenne. Nie bawie sie tak jak opisano powyzej bo mi sie nie chce. Scieram troche recznie najdrobniejszym papierem sciernym,potem dwie warstwy farby akrylowej,na to dwie warstwy lakieru akrylowego. Czasem scieram, farba kredowa i wosk. Tyle. Wszystko to trzyma sie juz ponad 3 lata,tak ze ten…:woman_shrugging:t2:

3 polubienia




No i tak sie bawię. Maluję co mi tylko pod pedzel wpadnie.

2 polubienia

Fantastycznie wyszedl Ci ten regal na początku!

2 polubienia

Ten czerwony:) Uwielbiam go. Mam cały czas )

No nie o taki fornir mi chodzi. Np fornir naturalny dąb jest piekielnie drogi i nie ma nic wspólnego z obecną okleiną .

1 polubienie

Niech mi ktoś powie co to za mebel… Biurko? Sekretarzyk? 2 w 1??

1 polubienie

A może komoda lub coś zupełnie innego??