Renowacja mebli i antyków?

Wyglada na rodzaj bielizniarki lub podrecznej szafki do pokoju jadalnego zwanego rowniez stolowym
Podobnych mebelkow uzywa sie w Hiszpaniu tez w przedpokoju, jako recepcyjnych. Zwykle nad tym wiesza sie lustro a obok stawia wieszak

2 polubienia

Jesli wyjac dwie z trzech,szuflady,mam identyczny,przystosowany do rtv.No i nowszy.Nie tak ladny…Natomiast w tym stylu tylko znacznie wieksze,mam biurko pol wieku temu dopieszczone przez ojca,ktory mial podobne do Twego zaciecie.

3 polubienia

Ja to coś, czymkolwiek jest, najprawdopodobniej sprzedam :slight_smile:

2 polubienia

Widze brak uchwytow przy szufladach…Ale to drobiazg bo byc moze nawet mam takie w domu…
Gdybysmy mieszkali w jednym miescia,od razu bym kupil!!!

Mam uchwyty wszystkie,bardzo stare są. Odkręciłam bo będę ścierać i woskować ten mebelek :slight_smile:

3 polubienia

Mam tyle uzbieranych starych uchwytów że mogę wybierać i przebierać :grin:

3 polubienia

I tu się dogadaliśmy. Mnie chodziło o oklejoną płytę wiórową.

3 polubienia

To nie fornir a okleina drewnopodobna. Tak samo jak. tzw podłoga szwedzka niewiele ma z naturalnym drewnem wspólnego.

3 polubienia

Ale chyba nie najdrobniejszym? bo do zdarcia lakieru to chyba 320 to już przesada by była. A są drobniejsze. Do takich zabaw polecam taką zabawkę
https://www.castorama.pl/urzadzenie-wielofunkcyjne-bosch-pmf2000-ce-id-1107288.html?store=0&exactc=7b548adcd9a73a19fecbfd33750c36b8&keyword=pla_wszystkie_smart_pm&gclid=CjwKCAjwx8iIBhBwEiwA2quaq42ToOkPWdDGmmHuBBYn0nAVshhXv-baLhX8kIEwY_XNQ9XnGCW9uhoCuYcQAvD_BwE

To tylko przykładowe można taniej kupić. A zrobisz dokładniej i szybciej. Opalarki natomiast używa się by nie naruszyć struktury drewna. Przy drobnych wyfrezowaniach byś doceniała. Gładkie powierzchnię faktycznie lepiej szlifować. A taki biało szary kolor jaki masz na niektórych zdjęciach da się też niektórymi olejami pozyskać.

2 polubienia

Najdrobniejszym,bo ja tylko leciutko żeby farba miala troszke lepszą przyczepnosc.

2 polubienia

Ale najdrobniejszy gładzi. I nie matuje. Najdrobniejsze stosuje się by uzyskać lusterko na lakierze. Ale myślę że piszesz o zwykłym papierze a nie takim który z wodą się używa. Tamte mają gradację że farby nie zmatowisz. 2000 Do metalowych elementów polecam też wełnę stalową. A zamiast malować uchwyty możesz je np oksydować, lub położyć chrom na zimno. Stare złoto nie wiem jak zrobić. Oksydowanie daje piękny czarny kolor, chrom to oczywiste.

2 polubienia

Nie maluje uchwytów. Mam rozne ze starych mebli albo kupuję takie stylizowane na stare.

2 polubienia

I dobrze bo malowane słabo wyglądają

2 polubienia