Rezonans magnetyczny

Mieliście kiedyś robione MRI? A może się wybieracie?

3 polubienia

Miałam to badanie , pielęgniarka była w szoku i próbowała mnie podpytać co że mnie za figura :relaxed:

2 polubienia

Miałem, bardzo nieprzyjemne badanie. Gorsze od niego sa tylko rządy PiS.
A jeśli chodzi o służbę zdrowia, to genialne podsumowanie 4-letniego niszczenia opieki zdrowotnej w Polsce przedstawił dziś TVN24 - żadnej propagandy, tylko same twarde fakty - WSZYSTKIE wskaźniki zdrowotne poleciały u nas w dół! PiS zarzyna lecznictwo! A jak było w kampanii wyborczej? Miód i mleko!
I tak jest ze wszystkim - z sądami, szkolnictwem, budową autostrad, inwestycjami, których praktycznie nie ma, ochroną środowiska, wojskiem, itp. Jedyne, co wyszło Pisowi to rozdawanie pieniędzy - BO DO TEGO NIE POTRZEBA ŻADNYCH FACHOWCÓW!

5 polubień

Miałem. Zbyt niecierpliwy jestem na takie badania …
Na szczęście nic złego nie znaleźli :slight_smile:

2 polubienia

Ja będę skremowany.

Na rezonansie jeszcze nie byłem. Jedynie tomografia pustego łba.

1 polubienie

I nic nie wyszło bo nic tam nie ma :wink:
Z tym zakładem pogrzebowym to też nie będzie takie proste. Będą kolejki. Warto pomyślec za życia o trumnie. Ikea wychodząc naprzeciw biednym klientom wprowadzi tanie trumny z płyty wiórowej do samodzielnego montażu.

1 polubienie

Trumny powinny być zdrowe dla szacownego nieboszczyka. Taka płyta wiórowa, na ten przykładowy przykład, jest nieszczelna i można się przeziębić bo od ziemi ciągnie. A zanim zakopią, to przeciągi będą. Bardzo szkodliwe.

2 polubienia

Dokładasz i dokupujesz silikon. Albo styropian.

2 polubienia

Mialam. Zupelnie obojętne badanie.Są inne znacznie gorsze! Nawet dosx ciekawie w tej tubie było nawet sue zdrzemnęlam.

1 polubienie

Miałem 2 razy, do tej pory nic nie znaleźli.

Miałem dwa razy. Dla mnie to było neutralne. Po prostu zamknąłem oczy a miałem przygotowany temat do przemyślenia. Trochę przeszkadzały odgłosy z zewnątrz ale jakoś poszło.

1 polubienie

Mialam. A to widzialam…

1 polubienie

dziwne… :wink:

1 polubienie

Miałam. Kilka razy.

1 polubienie

Nie miałam :slight_smile:

Dla mnie to badanie jest nieprzyjemne ze względu na dźwięki jakie wydobywają się z tego urządzenia. Cały czas coś brzęczy, skrzypi, stuka i dzwoni i to tuż przy głowie.

3 polubienia

Nad tym też się zastanawiałem. Mamy urządzenie elektroniczne high tech, wiadomo że prześwietla nas jakimiś promieniami, a tu odgłosy jak w kuźni przy wykuwaniu podkowy i podkuwaniu konia.
Ale ze słuchawkami na uszach jakoś dało się przetrzymać.

2 polubienia

@Antykwa - no w końcu jakoś ten rezonans trzeba wywołać, nie? A odgłos rezonansu różnych materiałów raczej do przyjemnych nie należy . Tam nie ma żadnych promieni, to jest echo jakichś fal.

1 polubienie

Przyznam że nie kojarzę żadnych odgłosów rezonansu. Tu mamy do czynienia z rezonansem cząstek atomowych w komórkach naszego ciała pobudzonych promieniowaniem. One na pewno nie brzęczą ani nie stukają. A promieniowanie to przecież rozchodzenie się fal, w tym przypadku radiowych.

Nie kojarzysz? TO może ty miałeś tomografię a nie rezonans? Przecież to badanie jest tak głośne, że pacjentom zakłada sie słuchawki na uszy!

4 polubienia