Roland Garros, czy nasza panna wygra go w tym roku, wszystko wskazuje na to, że tak!

Wiem, że jakaś rosyjska atletka zmieniła obywatelstwo. Może tego by trzeba od nich również oczekiwać.
Jestem politycznie chyba zbyt naiwny, chociaż fascynują mnie te wszystkie geopolityczne zmiany na świecie. Może zbyt dużą część mojego życia spędziłem zagranicą i stąd moje takowe mądrości się biorą. Oczywiście, że jestem przeciwko tym wszystkim imperiom zła, czy to czerwonego, czy też nawet tego naszego wykluwającego się na zachodzie…

Dla pogodzenia naszych poglądów, zapraszam na mecz Linette z Jauber o 11. U mnie na kanale 4 tv francuskiej :star_struck: wreszcie.

2 polubienia

Mecz ten odbędzie się na najbardziej prestiżowym korcie Philipe Charthier. To na nim odbędzie się finał imprezy. Jak to wpłynie na grę obu pań, na pewno większe doświadczenie ma Jabeur w graniu na tak eksponowanych kortach.
Ów kort ma zakrywany dach zbudowany dopiero w 2020, co może się przydać w najbliższych dniach, gdyż przez Francję od północy idą burze i deszcze i ochłodzenie.

2:2 w gemach, serwuje Magda. Już było po jednym breaku. W tej chwili Jabeur znowu może zdobyć breaka jest 30 do 40 i wygrana Jaberu.
3:2 Jabeur; jej podanie.
Nasza dziewczyna ładnie gra, ale robi też dużo błędów, podczas, gdy Jabeur jeszcze nie jest rozpędzona.
40:40 po pięknej obronie Magdy.
i 4:2 dla Tunezyjki, która jest skuteczniejsza.
Jest wiele drop shotów wykonanych przez naszą, w większości wychodzą, chociaż są wybraniane przez Jauber
40:30 dla naszej
Brawo, drop shot i zdobyty gem przez Magdę
4:3, wciąż przewaga Tunezyjki, która będzie serwować.
5:3 dla Jabeur.
Nasza serwuje i broni się w secie, lecz telewizja postawiła na reklamy…
6:3 dla Jabeur pierwszy set. Potrzeba naszej czegoś motywującego teraz.
Drugi set
1:1 Tunezyjka dyktuje warunki gry, serwuje teraz. 30:15.
Nasza ładnie wybroniła i wycisnęła punkt
30:30 nasza znowu zmusiła do błędu
ale jest 40:30 dla Jab
2:1 dla Jabeur.
Nasza, 15:0 ; 30:0 piękna wygrana wzdłuż lini i 40:0 która zaczęła grać siłowo i zmusiła do błędów Jabeurkę.
i 40:30 po fenomenalnym dropshot
ale jest
2:2 nasza wygrała gema
Piękna gra na drop shoty, czasami zwodna dla naszej. 30:30.
3:2 jednak Jabeur.
Nasza, gdy zmusza się do siłowej gry, to dużo punktów wygrywa, zmuszając Ons do błędów. 40:0 dla naszej. I 40:30… 40:40, uff. znowu równowaga.
6:5 dla Ons. Nasza Magda serwuje, żeby pozostać w meczu i o tie breaka.
40:0 i chyba raczej będzie tie break drugiego seta.
6:6 i tie break. Magda musi go wygrać.
1:1, 1:2 niedobrze, 1:3…, 2:3 nasza nieźle zagrała, 3:3 uff, zmiana stron, 4:3 pięknie! 5:3 Linette !!! 5:4 ale nasza serwuje i rządzi 6:4 Magda i serwuje !!!

Hurra!!
1:1 w setach.
6:3, 6:7.
Czyli decydujący set, piękna gra Linette.

3 polubienia

Właśnie oglądam i, póki co, nasza źle nie gra, set jest wyrównany.

Jednak po tym asie, dwa podania Jabeur świadczą o jej klasie. Linette bezradna.

1 polubienie

Można powiedzieć, że w tym secie pani Magda stawia opory, ale warunki dyktuje pani Ons.

1 polubienie

Nasza potrafi grać ładne mecze, lecz nie ma tego czegoś wygrywającego, gra tak jak większość fracuskich zawodników grywa… dużo ładnej gry, nieprzekładającej się w większości na zwycięstwa.

1 polubienie

Coś tam się z Magdą niedobrego dzieje.

1 polubienie

Magda wygrała gema na 1:1 i trzeba się z tego cieszyć.

1 polubienie

Właśnie nie widziałem tego momentu, kiedy bandaż pojawił się na nodze Magdy. Czyli przerwa medyczna była gdzieś tam w międzyczasie.

Tak, zaraz na początku II seta. Też ten moment przegapiłem.

1 polubienie

Trudno mi to orzec, ale, wydaje mi się, że albo Jabeur nieco zniżyła lot, albo Linette wzniosła się jakby wyżej…? Set bardzo wyrównany jest, jak do tej pory…

W złą godzinę wypowiedziałem, bo w tym gemie Magda nie istniała.

Braaawooo!!! 4:4. Robi się ciekawie…

No i proszę, 5:5. :+1:

1 polubienie

I przegadałem z koleżanką, a mecz nabrał rumieńców z tego co widzę. Ale 6:5 dla Ons.

1 polubienie

6:6, kolego i tie-break. :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Nie zgadzam się z tym. Co z tego, że dobrze grają? Kozidrak ponoć też dobrze śpiewa, ale czy to znaczy, że może jeździć po pijaku?
W sporcie obowiązują konkretne zasady, far play, honor. A jak się to ma do strzelania do cywili? Zrzucania bomb fosforowych? bombardowania osiedli mieszkaniowych? Gdzie tu honor? Jeśli sportowiec rosyjski się na to zgadzam, to gdzie jego honor? poszanowanie zasad?
Najpierw trzeba być człowiekiem, nie barbarzyńcą, później dopiero startować w zawodach, konkursach, być jurorem.

3 polubienia

Mamy III seta i nic nie jest powiedziane… :grinning:

Lecz ci wszyscy profesjonalni gracze nie są często świadomi tego co wyrabia ich rządzący ich krajem. Są w większości zbyt młodzi, żeby rozumieć co się dzieje na świecie.

Są bardzo świadomi.

3 polubienia

I można już zobaczyć Jabeur trochę zdemotywowaną w pierwszym gemie 3 seta. A nasza Magda nabrała rozmachu w grze, co się zawsze podoba.

1 polubienie

Wracamy do gry!
Nasza serwuje i wygrywa pierwszego gema. 1:0 Magda.
Co za passing shot. 15: 30.
40:15 dla Ons. 40:30,
1:1 i 15:0 dla Magdy 30:0 super drop shot dla Magdy 40:0, piękny pass…
2:1 dla Magdy. Ładnego i efektywnie zagranego gema miała, może ją tylko zainspirować do jeszcze ładniejszej gry. Tunezyjka pokazuje frustrację kopiąc piłkę tenisową…
No i znowu mi przerwali transmisję…, zobaczymy czy wznowią gdzieś na innym kanale mecz Magdy.
2:2. Magda znowu będzie serwować.
3:2 i 40:15 dwa breaki. i
4:2, blisko coraz bliżej dla Magdy i 15:0, 15:15, 30:15, 30:30… 30:40, niedobrze, 40:40 piękna obrona Magdy, duży aplauz widowni. Przewaga Magdy. Nasza rządzi, znowu przewaga dla niej. 40:40. Przewaga dla Jauber…
4:3, niestety. Tunezyjka wygrała break. Szkoda, bo Magda miała przepiękne akcje w tym gemie. Jednakże piłka w grze. Zobaczymy co dalej.
15:30, 15:40 i znowu szansa dla Magdy. 30:40 i 40:40, Jabeur wciąż serwuje
4:4, niestety, szanse były ale zbyt brawurowo Magda kilka razy zagrała.
15:0, Magda, 15:15, 30:15, nasza walczy jak lwica ale 30:30. 40:30 piękny drop shot Magdy.
5:4 dla Magdy w 3 secie. Gra naszej jak zwykle może się podobać, ale gra na krawędzi ryzyka, dużo wygrywa brawurowymi zagraniami, ale i też autuje i traci. Póki co, chwilowo rządzi a Ons traci chwilami nerwy.
0:15, 15:15, 30:15 Jaber i 30:30, 40:40, co za nerwy. i przewaga dla Jabeur
5:5 w 3 secie. Były szanse…

1 polubienie

Jak mogą być nieświadomi??? To nie babcinki mieszkające w zapadłej ruskiej wiosce?
Wyjeżdżają za mecze, zgrupowania, trenują za granicą, często mieszkają poza rosją. Wobec tego mają dostęp do stacji TV z całego świata, do internetu. Nie oglądają wiadomości? Nie rozmawiają z ludźmi? Niemożliwe!

3 polubienia

Oczom nie wierzę! Gem do 0 dla Magdy i 1:2. :+1: Tu wszystko jest możliwe teraz. :shushing_face:

1 polubienie