Rząd ograł unię czy unia ograła rząd w Polsce?

Niemcy zapodali Polsce i Węgrom nową wersję unijnego budżetu. Jest nasza wstępna na niego zgoda. Teraz z kolei rozkminę ma Holandia, Finlandia i Szwecja.
Szczegółów na razie brak. Nie wiemy jak będzie z tą nieszczęsna praworządnością.

PiS ogłosi zapewne że ograł unię. Unia że teraz najważniejszy jest plan Marshalla na odbudowę kontynentu po pandemii i że nie ma czasu na głupoty.
Niemcy znów pokazali klasę. Kiedyś podzielili Europę. Dziś ją kleją.

Polska to potrafi kręcić dreszczowce prawda?

3 polubienia

Pieniadze nie smierdza.
byla tylko kwestia jak wyjsc z tego z twarza? zobaczymy co wymyslili?
nie przypadkiem Orban do Warszawy przyjechal, za szczesliwej miny to on nie mial? czy mi sie tylko wydawalo?

2 polubienia

Bo Niemcy wtedy chcieli siłą a teraz mają inna taktykę XD

Zgoda buduje,niezgoda rujnuje.Rozumie to Gowin,nie rozumie Ziobro…
Trzeba WALCZYĆ o niezawisłość,by nie rzec o niepodległość wrecz,dzisiaj rozumianą jako prawo do SUWERENNYCH a nie niewolniczych decyzji.
Ale bedąc członkiem wspólnoty,trzeba byc takze zdolnym do dobrej woli,kompromisu i w ten sposób okazywania szacunku wobec innych.
Cieszy mnie to bardzo i mam nadzieje ze żaden warchoł tego nie storpeduje.

5 polubień

Na razie obserwuję to z uwagą. Dla mnie na wnioski za wcześnie. Ale coś mnie się wydaje, że w koalicji rządowej toczy się zacięta wewnętrzna walka. Ta sprawa z wetem ma drugie dno. Mam jakieś dziwne przeczucie, że po tej hucpie nastąpi zmiana premiera…
Czy to czasem nie będzie Błaszczak? Jeżeli jeszcze Kaczyński będzie rządził… To tylko takie moje luźne przemyślenia…

5 polubień

no nie wiem, Kaczynski ma talent do znajdowania marionetek na premierow.

I każdy następny będzie jego kukiełką.

3 polubienia

Ziobro bije się z Morawieckim o stołek po hobbicie

1 polubienie

Tam jest więcej chętnych.

jak chcesz kasy od mamy to jej nie ró pod górę

1 polubienie

czy z Morawieckim?
predzej to jest wojna podchodowa Krakow Torun.
a czlowiekiem Krakowa jest Gowin.

2 polubienia

Obawiam się że praworządność w Polsce w tym całym rozgardiaszu przegrała, zeszła na drugi plan. Ale poczekajmy na wypowiedzi znawców tematu. Ja w każdym razie wiem zero.

Chyba sie dogadali. W kazdym razie Orbana przed chwila pokazywali w hiszpanskim dzienniku. Troche jakby powietrze z niego uszlo.

1 polubienie

Unia dała im możliwość honorowego wycofania się.

1 polubienie

Ja myślę ze to ostatnia uczciwa kadencja PIS. później tylko jak na białorusi.

Nie znając szczegółów, trudno o nich mówić. Do jakiegoś kompromisu musiało dojść, tylko pytanie, która ze stron musiała więcej ustąpić?

MySle, ze harcownicy od weta ustapili
I to zaczeli od tego slabszego i bardziej pragmatycznego czyli Orbana.

Uczciwa??? Co Ty piszesz @anon18020312?

1 polubienie

tiaaa. uczciwa.
mniej wiecej tak samo jak studolarowka z Waszyngtonem.

wyglada na to, ze prezes z Orbanem dali sie honorowo polozyc na lopatki. delikatnie, zeby siniakow nie bylo.

3 polubienia