Same tutaj quizy i quizy, może dla odmiany zagadkę?

Mogę dodać od siebie, że te małe ptaszki są naprawdę łatwe do rozszyfrowania, ale ten duży PTAK, to już nie do końca łatwe zadanie :wink:

Dla mnie jest bo o ptakach mialem pojecie jak bylem maly.I teraz srednio to pamietam…
Poza tym zapraszac nie musisz bo bylem chyba trzeci ktory probowal…Teraz juz dalem spokoj bo ile mozna siedziec nad jednym ptakiem…
Ale i tak interesuje mnie ten na dole kolo diagramu bo wg.zabawy,powinien dac sie wpisac po skosie jako rozwiazanie.A ja akurat tego jestem pewien ze jego nazwa jest dwuczłonowa

1 polubienie

rozpoznal, a tego duzego to faktycznie trudno znalezc.

Jego nazwa może być dwuczłonowa jeśli chcemy dokładnie określić odmianę. Jednak wystarczy jednowyrazowe określenie.

1 polubienie

Wróbelka każdy zna, każdy rozpozna, jednak natura jest bogatsza niż to co możemy na dachu zobaczyć. Jest więc okazja i motywacja aby trochę poszperać.

Ponieważ jeden z ptaków sprawia Wam wyraźne trudności, zamieszczam dodatkowe jego dwa ujęcia: z profilu, oraz en face - choć od tyłu :rofl: - samczyka w pełnej krasie prezentującego się swojej wybrance:
F1%20%20

1 polubienie

I dlatego mój komputer pomylił go z pawiem :slight_smile:

2 polubienia

Maam chyba :heart_eyes:

2 polubienia

To go mocno trzymaj, tego chyba :slight_smile:

3 polubienia

Ćśś pasuje :joy:
Ale w szukaniu pomogłam sobie wujkiem google i tym pawiem :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Vera tutaj raczej nie ma ornitologów i każdy szuka w Google :wink:
Ale to szukanie nie jest wcale takie łatwe, jak pisze Antykwa :wink:
Ja tego ptaka znalazłam na początku, jeszcze nie było tego drugiego zdjęcia.

5 polubień

Stąd wszystkie oprócz tego jednego potworka mam napisane z głowy :frowning:
Ale chętnie zakwalifikuję się pod ornitologa :wink: :innocent:

3 polubienia

A na komórce jest nawet całkiem trudne. …

3 polubienia

@ihtiel , teraz macie bardzo ułatwione zadanie , nawet na komórce , wystarczy jeden ruch paluszkiem i tadaaaaam
Nazwa ptaszka wyskakuje po sekundzie :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Ja tam nie używam żadnych sztuczek typu “jeden ruch paluszka”, szukam “naocznie” i po jakimś czasie też mam tadaaaaam :rofl::rofl::rofl:

1 polubienie

Bo w pierwszej wersji obrazków nie da się odgadnąć "jednym paluszkiem " , trzeba stosować metodę :
Co to za ptak ma upierzenie w ciapki dziób taki sobie niewielki, ma skrzydła i chyba potrafi latać hahaha
Biedna ta wyszukiwarka oj biedna :stuck_out_tongue_winking_eye:

5 polubień

Ale wtedy mam większą satysfakcję :wink:

2 polubienia

Wiem, znam ten ból szukania i radość z odnalezienia :wink:

2 polubienia

Masz rację @ihtiel, więc proponuję przesiąść się na kompa.

1 polubienie

To co piszesz @anon75849589 to teoria. Jak nadeślesz prawidłowe rozwiązanie to będzie praktyka.:yum:
To ma być zachęta i mobilizacja.

1 polubienie