Same tutaj quizy i quizy, może dla odmiany zagadkę?

F1. Lubicie ptaki? Znacie ptaki? Oczywiście! Więc zapraszam.

Halo, halo! Tutaj ptasie radio w brzozowym gaju,
Nadajemy audycję z ptasiego kraju.
Proszę, niech każdy nastawi aparat,
Bo sfrunęły się ptaszki dla odbycia narad***
*)

Najważniejsza jest lista obecności. Proszę więc odgadnąć jakie to ptaszki są na obrazkach i wpisać je na listę, do wierszy diagramu.
F1
Jak wpisać? Tak, aby na zaznaczonej przekątnej ujawnił się przewodniczący narady czyli ten ostatni ptaszek:
F1%20
Zadanie jest proste, na zachętę, a ładne ptaszki każdy chyba lubi. Zachęcam więc do rozwiązywania.
Zaniedługo przylecą ptaszki następne, a pewnie i inne zagadki się pojawią. Zapewniam że niektóre nie będą tak łatwe jak to.

Rozwiązania proszę wysyłać wyłącznie na moje PW. Powodzenia.

*) fragment „Ptasiego radia” Juliana Tuwima.

5 polubień

gatunki ptakow chyba juz ustalilam, co do puzzle z nazw to pewnie potrwa o ile sie w ogole uda.

2 polubienia

Jak zawsze zaczynam od przewodniczącego narady i już wiem, więc reszta powinna pofrunąć :grinning:

1 polubienie

Ładne ptaszki wybrałeś z ptaszków, ptaszku jeden Ty… :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

To akurat tez wiedzialem a nie jest to chyba az tak latwe…
Nie wiem tylko co to za ptak,pierwszy z lewej,tak aby sie zmiescil w diagramie…

2 polubienia

Ja myślałam, że to będzie łatwe, ale wcale takie nie jest.
Znam nazwy ptaków, ale teraz skleć to w jedną całość :wink:

2 polubienia

Źebym znał nazwy tych ptaszków, dawno bym już rozwiązał.:stuck_out_tongue:

1 polubienie

Cały czas nie jestem pewna tego dużego.

W niektórych przypadkach lepszy duży ptaszek od małego. No chyba, że ten mały jest wariat. :thinking::stuck_out_tongue_winking_eye::innocent:

4 polubienia

Szanowny kolego @birbant, to jest logogryf a nie homonim ani zagadka synonimowa. Bo Ty już wkroczyłeś w zupełnie inne rejony semantyczne przeze mnie nie przewidziane. Jeśli jednak na tym polu zagadkę rozwiążesz, to ja oczywiście rozwiązanie z przyjemnością przyjmę. :grinning:

1 polubienie

Nie trzeba się spieszyć @Bocca-Lupo, lepiej powoli a trafnie.

1 polubienie

Cieszy mnie niezmiernie, że ktoś się tu podejmuje ptasich zagadek. Znajomy gołąb powinien Ci dostarczyć odpowiedzi o ile wcześniej gdzieś w gospodzie dzioba nie zamoczył …

3 polubienia

Albo spotkał gołębicę i list zawieruszył :slight_smile:

3 polubienia

@benasek’owe gołębie są tak zdyscyplinowane jak Potterowskie sowy, dostarczają niezawodnie. A co robią po drodze w to wnikać nie będę. :yum:

1 polubienie

A jednak czytałeś :slight_smile:

1 polubienie

Ja zapytam w kwestii formalnej…kiedy wyniki?

Nie podejmuję się zadania, ponieważ bez pomocy wujka google nie dam rady, lubię zagadki pod warunkiem,że mam gotowe odpowiedzi i wiedzę w głowie .
Jedno mogę napisać, znam hasło i wiem jak się nazywa przewodniczący narady ( ostatni ptaszek) widzę go często z mojego okna, nie wspomnę już, jakie mi cholera szkody wyrządził :grinning:

1 polubienie

Spróbuj poszukać nazwę tego dużego, życzę powodzenia :rofl:

1 polubienie

Najprostsze rozwiązana są najlepsze, pewno bym wpisała …
nie napiszę tu :wink: zdjęcie jest wyjątkowo niewyraźne, nie wiadomo w jakim powiększeniu, ale szukałabym w rodzinie osiedlowych zasrańców :)))

1 polubienie

:grimacing:

1 polubienie