Serwis sportowy 14. KATAR 2O22

Dziś o 17 rozpoczyna się jedna z największych imprez sportowych na świecie czyli Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Meczem otwarcia jest spotkanie gospodarzy, drużyny Kataru z Ekwadorem. Dla polskich kibiców wynik tego meczu nie jest istotny, my czekamy do 22.11, kiedy polska drużyna zmierzy się z Meksykiem.

Do oglądania największego święta piłki nożnej przystępuję z mieszanymi uczuciami i nie występ polskich piłkarzy mam na myśli, ale kulisy tej wielkiej imprezy. Bardzo mi się to nie podoba i należało by temu poświęcić osobne pytanie.

W tym wątku poświęćmy się tylko sportowi. Choć cień ludzkiej tragedii i tak będzie nam towarzyszył, ponieważ mamy serca i sumienia.

Zawężając sprawę tylko do wydarzeń na boiskach pierwszym dla nas pytaniem jest; - jaki wynik wywalczy Polska z Meksykiem?

Zapraszam zainteresowanych. A kolega @collins02 zjawi się tu na pewno, jak go znam. Nie zabraknie też kolegi @Farang bo bez niego taka impreza jest niemożliwa na naszym forum. Założę się, że i @Bond007 zamelduje się w temacie, bo z nim tak samo jest, jak z Farangien, collinsem i moją skromną osobą.

6 polubień

A moje osobiste dodatkowe spostrzeżenie jest bardzo krytyczne, bo w Katarze kibice nie będą mogli pić piwa. Okrucieństwo władz tego kraju jest niepomierne. :roll_eyes:

4 polubienia

Typuję remis. 0:0, co chyba jest optymistyczną prognozą. Ewentualne zwycięstwo byłoby euforią. Nie jesteśmy faworytem w tym meczu.
Na pewno kluczowa będzie dyscyplina taktyczna. Meksykanie postawią na szybkość i technikę, nam pozostanie rozbijanie akcji rywala i kontrataki, co zresztą lubimy i potrafimy.

Osobno boję się niezmiernie o Szczęsnego, który jakoś jest pechowcem na dużych turniejach:
Euro 2012 - czerwona kartka
Euro 2016 - kontuzja
Mundial 2018 - fatalny kiks i stracona bramka z Senegalem
Euro 2020 - Szczęsny został pierwszym w historii bramkarzem na Euro, któremu zapisano na konto gola samobójczego.
Bilans fatalny, a raczej Szczesny bedzie nr 1 w bramce. Pozostaje mu przełamać klątwę.

3 polubienia

Co do naszych piłkarzy nie jestem optymistą. Z Chile grali zupełnie beż pomysłu i chaotycznie, a przecież to też futbol południowoamerykański. No cóż, zobaczmy, przed Mundialem 1974 drużyna Górskiego też nie błyszczała w sparringach :sweat_smile:

3 polubienia

Może ciekawie tam będzie.Oczywiście nie nie chodzi mi o grę naszej drużyny.Pewnie będą jakieś pertraktacje różnych państw aby ich zawodników i kibiców nie ścieli toporem za nieobyczajne zachowanie…

A ja właśnie taką decyzję pochwalam.
Ludziska wszelkiego rodzaju relaks łączą z alko. Bez przesady.

mężatko, masz na myśli alkowę? :shushing_face:

Oczywiście popieram!

Co do naszych, to dostaną wpier…l w Katarze i tyle w tym temacie.

2 polubienia

Jak święto, to dlaczego nie ma być piwa? Nie mówię o alkoholach mocnych.

Liczę na wygraną, ale bardzo po cichu. Jako realista, to i z remisu cieszył się będę.

1 polubienie

@birbant tylko sport.
Bo jak wejdziemy na etap socjologiczny? I socjopatyczny?
Moze choc my kibice dajmy im pograc?

1 polubienie

Bo piłkarze grają dla nas, kibiców, głównie.

1 polubienie

I tak trzymac.

…się za portfele… :joy:

A kto Ci kaze kebaby jesc i pic piwo bezalkoholowe?

Proszę bez bluzgów… :roll_eyes: :man_shrugging:

No właśnie, w tym sęk. Święto, nie święto a ludzie wszystko łączą z trunkami., do których też się zalicza piwo. Bo na tekst , piwo to nie alkohol , mam alergię :rage:.

1 polubienie

Kontrowersyjne mistrzostwa. Na grobach robotników

2 polubienia

Oj tam, oj tam. Wszystko jest dla ludzi, byle z umiarem. :yum:

1 polubienie

Mundialowym piwem miał być Budweiser, nie wiem jak innym, ale mi ono wybitnie nie smakuje. Na szczęście przed tv będę mógł się raczyć czym chcę.

Meksykanie od lat na MŚ wychodzą z grupy, to będzie mecz o wszystko, oby wygrany. Będzie ciężko, ale typuję 2-1 dla nas. Koniecznie trzeba przełamać klątwę Szczęsnego, bardzo mnie to martwi.

W razie gdyby Orłom nie poszło, trzymam z Pomarańczowymi :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Ściany zaczynają pomagać gospodarzom. Ekwador strzela gola w 2 minucie, weryfikacja VAR odnajduje spalonego, którego nie było, gramy dalej.
Katar - Ekwador 0:0.
Do boju Ekwador :grin:

3 polubienia