Serwis sportowy 18, TCS 2022/23

Można powiedzieć, że sezon na skoki zaczyna się od dziś, choć już kilka konkursów za nami.
Czekamy na to pełni nadziei, jako, że nasze orły odrodziły się i latają bardzo obiecująco, a że konkurencja też jest mocna, zapowiada się bardzo interesująco.
Dawid Kubacki jest liderem, Piotr Żyła silnie mu akompaniuje, budzi się Kamil Stoch, a i Wiącek nie powiedział, mam nadzieję, ostatniego słowa w tym sezonie. W tym konkursie mamy jeszcze Habdasa i Hulę, niech też sobie tam skoczą.
Wczorajsze kwalifikacje potwierdziły formę naszych chłopaków, choć wygrał Granerud, to Dawid był drugi, Piotrek piąty, a Kamil szósty. Pozostali też załapali się do konkursu, mając w parach zawodników do przeskoczenia. Najgorzej trafił notoryczny bulospad - Hula, bo na Żyłę. :rofl:

Dzisiejsze zawody oglądał będę z dala od laptopa, na knajpianym telebimie, popijając browarka, więc pojawię się tu po konkursie.
Nie wiem, gdzie skoki będzie obserwować będzie notoryczny kibic; kolega @collins02 bo w Anglii, to ma niewielkie szanse.

Pozdrawiam forumowych kibiców! :grinning: :+1:

6 polubień

No niestety,nigdzie.Jedyna szansa to Eurosport ale tu akurat,ani w pubie,ani tym bardziej,u mnie w pracy,nic z tego nie będzie…
Natomiast będąc w grudniu w Polsce,mialem okazje dwa razy sobie popatrzeć na tegoroczne skakanie.I moge tylko powtórzyć to co pisalem juz w innym temacie.
Mamy 3-4 świetnie dysponowanych zawodników ale dalej wydaje sie ze przepaść nie do zasypania.To i tak o wiele wiecej niż obstawiałem przed sezonem choć byłem bardzo daleki od Twoich kasandrycznych wizji :wink:
Wniosek z tego taki że Turnbichler dotarł ze swoją wizją na ten sezon jedynie do najlepszych…Zresztą i tak czas pokaże bo TCS to wciąż początek bardziej,niż środek sezonu…
Zobaczymy co pokaże obiecujący Habdas.Moim zdaniem,świetne posunięcie trenera bo Wolny,Murańka czy Zniszczoł to zgliszcza…Skaczą gorzej niż Pochwała czy Tonio Tajner,wieki temu…
Troche mnie dziwi ta polaryzacja jaka nastąpiła w polskiej kadrze…Trudno to ocenić,siedząc przed ekranem lub co gorsza,zagłebiając sie medialny szum…

1 polubienie

Moje kasandryczne wizje, na szczęście i ku mojej radości nieco oddaliły się w czasie. Ta przepaść między naszymi mistrzami, a resztą jest nie do zasypania w tym pokoleniu młodzieży. Muszę teraz przed Tobą sypnąć sobie nieco popiołu na łeb za to, ale rekompensatą pokuty są dotychczasowe skoki naszych zawodników “starej” generacji. Ale, niestety, nie będzie to trwało wieczność, a za ich plecami czarna du…, dziura…

Dziś sobie obejrzę turniej w tym samym miejscu, gdzie oglądałem złote olimpijskie skoki Kamila. Sporo czasu minęło.

1 polubienie

Na skokach dobrze mi się śpi

Na piłce nożnej w wykonaniu naszych Orłów - lepiej. :slight_smile:

2 polubienia

Właśnie dotarłem do pracy…Nawet nie wiem jakie rezultaty…No to mi się jeszcze chyba nie zdarzyło… :innocent:

1 polubienie

Zawsze i we wszystkim musi być kiedyś ten pierwszy raz :slightly_smiling_face:

2 polubienia

Już wszystko wiem!!!Konkurs jeszcze trwa a ja juz nigdy sobie na takie rozpasanie nie pozwolę… :innocent: :roll_eyes:

2 polubienia

No I mamy chyba nokaut Graneruda!
13 punktow różnicy miedzy Norwegiem a Żyła…Trzeci Kubacki ale chodzi o to ze już na starcie mamy zdecydowanego faworyta TCS.
Stoch na 9 miejscu czyli w normie.Wasek także,chyba 17.
Habdas niestety nie popisał się ale moim zdaniem, on zaskoczy dopiero w Bischowshofen.Tak bym obstawiał…Hula?Doświadczenie miało pomoc… :roll_eyes:
Ale cieszmy się tym co mamy!W Oberstdorfie nigdy nam za dobrze nie szło.A tu,podwojne podium!

1 polubienie

Stoch skakał poprawnie, Żyła i Kubacki, wręcz świetnie. Ale Granerud nie przejął się tym i odpalił dwie bomby. Czy zdominuje całe TCS? Po dzisiejszym konkursie na to wyglada, ale…,
Niemcy i Austriacy bardzo dobrze. Zapowiada się interesująco, jak nie wiem.

Skok Huli zostawię bez komentarza. To notoryczny bulospad.

2 polubienia

Kiedy dzisiaj? Od 2 tygodni nie mam nawet wi fi. Jak jestem w pracy lub gdy byliśmy w hotelu,ok.Ale teraz doopa…:thinking:

Po pierwszej serii,ciekawie.Granerud rządzi ale Polacy ok.Miejsca 3,4,8,13…No nie spodziewałem się takich lotów w tym sezonie…

Dzisiaj sobie obejrzałem jak to wyglądało… Trochę szkoda bo druga seria właściwie zaklepala triumf Graneruda… Odrobienie 27 punktów jest chyba wykluczone.Coz…Nalezy mu się jak dotąd. Niemniej to dopiero półmetek a już raz austriackie obiekty mu nie pasowały​:thinking::hugs::innocent:

1 polubienie

Przez ostatnie 2 dni nie miałem możliwości “bycia” na laptopie, ale skoki drugiego konkursu oglądałem. Mimo, że nasi skakali bardzo dobre, mały niedosyt pozostał.

Ale, za to dziś w Innsbrucku po kwalifikacjach jestem zadowolony, bo wygał je Kubackim, a Stoch było drugi. Odpowiednia 128 i 126, a trzeci Lanisek 121. Trudne warunki.

A oto dwie pary, trzymaj się @collins02 bo ze śmiechu padniesz.
Kubacki - Habdas
Stoch - Hula.
Buahehehehehe!!!

Żyła skoczył marnie, ale jutro powinno być dobrze. Z kim skacze, nie pamiętam.

Śledzę ten zmagania polskiej drużyny tenisowej w Australii, jest dobrze.

2 polubienia

Szkoda bo te polskie pojedynki to takie troche marnowanie materialu.Z drugiej strony ani Habdas ani tym bardziej Hula, szans na punkty i tak nie mają…

1 polubienie

United Cup.
Dobre wieści z Brisbane Australia. Polska po wygranych z Kazachstanem i Szwajcarią gra teraz z Italią i w tej chwili jest 2:2 dzięki świetnemu zwycięstwu Linnette, wygrała też Iga, W tej chwili toczy się decydujący mecz w mikście. Trwa pierwszy set, Iga z Hubim prowadzą 4:1 w gemach. 6:1. To była demolka. 5 asów Huberta.
1:0.
2:1. 6:2
2:0. Jedziemy grać dalej do Sydney. :+1:

2 polubienia

A w Innsbrucku po pierwszej serii:

  1. Kubacki. 2. Lanisek. 3 Stoch. Żyła, niestety 13, a Granerud 6. Dobrze jest. :grinning: :+1:
2 polubienia

Kubacki wreszcie wygrał konkurs! Ale ma jeszcze troche straty do Granruda, nie wiadomo czy da sie to odrobic w dwóch ostatnich skokach.

2 polubienia

Qrva yego match…!!! Granerudowi, jako jedynemu powiało pod narty. A Dawid miał w plecy…, a wygrał… :+1: :+1: :+1:

Niestety, mało odrobił. Ale to nie koniec…, czekamy na ostatni konkurs.
Żyła słabo.

A Hula i Habdas, to końcówka planktonu nielotnego. Kto ich dał do kadry? Na pewno nie trener. Czyżby tajnerkowania ciąg dalszy? :shushing_face:

2 polubienia

Habdasa bym zatrzymal bo zdarzaja mu sie ponoc dobre skoki na treningach…Znowu,z tego wynika,ktos nad glowa nie panuje…
Natomiast trener powinien odeslac do domu Hule jeszcze przed Austria.To nie ma zadnego sensu.Jest przeciez grupa 5-6 skoczkow ktora chocby z racji wieku,bardziej nadaje sie na takie prestizowe proby.

1 polubienie