Serwis sportowy 20. cdn Australian Open i inne

Kontynuujemy Australia Open, w bliskiej perspektywie skoki narciarskie, inne dyscypliny też się liczą.

Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej nabierają barw, ale nasze nieudolne piłkarzyki wypadają blado. Bedę oglądał mecze innych, naszych raczej nie, bo wstyd mi za te “panienki”.

1 polubienie

Mecz Iga Świątek vs Cristina Bucsa jest opóźniony o prawie 2 godziny. Trudno, jak się kocha, to się czeka. :heart: :grinning:

Rywalka Igi jest top-100.

Tymczasem w meczu krykieta między Auckland Aces a Wellington Firebirds, ogniste ptaki rozprawiają się z gospodarzami.
image

.walka trwa.

2 polubienia

W krykieta to i ze dwa dni potrafi trwać :slight_smile:

Mamy czas. Popiszemy. Postów nawalimy co niemiara. :rofl: :rofl:

My tu o sporcie, a nie o żadnych krykietach. Zjedz krokieta… :stuck_out_tongue_winking_eye:

Jest dobrze. Ogniste Ptaki jak wygrają, osiągną pozycję lidera w turnieju Super Smash z dorobkiem 19 pkt.
Zrzut ekranu (269)

Świątek - Bucsa.
Iga zaczęła od wygrania pierwszego gema, niestety przegapiłem to.
2:0 do 15. 3:0 do 0. Rywalka wygląda na nieco zdeprymowaną tym, że gra z Igą. 4:0 do 40 - w tym gemie Bucsa trochę powalczyła. 5:0. 6:0.
1:0. Sroga lekcja.
1:0 do 30. - pierwsze 2 pointsy dla Bucsy i to wszystko z jej strony. 2:0 do 40. Bucsa stara się jak może, ale odbija się od ściany. 3:0 do 15. 4:0 do 15-as Bucsy. A teraz as Igi na 15:0. 5:0 do 0. 5:1 do 30. Odnoszę wrażenie, że Iga oddała seta, nie chcąc robić rowera koleżance… :shushing_face: 6:0 do 30.
2:0. 6:0/6:1. Demolka. Iga “zjadła” na śniadanie rywalkę.
Wynik meczu mówi sam za siebie.

Wczoraj Jabeur po 3 setach przegrała z Czeszką, zapomniałem, jak ta Czeszka się nazywa.

@collins02 a Ty gdzie się przyczaił…, aa?

Eh…chyba lepiej pooglądam krykieta. :neutral_face:

Zrzut ekranu (274)

Zrzut ekranu (275)

Asów Iga ma już 2. A Bucsa 1 pbs.
Oo…, a teraz Bucsa walnęła asa.

W Sapporo wygrał Royu Kobayashi, drugi był Dawid Kubacki, czwarty Kamil Stoch, Żyła czternasty. Japończykowi bardzo pomógł wiatr w II serii.

A ja tymczasem podzielam trud Hubiego przeciw Szapowałowowi
Pierwszego seta wymęczył Hubert 7/6 /7:3/
W drugim prowadzi 4:3. Mecz bardzo wyrównany, zacięty, cios za cios. 5:4. 6:4
2:0
0:2. 1:6
2:1
Po dwóch niezwykle wyrównanych setach, ten był fatalny dla Hurkacza.
1:0. 1:1. 2:1. 3:4 - niedobrze, ale gramy dalej. 4:5 - rusek o pół kroczku w przed Hubim w tym secie. 4:6.
2:2.
Hubert “uwielbia” grać pięciosetówki. :joy:
1:0 do 0. 1:1 qrva jego mać! 2:1. 2:2. 3:2 - w secie decydującym Hubi pół kroczku przed ruskiem. Oby tego nie zgubił. 4:2, trochę mi raźniej, ale znając Hubiego, niczego pewnym być nie można… 5:2 - Hubi gema zakończył asem. Mocno się przejaśnia…, ale poczekajmy z radością… 5:3 - eeh…
Piłka meczowa… Jeaaaah…! Jabababa duuuu…!!! 6:3. :+1: :+1: :+1: :+1: :+1:
3:2. Po niesamowitym boju, po trudzie i znoju…, ale Hubi zostaje w dalszej grze. :grinning:

@collins02 gdzie się, kurna, cholero jedna, podziewasz? Sam mam się tu produkować? :man_shrugging:

Podam ciekawą statystykę serwów. Otóż rusek zaserwił 20 asów, ale też serwami stracił 16 punktów. Hubi strzelił 16 asów, a stracił na serwach 6 punktów.

Nie wiem czemu, ale zawsze cieszę się podwójnie, jak przegra jakiś rusek. :grinning:
Juras, Ty też tak masz? :stuck_out_tongue_winking_eye:

Jak ruskie w tylek dostają to się chyba każdy normalny cieszy ?:rofl::stuck_out_tongue_winking_eye:
Ufff, pisz do Hubiego petycję, zeby zaczal szanowac nerwy kibiców :wink:

Ruski w żopu połucził. Priekrasno. :crazy_face:

Ale najważniejsze, że Hurkacz wygrał…, hurrrraaa…!!! :+1: :grinning: :+1:

Mam taką kołowaciznę pod deklem, że nie pamiętam dokładnie, co było w skokach. Później dojdę do siebie. Teraz coś zjem i muszę się przespać, tak, jak i Ty musiałeś, co jest zrozumiałe.

Dla obowiązku dodam, że Iga ma przed sobą Rybakinę i jakieś rachunki z nią do wyrównania. Z Bucsą przetrenowała warianta taktyczne, ale z Rybakiną nie będzie żartów.
Pojawię się na forumie, jak zacznę kojarzyć. Końcówkę skoków widziałem przez mgłę, a tu jeszcze Hubi był do zaliczenia. Niestety, kiedyś, to ja…, ho, ho…, ale teraz geriavitowy cienias stał się ze mnie… :man_shrugging: Doi później.

Iga w grudniu przecież z nią przegrała w ramach tej całej ligi światowej…
Rybakina jest jedną z najbardziej nierówno grających zawodniczek i można sie spodziewać wszystkiego…

Tak wiem. Wygrać też z Rybakiną wygrała. Ale to już było. Liczy się to co będzie w najbliższym pojedynku.

A kiedy graja?

W niedzielę.

Tymczasem na MŚ w męskiej piłce ręcznej Polska pokonała Czarnogórę 27:20 w meczu, który był średniej jakości. Niestety, ta wygrana jest musztardą po obiedzie, bo ćwierćfinały zostały zaprzepaszczone wcześniej. Nawet ewentualne pokonanie Iranu nic nie zmieni.

Niestety - mistrzostwa te dla polskich kibiców będą mialy raczej gorzki posmak
Ale ogolna tendencja, ze gospodarze maja przewage z racji bycia nimi to zostala dosc skutecznie osmieszona podczas olimpiady w Pekinie, gdzie wiele obiektow co prawda trzymalo sie standardow olimpijskich, ale niewielkie modyfikacje mialy dawac przewage Chinczykom. Nie do konca tak zadzialalo