Serwis sportowy 29

Dałem sobie 2 dni odboju od sportu, do czego, między innymi skłonili mnie siatkarze po swym piachu z Serbią.

Już wypoczęty, ambitnie wracam do boju, trudu i znoju…, licząc na niezłomne, jak zwykle, poparcie kolegi @collins02 :joy:

Za nami niebotyczne paryskie tenisowe emocje, ale na tym, przecież świat się nie kończy, odbywają się inne imprezy sportowe, a wiodącą dla mnie jest teraz VNL z naszymi siatkarkami i siatkarzami, no i nie wyklucza się innych dyscyplin.

Za pół godziny zaczynają nasze panie z Dominikaną w Hong Kongu. Z tą drużyną spotykały się dwukrotnie i dwa razy doznały porażki, czas na rewanż i są ku temu możliwości, jeżeli polskie dziewczyny zaprezentuję, to co w Turcji.
Następnym meczem będzie spotkanie z Turcją i tu na dwoje babka wróżyła ze wskazaniem na Turcję. Ale potem Holandia i nie wyobrażam sobie strat punktowych z gulkami. Trzeci zespół też jest do pokonania, zapomniałem w tej chwili, skąd on jest.

Polki sprawiły nam w edycji tureckiej przemiłą niespodziankę, wygrywając wszystko i są, aktualnie liderkami VNL - 2023.

W Hong Kongu też kilka punktów powinno wpaść.

Zatem do dzieła! :grinning:

2 polubienia

Chinki chyba…To będzie trudniejszy turniej…Zawsze strach,co może być po przerwie…

1 polubienie

do dzieła, choć pewnie większość informacji wyczytam tu - od Was

2 polubienia

Tak, Chiny. Spoko, jestem umiarkowanym optymistą, chociaż z kobietami, jak z pogodą… i to nie tylko w sporcie…

1 polubienie

Ja jestem w kraju pozbawionym siatkówki.Ze skoków to jeszcze się śmieją ale o siatce chyba nawet nie słyszeli…

2 polubienia

Dominikana w tej edycji jest na 10 miejscu, dwa razy wygrały i dwa razy przegrały.
już zaczynają się ceremonie przywitania.

Polska - Dominikana.

Set 1. Polska serwuje. 1:1. 3:2 - po naszym bloku. 7:6. 11:9. 14:10. 16:12. 17:12. - Oliwia obroniła i zaatakowała. 21:17. 23:19. 24:23 - imponująca końcówka rywalek.
25:23.

Set 2. 0:1. 1:2. 2:3. 4:4 - trzy piękne obrony i atak Łukasik. 6:8 - szkoda, że teraz Różański nie trafiła swą bombą w boisko. 6:9. 8:11. 14:14 - as Łukasik.
19:19 - i co dalej? 20:22 - po ich asie, niedobrze. 22:22 - po asie Łukasik. 23:23. 24:24. 27:26. 30:28. nasz blok kończy seta.

Set 3. 0:1. 2:2. 3:4. 5:6. 5:8. 7:11 - za duży bałagan zrobił się w naszej drużynie. 13:13 - z Łukasik będą ludzie. 17:19. 20:20. 22:22. 23:23. 23:25.

Set 4. 0:2. 1:2. 4:3. 6:4 po asie Korneluk. 8:4 po bloku Stysiak. 10:6. 15:10 po bloku Korneluk. 16:10 po bloku Korneluk. 18:13. 20:13. 22:13. 23:13 po bloku. 25:17. kapitalny set w wykonaniu Polek.

2 polubienia

Ok Schodzę…

1 polubienie

Będę sprawozdał, jak zwykle.

1 polubienie

6:4 z tego co widzę…Teraz 6:5…

Oliwka,serce Ty moje!!!

1 polubienie

Z tego co widzę to Stysiak więcej psuje niz punktuje…
Szlag mnie zaraz trafi…

Popraw mnie,jesli się myle ale bez Oliwii,ten set mógł byc po prostu przegrany…

Przebieg seta wskazuje, że łatwo nie będzie. Dominikana ma dwa potężne ataki w postaci Martinez i Gonzalez, obie dwumetrowe atletki w dodatku bardzo sprawne. Są też skuteczne w bloku.
Seta wygraliśmy przyjęciem, świetną obroną i dokładniejszym rozegraniem. mniej mieliśmy błędów własnych. Atak też niezły i blok.
Sam set to kawałek niezłej siatkówki.

W II secie gra jeszcze bardziej wyrównana. Nasze dały się zaskoczyć na początku i musiały gonić do 14:14, a potem punkt za punkt do samego tie-breaka. W końcówce zagrała wreszcie Stysiak.
Ogólnie dużo wymian, sporo chaosu z obu stron i nerwowości. 8 lub 9 błędów serwisowych u nas. Trochę zwariowany był ten set.

Magda Jurczyk…Nie znalem dotąd…No brawo!!!Set prawie przegrany a tu,proszę bardzo!!!
To jest teraz ta wielka roznica bo dotad takie partie,przegrywalismy…

1 polubienie

Powyżej dołożyłem opis II seta.

III set w plecy. Ostatni punkt dla Dominikany, to czysty fuks. Ale tak bywa zawsze, że jak ktoś ma farta, to czyimś kosztem. Trudno, sprawa otwarta.
Walka bardzo wyrównana, zacięta z błędami stresu z obu stron.

jabadaba duuuuuu…! :+1: :grinning: :+1: :grinning: :+1: :grinning:

To był profesorski set naszych pań. Znikoma ilość darmowo oddanych punktów, za to przyjęcie, rozegranie, obrona bloki i ataki, większość wymian były po naszej stronie. Dominikanki momentami traciły orientację, dopiero w końcówce nasze zbyt się rozluzowały, bo można było wyżej wygrać.

Cenne 3 punkta, zwłaszcza, że z Turcją może ich nie być, choć przy takiej grze, różnie może być.

Idę kartofle obierać… :grinning:

1 polubienie

Zaczynam powoli wierzyć w igrzyska.Byloby pięknie…

1 polubienie

Z Turczynkami nasze nie mogą tak grać, jak w II i III secie.
Dominikanki zagrały dobrze I i bardzo dobrze III set.
W IV nasze wróciły do swej najlepszje gry przy stanie 1:3. Zrobiły na 4:4 i chyba jeszcze było 5:6. A później już lepiej, coraz lepiej i jeszcze lepiej. Świetnie broniły i wreszcie odnalazł się środek pola w rozegraniu. Przyjęły i skontrowały kilka serwisowych bomb. Trochę rozregulowało się w końcówce, ale to zrozumiałe, jak jest 23:13. :grinning:
Stysiak - 28 punktów, ale i straciła sporo, zwłaszcza przy zagrywkach.

1 polubienie

Nie mam szczęścia do Dominikanek.Widzialem je bodaj raz i chyba w niepełnym wymiarze.Ale Polkom nigdy nie leżały.Kiedys Magda Śliwa wspominała o tym…

1 polubienie