Serwis sportowy 36. WTA FINALS 2023

Jutro czyli 29.10.23. rusza WTA Finals, dawny Masters. Jest to podsumowanie całego sezonu tenisowego, uważa się go za mistrzostwa świata w tenisie ponieważ o palmę pierwszeństwa walczyć będzie 8 najlepszych tenisistek w rankingu.
Zawody odbywają się w innym systemie, tenisistki podzielone są na dwie grupy, gdzie każda z każdą stoczy pojedynek i dwie pierwsze z grupy będą grać dalej.
Iga w swej grupie rywalizować będzie z Vondrousową, Jabeur i Gauff.
W drugiej grupie walczyć będą Sabalenka, Rybakina, Pegula i Sakkari. Ta ostatnia weszła nieco fuksem z 11 miejsca albowiem ze względów zdrowotnych wycofała się Muchowa.

Czeka mnie zarywanie nocy dlatego, że turniej odbywa się w Cancum - Meksyk.

Myślę, że kolega @collins02 tym razem będzie miał możliwość oglądania tego w Anglii jako, iż to jest zbyt poważne sportowe wydarzenie, żeby te angielskie ciapciaki nie znające siatkówki i skoków, tego nie transmitowały u siebie.

2 polubienia

Temat tenisa jest wiodącym w tym temacie, ale nie oznacza to, że “zboczeństwa” na inne dyscypliny są tu grzechem. Sport, to sport można tu wypowiadać się o każdej dyscyplinie jaka kogo interesuje.

Zacząłem w tym sezonie pilnie śledzić naszą ligową siatkówkę i to był strzał w dychę. Nasze drużyny klubowe prezentują bardzo wysoką jakość, która mnie samego zaskoczyła, choć wiedziałem, że mamy wysoki poziom ligi. Teraz już się nie dziwię, iż taka ZAKSA trzeci raz z rzędu jest najlepsza w Europie, a Jastrzębski Węgiel drugą drużyną.
Nie sądziłem też, iż poziom między klubami jest, aż tak wyrównany. Już widzę, że do tytułu pretenduje, aż 5 zespołów, ale i te teoretycznie słabsze, będą “kłuły” faworytów i o niespodzianki będzie nietrudno.

Drżę na samą myśl :roll_eyes:
Ale jednocześnie mam nadzieję że to minimum przyzwoitości… :thinking:
Jak włączę i zobaczę bilardzistów albo,z całym szacunkiem,wspinaczke po ściankach to nie ręczę za siebie…
Obecnie…superbike czyli motocykle
To jest inny świat.Nawet nie dopuszczałem myśli jak bardzo inny.

Stawiam na Ige
A co do klimatu i strefy czasowej? To loteria, jak sama nazwa wskazuje? Cancun znaczy gniazdo węży

1 polubienie

Magda Fręch wygrała z Tomową 6:2 6:4. :+1:

1 polubienie

Nasi górą

1 polubienie

Nooo…Dopiero wróciłem i nawet nie pomyślałem…Fajnie!!!

1 polubienie

Zdrowie zwycięzców
:beer:

1 polubienie

A w Bazylei Hurkacz pokonal Humberta 2:1!!!
Oj ciężko było.5 meczboli niewykorzystanych…

2 polubienia

To prawdopodobnie może mu dać punkty na Mastera. Ale lepiej by wygrał finał.
A tam Rune albo Aliassime.

1 polubienie

Obaj do wzięcia.No byłoby jeszcze fajniej!

1 polubienie

Po tym, jak ostatnio gra Hubi, jak najbardziej. Chociaż z nim to nigdy nie wiadomo. Potrafi pokonać faworyta ze ścisłej czołówki i przegrać z zawodnikiem 1234 w rankingu. :man_shrugging:

1 polubienie

Widac jednak wyraźnie ze to inny poziom niż pół roku temu.Z tym ze faktycznie, jego porażki od dawna nie dziwią…

1 polubienie

Obejrzałem sobie mecz piłkarski z Francji.
Stade Brestois-Paris St.Germain 2:3
Tempo i walka jakiej nigdy w Polsce nie widziałem…
Ale i dramaturgia.Trzecia bramka dla milionerów po karnym,na raty,w 90 minucie.Mbappe…
A gdyby strzał Dariego w 95 minucie"wszedł",byłaby bramka cudow.Klasyczna przewrotka…
Szkoda…

1 polubienie

Od lat to oglądam, a w Holandii i Niemczech kilka meczów zaliczyłem na żywo, więc widzisz teraz, że polska liga mnie rozśmiesza.
A Legia, właśnie przegrała ze Stalą Mielec 1:3 i to u siebie. Jakoś mnie to nie martwi. :joy: :rofl:

Za to siatkówka napawa dumą.

1 polubienie

Hubert poległ w finale z Aliassime po bardzo wyrównanym boju i jeszcze ładniejszym meczu. 6:7 6:7.
Trudno mieć pretensje do Hubiego o tę przegraną, walczył, ale końcówki o włos należały do rywala.

1 polubienie

Rozsmiesza…No akurat w tym odstajemy bo u innych rozwija się to poważniej i za znacznie większe pieniądze.Ale tylko dlatego, nie odstawię piłki na bok…
Legia zaczyna robić z siebie idiotów już cyklicznie.Nie ujmując Stali…Ambitni piłkarze z Mielca ostatnio przegrali u siebie z Warta,0:1.Nie są więc tytanami… :roll_eyes:

1 polubienie

Sledzilem to ale tylko online.Eurosport,wyobraz sobie, transmituje snookera NA 2 KANALACH jednocześnie!
To już nie głupota,to skandal!!!
Mecz oglądałem na TNT.Fajny kanał.Duzy wybór.

1 polubienie

I wielkie brawa dla Magdy Frech!!!
W finale hiszpańskiego turnieju o skomplikowanej nazwie,Torneig Internacional Els Gorsch,Polka pokonała świetna przed laty Włoszkę,Sare Errani 7:5;4:6;6:4!
No i awans rankingowy, murowany!!!

1 polubienie

Chyba na 68 miejsce. Niestety, nie udało mi się znaleźć tego turnieju.

A w Meksyku Sabalenka rozjechała Sakkari 6:0 6:1. Greczynka wykazała kompletny brak formy i uryna robiła z nią co chciała. Sakkari dostała się na turniej fuksem na miejsce kontuzjowanej Muchowej.

Pegula wygrała z Rybakiną 7:5 6:2 i teraz oglądam powtórkę, bo, niestety, ale nie dałem już rady oglądać i się musiałem zdrzemnąć w tym czasie.

1 polubienie