Serwis sportowy collinsa i birbanta

Zważywszy ilość kibiców na naszym forum, tj, dwóch żelaznych, tzn kolega @collins02 i ja, a w porywach do 5-6 osób, pozwoliłem sobie założyć ten temat, bo na ostatnim jest już tyle wpisów, że bałagan się wkradł. :roll_eyes: :joy:

Udział, oczywiście brać w temacie może każdy, kto tylko chce, byle za daleko nie odbiegać…

7 polubień

A tymczasem Hurkacz ograł numera 1 w top ATP w Halle i wygrał turnieja.

Hubert Hurkacz vs Daniło Miedwiediew - 2:0 6:1/6:4.
Mecz na wysokim poziomie i forma Hubiego też. Rywal miał niewiele do powiedzenia. Ale swemu trenerowi kazał opuścić kort. Nie pomogło.

:+1: :+1:

Za niecałe półtora godziny Vive Kielce zmierzy się w finale Ligi Mistrzów z Barceloną. Piłka ręczna. W półfinale polski klub pokonał taką klubową potęgę, jak Veszprem.
Vive w 2016 już raz zdobyło ten tytuł.

Do Sofii na następną edycją VNL Trener Grbić powołał mocniejszy skład. Doszli tacy mistrzowie, m.in. jak Kurek, Kochanowski, Semeniuk, Śliwka, Kłos, Bieniek, Zatorski, a także Łomacz i Kaczmarek oraz Kwolek. Z młodzieży, Janusz, Poręba i Fornal.

VNL kobiet. Italia vs Brazylia 3:1 25:17/25:15/14:25/25:14.
Niesamowity mecz, kosmos, Włoszki zagrały genialnie i tylko w III secie dały pograć Brazylijkom.

5 polubień

Myślałem o tym juz ze dwa razy botemat który ma ponad 100 wpisów staje sie najczęsciej,zupelnie nieczytelny.
Najprawdopodobniej jednak,skoki temperatury troche wplywają na spadek aktywności z mojej strony.Brawo Ty!

1 polubienie

Ktoś z nas to musiał zrobić i jest całkowicie bez znaczenia, kto…

Włoszki w siatę, mnie dziś wbiły w glebę. Rozbiły Brazylię…, Braaazyyylięęę… Dopisałem powyżej.

A rok temu wypuścily drugi skład do ogrania i dla lapania doświadczenia.I tak to sie powinno robić.Zbudowanie drużyny, to przynajmniej kilkanascie miesięcy grania.

1 polubienie

Niestety, ale nasze ani do Brazylii, ani do Włoch, startu nie mają. To wyższa liga na dziś…

1 polubienie

FC Barcelona - Vive Kielce.
Na razie gra wyrównana, ale optycznie lepsi Hiszpanie. 9:7. Kurna, nasi oddali piłkę za darmo, kontra i 10:7. Karny dla Kielc i… Moryto trafił. 10:8. A teraz frajersko Hiszpanie oddali piłkę i 10:9. Karny dla FC i 11:9, a na dodatek przez 2 minuty w osłabieniu jednego. W osłabieniu też się strzela - 11:10. Ale i traci 12:10. 12:11 - brawo za tę akcję skrzydłem. I 2 min. dla Barcy. 12:12, a Barca przestrzeliwuje pewniaka. Czas dla Vive. Jak do tej pory, to grają godni siebie, równorzędni rywale.

Po 30 min. 14:13. Szkoda tej ostatniej bramki, ale nie oddaje się piłki w ostatnich sekundach, jeżeli w ostatnich sekundach się wyrównało.

Drugą połowę zaczęły Kielce udanie rozegraniem i gol. 14:14. Rywal zrobił to samo i 15:14, ale teraz zmarnowali piłkę i… nie zmarnowali - 15:15. Cholera mamy i to słuszną karę 2 minut. No i 16:15 po ładnej akcji na skrzydło. Faulują Hiszpanie, ale my gramy w osłabieniu. Zaczynamy akcję. Akcja ugrzęzła na obronie i zaczyna FC. Szybka wymiana i 16:16. masza obrona świetnie wyłapała atak przeciwnika, poszła półkontra i 16:17. Pierwsze nasze prowadzenie, żeby tylko nie ostatnie. 17:17, ale mamy szansę, jesteśmy przy piłce. Znowu faul Hiszpana. Wolny. Brawo! 18:17. Rywal błyskawicznie odpowiedział i 18:18. Bramkarz FC dokonał cudu i teraz szansa dla Barcy. Wykorzystana, niestety i 19:18. 20:19 i szansa dla nas. Pięknie! 20:20. Jeszcze piękniej 20:21. Teraz nasz bramkarz kapitalnie i mamy piłkę. Pojedynek bramkarzy, teraz popisał się Hiszpan. A teraz Polak. I 2 kary minuty dla Barcelony.
Karny dla nas i… dupa. Moryto daje obronić bramkarzowi. Niedobrze. Jak się nie strzela pewniaków, to samemu się traci… 21:21. I jeszcze kara 2 min. dla Kielc. Ale Viva i tak się nie daje - 21:22. 22:22. Barca fauluje, Vive strzela - 22:23. 23:23. 23:24 hehe. Hiszpanie nie strzelili ze swego ataku, nasi ich skarcili. I co dalej? Nasi przy piłce po dwukrotnych faulach w obronie Barcy. Nasz atak nieskuteczny, teraz oni przy piłce. Czas dla Barcelony. Aż się spociłem. Po kolejnym faulu Barcy, czas dla Vive. Wynik się nie zmienia. Dla mnie on by mógł już taki być do końca… :grinning: 25:25. Mamy karny i… 26:25. Ale Barca, to Barca 25:25. 27:26. Ależ oni faulują, 27:27. Niesamowite. Kuźwa, oni faulują, a my znów 2 min. 28:27. Czas dla Kielc.

Ale jaja! mecz zakończył się remisem 28:28 po karnym dla Vivy i będzie dogrywka.

Barca przy piłce. Stracili i Kielce w pozycyjnym, 29:29. A teraz straciliśmy piłkę i Barca w pozycyjnym. Wykorzystali i 30:29. Przerwa i zmiana boisk.

30:30 po ładnym rozegraniu na koło. Viva zabiera piłkę Barcy i… Barca fauluje.
A teraz faul w polu bramkowym i mamy karny. 30:31. 31:31. Znów karny dla Vivy… 30:31 i pół minuty, Ale to poszło 31:32. 32:32. Coś niesamowitego. W ostatnich sekundach nasz nie trafia w bramkę i rzuty karne czyli loteria. Lepszego widowiska dziś nie mogłem sobie zaserwować… :grinning:

Ja mimo wszystko wierze ze jeśli Włochowi nikt nie będzie przeszkadzał,jesli nie będzie jakichś konfliktów jak ileś tam lat temu, z Baranska,jesli Stysiak wróci do drużyny to powinno być lepiej.
Właściwie to jestem tego pewien.
Nie śledzę od dawna siatki ligowej i prawie polowa tej ekipy była mi jeszcze miesiąc temu,zupelnie nieznana.Cudow na razie nie oczekuje ale wydaje mi się ze awans do"8"na tle reszty ekip,byl całkiem realny.
Teraz to sobie meczem z Belgia bardzo utrudniły sprawę.

1 polubienie

Z innej beczki. Ciekawy transfer piłkarski.
Frank Castaneda, który wiosną z powodzeniem grał w Warcie Poznań, w przyszłym sezonie zagra w Tajlandii, gdzie zasili mistrza kraju Buriram United. Liga tajska wprawdzie nie należy do najsilniejszej. Jest z pewnością słabsza od polskiej (kilka lat temu, będąc w Tajlandii byłem na meczu Muangthong United - Buriram), a mimo to:

„Nowy klub zaoferował mu wysokie, kilkukrotnie wyższe wynagrodzenie, wskutek czego władze Warty nie mogły sobie pozwolić na zatrudnienie 27-latka na dłuższy czas.”
https://www.sport.pl/pilka/7,65039,28594731,w-pol-roku-stal-sie-rewelacja-ekstraklasy-teraz-zagra-w-tajlandii.amp

2 polubienia

Do tej 8 może się jeszcze udać, bo kilka punktów do zdobycia jest.

1 polubienie

Budzet Warty to chyba najniższa kwota w lidze.Tego Makaka Baku czy jak mu tam było,tez nie mogli zatrzymać.Dlatego uważam ze Warta nie powinna się bawić z obcokrajowcami.I tak jest rozsądnie ale nie zbuduje się ekipy gdy co roku będzie się skład zmieniał.
Liga Tajska…Rany,gdzies Ty zawędrował? :star_struck:

1 polubienie

No I nie przegrywać do zera.Bo nie tylko ty tracisz ale przeciwnik łapie 3 punkty

1 polubienie

Pół roku pracowałem w Tajlandii :slight_smile:
Zachowałem bilet. Parę fotek z meczu też się zachowało :slight_smile:
Obraz


2 polubienia

No proszę.Warta nawet nie może marzyć o takim.
To typ stadionu jaki mam w Stevenage choć chyba trochę większy.Ale z daleka wyglada tak samo.
Gdzie byśmy byli gdyby nie pamiętne mistrzostwa Europy? :thinking:
Pamietam…Z biletu wynika ze jakieś 7 lat temu rozmawialiśmy o Tajlandii.a mnie się wydawało ze to było dawniej…

1 polubienie

Ewa Swoboda 11.05 na 100 m.!!!
Ona w końcu złamie granice 11.sek i moim zdaniem, zrobi to w tym sezonie.Teraz już tylko Jamajki,Amerykanki [2] i jedna Brytyjka,Dina Asher-Smith biegają szybciej.Medal na mistrzostwach Europy niemal murowany a może i dwa bo Pia Skrzyszowska biega niemal tak samo szybko.

1 polubienie

Ponad tydzień temu na MP w Suwałkach Ewa Swoboda pobiegła 10,99s, zdobywając mistrzostwo Polski. Wynik jednak nie znajdzie się w oficjalnych tabelach IAAF, bo bieg odbył się podczas sprzyjającego, dodatniego wiatru.

1 polubienie

Tak, wiało ponad 2m/s.

1 polubienie

No właśnie.Ale to już tylko kwestia czasu.

1 polubienie

Potencjał jest.

1 polubienie

Dawno już nie było tak ciekawie w sprincie.Szewinska,Ewa Kasprzyk…Więcej nawet nie chce mi się przypomnieć…A teraz mamy aż dwie kandydatki do medali w Europie.

1 polubienie