Sezon zimowy czas zacząć! Sport no.40

Jeszcze wczoraj rano,myślałem o tym gorzko…
Ale nagle koło południa,zdarzył się wreszcie,dawno niewidziany CUD :wink:
Oto Eurosport 2,[dobrze ze taki istnieje] pokazuje biathlon a po godzinie 14,skoki!!!
Jak jestem w Anglii od 16 lat,tego jeszcze nie widziałem.A może po prostu,nie wiedziałem o tej możliwości…Wszystko jest bowiem obecnie ,i to od 2 miesięcy,zagłuszone przez snookera… :face_with_raised_eyebrow:
Ps.Nie wszystko…
Jest jeszcze tv o nazwie której nie znałem…TNT czy jakoś.3 europejskie ligi pilkarskie w [pelnym wymiarze!!!

1 polubienie

Polacy zaliczyli na kilku frontach,falstart
Sztafety mieszane w Ostersund w polowie drugiej 10.Obserwowałem to,o ile reklamy nie przerywały…Strzelanie jako tako ale bieg…Tego nie da sie nadrobić w sezonie.Odstajemy i to bardzo wyraznie…
O skokach juz pewnie wszyscy wiedzą ale chcialbym zwrócić uwagę na brednie wygadywane przez pana Kota.Ojca naszego skoczka…Po prostu przebił Tajnera i to o kilka dlugosci,mamrocząc o pogodzie,fatalnym cyklu itp…
A gdzie jest wstyd…No GDZIE???
Jak można tak bredzić publicznie???
Innym to wszystko jakoś nie przeszkadzało a w miedzyczasie Polacy"wskoczyli" w klasyfikacji na miejsca zajmowane dotąd przez np. Wlochów czy Francuzów.
No pewnie,powie ktoś…
Oba te kraje to potegi w sportach zimowych :exploding_head: :joy:

2 polubienia

20 km. czyli klasyk biathlonowy na początek sezonu…
Widzę Rumuna na miejscu 15-18…
Nie widzę Polaka…
Nie ma Polaków wśród 24 pierwszych…
Co na to T.Sikora?
I czy powie coś GŁOŚNO?!

1 polubienie

A dzisiaj is the nowy day :joy:

Piotr Zyła na razie 135 m i chyba wciąż prowadzi!

1 polubienie

Panowie skończyli na 20 i 25 miejscu Żyła i Kubacki…Stoch nawet nie awansował…
Dziwne to wszystko…

To i tak masz dobrze. Gdy byłem w USA sporo oglądałem TV. Tam oprócz czterech narodowych sportów (koszykówka, baseball, futbol amerykański i hokej) praktycznie nie widzi się w telewizji innych sportów. No może od czasu do czasu jeszcze tenis, golf i kręgle (!).

2 polubienia

Na razie Słowenki i Włoszki,od 30 min. debatują nad rozstawieniem tyczek :innocent:
Ok. mam czas na kawe…

Tak,teraz to widzę w niecvo innym świetle…No gdzie jak nie w kraju który ma w doopie piłkę nożną…A jeszcze ok 30 lat temu,skrzykliwali na okoliczność igrzysk,pospolite ruszenie w siatce :rofl:
I tak im sie spodobało że stali się niemal najlepsi na świecie…To też absolutny fenomen.

2 polubienia

Na temat skoków wstrzymam się z opinią. Poczekam jeszcze kilka konkursów.

A w ogóle pojawię się na forum pod koniec pierwszej dekady grudnia. Jestem nadal w Polsce i bardzo rzadko odpalam laptopa. Tylko w uzasadnionych wypadkach, jak sprawdzenie poczty i uregulowanie płatności z konta.
Zostają jeszcze zagadki kolegi @Bingola, ogarnę je do końca tygodnia.
Piszę z telefonu, kurna, to jest tortura…

3 polubienia

No ale spowiadać sie nie musisz :joy:
To nie grzech,omijać to getto…
Kiedy jestem w Polsce,rzadko tu zaglądam.I to wydaje mi sie oczywiste.
Życie na szczeście,ma wiele innych kolorów.

1 polubienie

Wracając do tematu…
Najlepszy na treningach Olek Zniszczoł,plus mistrz Stoch,odpadają w eliminacjach…
Ktoś ma jakąś teorię?
“Mundrość”?
Chętnie poslucham!!!Serio!
Byle nie półgłówka z internetu rodem…

1 polubienie

W minioną niedzielę,miałem okazje podziwiać wreszcie Polkę.A.Mąka w biathlonowym biegu pościgowym,po falstarcie w sprincie,awansowała o…24 pozycje!!!
A wszystko dzięki dobremu biegowi ale przede wszystkim,super strzelaniu.20/20 przy wcale nie takiej łatwej pogodzie…
Gdyby tak ta forma dała sie ustabilizować…Ot,marzenie na ten sezon…Sztafeta juz pokazała że jakby,ma sie ku lepszemu.9 miejsce na bodaj 24 startujące ekipy…
Realizatorzy nie pokazywali zbyt często ale z pewnością wstydu nie było.
Na deser,zawstydzający,zimny prysznic…
W Szwecji odbyło sie kilka biegów narciarskich…Klasyka klasyki!Kiedys,jeszcze przed erą Małysza,to dla biegów i biathlonu w ogóle otwierałem telewizor i NIGDY nie znudził mnie usypiający głos np. red.Mrzygłoda…
Dzisiaj…2 Polki w stawce 52 biegaczek na 10 km.Miejsca?45 i…52.Z litości nie podaje nazwisk bo jeszcze rok temu miały być nadziejami na odrodzenie tego sportu w 40 milionowym narodzie.Panowie?Najlepszy jeden z braci Burych,na miejscu 61…
Wstyd i smutek…
I od lat,nikt nie wie co robić dalej…Albo z wygody,nie chce wiedzieć.

1 polubienie

Szybki meldunek z Hochfilzen…Polki w biathlonowym biegu pościgowym na 10 km. spisały sie całkiem przyzwoicie.Zawodniczki wpadały teraz na metę jedna po drugiej i nie mam pewności ale wydaje mi sie ze Sidorowicz,Jakieła i Mąka poprawiły swe pozycje i to dosyć wyraznie…Sidorowicz 32…
Wiem że to nie budzi entuzjazmu.Tym bardziej gdy widzi sie 3 Czeszki w 2 dziesiątce!!! Z drugiej jednak strony,tylko JEDNA Niemka w top-25…Gdyby mi to ktoś powiedział jakies 10 lat temu,nie mówiąc o dwóch dekadach wstecz,to kazałbym bezwzględnie odstawić nawet najlżejszy alkohol!!!
Szkoda że forma Polek faluje.Od początku sezonu,ledwie co drugi start na poziomie…
Ale przynajmniej SĄ!
W innych,narciarskich konkurencjach właśnie zaczęliśmy przegrywać z Mołdawią i Bułgarią :face_with_raised_eyebrow:

Tymczasem w Kligenthal…
Wąsek,Stękała,Kot…Pasywnie i na poziomie 40 miejsca w stawce…Nie tak mialo byc i nie tak wyglądały kwalifikacje…
Póki co,mamy jednak weteranów.Żyła 137,Kubacki 131,5 i są na topie!
Na razie oczywiście choć Żyła skacząc z taką pasją,powinien sie wreszcie utrzymac w top-10

2 polubienia

Skoki…Tym razem szwajcarski Engelberg który zawsze był dla nas szczęśliwy…
Kazda seria ma swój koniec i każda epoka także…
Jednak im więcej oglądam skoków w tym sezonie tym większej nabieram pewności ze to nie koniec naszych weteranów a jedynie jakieś kuriozalne błędy w przygotowaniu do sezonu.Ten idiotyczny sezon letni, moim zdaniem…
Wydawało się ze w tym sezonie, liderem bezkonkurencyjnym będzie Stefan Kraft ale…Już tak nie jest.Teraz co konkurs to ktoś inny triumfuje.Co przed TCS napawa małym optymizmem…
Malym bo Polacy skaczą ładnie ale…od kilku do kilkunastu metrów krócej od najlepszych.W dodatku złość ich pożera,co widać nawet poza zbliżeniami.
Nigdy nie upierałem się przy tym by zawsze skakała ta sama ekipa, ze wymagania co roku maja być takie same…Co jednak zrobić gdy przy hurra optymizmie, kompletnie zaniedbano rozwój zaplecza w skokach?
Poza nierównym Zniszczolem,nikt z zaplecza nie nadaje się do reprezentowania kraju! I to już 3-4 sezon z rzędu…
Co się dzieje z Wolnym?To był materiał na jednego z najlepszych na świecie a teraz nie nadaje się nawet na PK.
Z dziennikarskiego obowiązku…
Zyla 22,Stoch 21 czyli…Dokładnie tak jak to bywało przed epoka Małysza.Mateja,Skupien,Tonio Tajner i M. Bachleda.Lub sam Małysz który dluuuugo nie rokował…
Zatoczyliśmy wielkie koło? :thinking:

1 polubienie

Krótki meldunek z alpejskiej trasy.
W Lienz odbył sie slalom gigant w którym nasze panie miewają całkiem sporo do powiedzenia.Nie są to jeszcze występy na miarę niezapomnianych sióstr Tlałek ale coś drgnęło!
Triumfowała niesamowita Mikaela Schifrin a Polki niezle.Maryna Gąsienica-Daniel na 12 miejscu a Magda Łuczak na miejscu 20.Jeśli Magda dalej będzie robić takie postępy…No,no!
Czekam na więcej bo Polki bronią naszego honoru!

1 polubienie

Już od dwóch lat wyrażam swa opinię na ten temat, ale zawsze obrywam za to od Ciebie. :man_shrugging: :joy:

No to dadam; lepiej już nie będzie, ale coraz gorzei, a i owszem.

2 polubienia

No,raczej trzech lat i jak dotąd,bezpodstawnie.Zgadzaliśmy sie jedynie co do zaplecza,co zresztą teraz przybiera obraz nędzy i rozpaczy.
Dalej jednak uważam że skoro Simon Ammann w wieku 42 lat skacze tak jak skacze to o bodaj 5 lat młodszy Stoch powinien jeszcze coś z siebie wykrzesać.Tym bardziej dotyczy to Żyły i Kubackiego.
Granerud też się odnajdzie.No chyba że jak wielu innym Norwegom,po prostu skakanie się znudzi…
Na razie tylko jedna rzecz szokuje mnie ponad wszystko.Robota Horngahera z kadrą Niemców.Mają w tej chwili 6 skoczków z których każdy może wygrywać,na czele ze skreślonym niemal, rok temu,Wellingerem.I to bez Eisenbichlera!!!

1 polubienie

Malownicze Toblach,Włochy.
Bieg na 10km. stylem klasycznym kobiet.
Przepiękna trasa,leśne tereny,mnóstwo śniegu…Finki,Amerykanki,Szwedki,Niemki,Norweżki,Austriaczki,Szwajcarki…Troche dziwi brak Francuzek ale sa np.Chinki i to wysoko!
Nie dziwi natomiast brak Polek.Może pojawią sie po dekoracji zwyciężczyń?
To że mnie,kibica to denerwuje,rzecz tyleż normalna co mało ważna.Ale dlaczego w kraju który dał światu Justyne Kowalczyk,nikogo,NIKOGO to nie interesuje???
Jak czują sie tzw. działacze?Wszystko gra,czyż nie? :face_with_raised_eyebrow:Jakaś idea?Ambicja?Pomysł?Próba mobilizacji?Więcej pytań nie zadam by mnie jakiś zabłąkany kibic nie wyśmiał…
Parmakoski,Niskanen,Carl,Wang,Rydzek[!],Svahn,Brennan…Te nazwiska elktryzują fanów narcirstwa w całym narciarskim świecie…Czeszki,Włoszki czy Francuzki,w drugiej linii…Ala SĄ!My możemy tylko podziwiac tak wyczyn jak i przekaz.Tak jak jedynie podziwiamy coroczne spotkanie z przepięknym Tour De France…
Jedyna konkurencja w której nie ustepujemy światu to gapienie się w smartfona.Najlepiej z wystudiowaną miną “człowieka myślącego” :angry:
Właśnie przybiegła Iza Marcisz.Na razie miejsce 59.Za nią [i przed nią!] dziewczyny z Kazachstanu i nastolatki,juniorki z Włoch.
Weronika Kaleta-62

1 polubienie

Ten weekend niemal mi przepadł ale warto odnotować niezła stabilizację M.Łuczak i M.Gąsienicy w slalomie gigancie.Znowu miejsca w drugiej 10 i choć oczekiwania narastały,szczególnie 2 lata temu,nie wybrzydzajmy!
To młode zawodniczki i na razie cieszy że za każdym razem punktują w Pucharze Swiata!
To znowu nie takie częste w naszych zimowych sportach…

Gorzej z biathlonem.
Były sztafety.Panie na przyzwoitym,9 miejscu.Mogły jednak być ok. 2-3 miejsc wyżej gdyby nie Jakieła która roztrwoniła dorobek koleżanek…Kiedyś Gwizdoń,teraz ta zawodniczka…Do sztafety trzeba najwyrazniej dorosnąć!
Panowie zdublowani,na 15 miejscu.Z tym że mamy w sztafecie 3 nowych zawodników z których dwóch rokuje pewne nadzieje…Najważniejsze by startowali…
Co na to Sikora?Jeśli jeszcze kręci się wokół sportu… :face_with_raised_eyebrow:

Sport letni zimą?
A czy dzisiaj może coś dziwić… :innocent:
W holenderskim Apeldoorn rozpoczęły sie mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym.
I na dzień dobry,mamy medal brązowy w drużynowym sprincie mężczyzn!
Polacy w walce o brąz pokonali Brytyjczyków choć na ostatniej zmianie tracili prawie pół sekundy!
Brawo!