Sezon zimowy czas zacząć! Sport no.40

Kolarstwo torowe przy obenym postepie technoligicznym to tak raczej calorocznie.
Do mnie ciągle nie przemawiaja skoki narciarskie na “igielicie” i urządzanie zawodów psich zaprzęgów latem.
Wiem, to ostatnie to dość kontrowersyjne i niszowe, ale w Hiszpanii popularne ze wzgledu na zimowe warunki w Porenejach czy Sierra Nevada.
A psy jakos chyba maja i tak lepiej niz te ciężko pracujace na Alasce?
Czego nie da się powiedziec o skoczkach narciarskich czy ostatnio pilkarzach - gdzie zawody gonią zawody i juz nie wiadomo kto z kim gra?

1 polubienie

Psy na Alasce są już tylko alternatywą lub reliktem przeszłości…
Oczywiście,kolarstwo torowe od kilkudziesięciu lat,jest zadaszone i uprawiane bez względu na porę.Nawet u nas,choć nie wszędzie.
To akurat mogę zrozumieć ale planowanych skoków w Emiratach lub na Maracanie,raczej nie zaakceptuję.Jestem wrogiem sezonu letniego w każdej,otwartej zimowej dyscyplinie.I tak muszą wtedy trenować i temu miał służyć igielit.Ale robić z tego osobny sezon?Aby cyrk trwał?
Nie tylko głupota ale i wektor skierowany przeciwko zdrowiu zawodników.I ta gangrena obejmuje coraz więcej dyscyplin.Z tenisem,siatką i piłką nożną na czele.

1 polubienie

No faktycznie - chocby tenis?
Juz pomijajac dlugosc sezonu to gwaltowne zmiany klimatyczne i stref czasowych chyba nikomu na zdrowie nie wychodza?

1 polubienie

Mężczyźni jeszcze się bronią.Ale gdy spojrzeć na kobiecy tenis to obecnie jest to krajobraz nie tyle po bitwie co w jej trakcie.
Nawet zawodniczki z rosyjska szkoła we krwi,nie daja rady grać przez praktycznie,11,5 miesiąca…

2 polubienia

Tymczasem w Berlinie rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn.
Zaczęliśmy fatalnie. POLSKA - NORWEGIA 21:32/10:15.
Początek meczu był świetny w wykonaniu naszych chłopaków, bo szybko było 3:0 i 4:1. I na tym zakończyły się marzenia o wygraniu z faworytem.
Zaczęły pokutować stare nawyki oddawanie darmowych piłek i nie trafiania w bramkę. Słyszałem jak Lijewski kazał grać szeroko, ale, niestety, Polacy uparli się grać wąsko i walić głową w mur. Brakuje strzelca do dalekich rzutów.
A teraz Słowenia, to będzie mecz o wszystko. Jeżeli przerąbiemy, zostaje mecz o honor z … Wyspami Owczymi.

1 polubienie

A owczarze w tym sporcie są znacznie lepsi niż w nogę.To praktycznie Duńczycy.

1 polubienie

Dokładnie. To nie amatorzy kopanej, a zawodowa drużyna, zawodnicy której grają w dobrych europejskich klubach. Wczoraj bardzo dali się we znaki Słoweńcom.

1 polubienie

Czyli…Należy się obawiać.
Tutaj oczywiście nie transmitują ale…Nie narzekam.Mam pełen wachlarz zimowych a za chwilę,Australian Open…

2 polubienia

Powracają emocje związane ze skokami.
Jesteśmy w …Wiśle,gdzie trwają treningi.
Przeciętność i nuda jak na razie.Polacy bez śladu postępu a nasza "druga linia"nie awansowałaby nawet do drugiej serii PK…
Jedyne co zaczyna mnie ciekawić to…młody Amerykanin,nazwiskiem Frantz.Juz w czasie TCS pokazywał że potrafi.Nie mam najmniejszych wątpliwości że to wielki talent!
Trwa 2 trening i na czele wspomniany Frantz ze skokiem ponad 132m.
Najlepszy z Polaków,J.Wolny,15 metrów bliżej…

Frantz nadal prowadzi ale A. Zniszczoł,131,5 i na razie,na drugim miejscu.No!To był dobry skok!
Frantz a za nim 3 Polaków :blush:Fajnie by było…
Niestety raczej nie będzie bo Kubacki skacze zle i nie widać jakichkolwiek zmian na lepsze,po tygodniowej przerwie…
Tyle tylko że inni skaczą,delikatnie mówiąc,przeciętnie.Oczywiście to tylko trening…Tym bardziej że skocznia w Wiśle to nie za często odwiedzany obiekt…

Teraz kwalifikacje i…3 Polaków na czele a Stoch dodatkjowo,na miejscu 8…Oby jak najdlużej :grin:

1 polubienie

Frantz to 19 lat chlpak.
Ale w zawodach juniorskich juz bylo go widać.
Jak się nie zniechęci?
W USA to sport tak sobie populany.

2 polubienia

Ty sie kiedyś wykończysz z tym wertowaniem wiki :joy:
Wpadł mi w oko po jednym skoku na TCS…A teraz wciąż prowadzi i to przed M.Fettnerem!
Na razie 3 Polaków w top-10…

1 polubienie

Niespecjalnie się wykoncze :smiley:
Gorzej jak wiki nie bylo i czlowiek byl zdany na domowa encyklopedie (co prawda wielka) lub wyprawę do biblioteki miejskiej lub uniwersyteckiej.
Ale i kondycja dzięki temu lepsza była :rofl::rofl::rofl:

W Apeldoorn finał drużynówki na 4km. panów.
Fantastyczny wyścig!!!
Brytyjczycy pokonali Duńczyków bardzo wyraznie choć na 3 okrążenia przed końcem,jeszcze przegrywali…
Kolejny finał tej konkurencji i tym razem,panie.I znowu Team GB.Brytyjki walczą z Włoszkami…
Tym razem bez emocji…
Włoszki ZMASAKROWAŁY Brytyjki jakby to były eliminacje a nie finał…Różnica na mecie ok. 2 sekund!
Dawno czegoś takiego nie widziałem…
Zakończył sie jak zawsze,ekscytujący madison mężczyzn.Polacy na 6 miejscu.Triumf Niemców ale warto zwrócić uwagę na kolejny medal Duńczyków!

Właśnie zakończył sie tzw. scratch race kobiet.Blisko 20 zawodniczek i…para do przodu,ile sieł w nogach na kilkunastu okrążeniach.
Medale dla Francji,Belgii i Włoch ale nasza Daria Pikulik na 4 miejscu!!!
Tak mało brakowało…
W ćwierćfinale sprintu mężczyzn nasz Rudyk,zdeklasował utytuowanego Francuza!Polak jest w znakomitej formie!!!
Rudyk drugi raz pokonal Francuza Vigier i zameldował sie w półfinale!
Ten prowincjonalny portalik o nazwie eufemistycznej,“wp” oczywiście wszystko ignoruje…

1 polubienie

Wyścig omnium w Apeldoorn…Jedna z najbardziej emocjonujących,kolarskich konkurencji.
Medale dla Norweżki,Brytyjki i Francuzki…I mimo fantastycznego zwyciestwa w ostatnim,podwójnie punktowanym finiszu,nasza Daria Pikulik znowu o krok od medalu…Zabrakło 2 punktów :roll_eyes:
Polka i Francuzka uczestniczyły w kraksie na kilka okrążeń przed metą…Wyścig wstrzymano a po wznowieniu obie zawodniczki grały pierwsze skrzypce!!!
Jednak najwiekszą przegraną jest Irlandka Gillespie która przez kilkadziesiąt okrążeń zajmowała medalowe miejsca…Skończyło sie na 4 miejscu…
Jednak nade wszystko wspaniale oglądać walczących i liczących sie Polaków!!!

1 polubienie

Dzięki za kolarskie info. Całkiem mnie to ominęło. Siedzę teraz w polskiej lidze siatkarskiej pań i panów.

A w samym Apeldoorn byłem kilka razy.

Sensacje są jednym z uroków sportu. I taka się zdarzyła na ME W Niemczech. Notoryczni medaliści z największych imprez, Hiszpanie przerżnęli z Chorwacją 29:39. Wpadki zdarzają się i mistrzom, ale taki pogrom??? :man_shrugging:
Oglądałem to i oczom nie wierzyłem, że tacy mistrzowie mogą tak marnie grać. Nie to, że Chorwacja grała rewelę, oni grali swój solidny, mocny handball, to Hiszpania pozwoliła im na wszystko. Zdarza się najlepszym, że mają słabszy mecz i mogą przegrać, ale tu był pogrom. Hiszpanie zostali zamieceni przez Chorwatów.

1 polubienie

Kolarstwo torowe jest traktowane u nas,po macoszemu.Inaczej w Europie gdzie pasjonują się tym sportem tysiące kibiców.Oglądam to z wielką zazdrością… :thinking:
Wyścigi omnium to juz prawdziwy “chandler” w tej dyscyplinie.Człowiek próbuje iść śladem jakiejś taktyki i co rusz,ktoś wyskakuje z niespodziewanym atakiem.A na boku liczymy punkty…No wciąga jak mało który sport!
Plus wspaniała atmosfera na trybunach!

1 polubienie

Konkurs duetów w Wiśle za nami…
Polska na 6 miejscu które trudno ocenić jednoznacznie.Gdyby Żyła nie zawalił drugiego skoku…
Ktoś musi wygrywać w tym sezonie w którym co tydzień widzimy inne przetasowania.
I tym ktosiem jest Słowenia która robi to z tak naturalnym wdziękiem że inne ekipy mogą im buty czyścić.Lub narty nosić.
W sezon z przytupem weszli Niemcy i Kraft.Potem całkowita dominacja Austrii jako teamu by teraz obserwować karnawał Słoweńców.Reprezentanci tego mikroskopijnego kraju,mają przynajmniej 4-5 zawodników którzy mogliby wygrywać parami jak dzisiaj zrobili to Lanisek i Kos…
Ciekawie jak na ironię,zapowiada sie ciąg dalszy tego sezonu.Czy Słoweńcy będą juz tak skakać do końca?Bo w PolSKI chyba nikt im nie zaszkodzi.
Wellinger?
No,zobaczymy :wink:
Patrze na to 6 miejsce Polaków…W każdej innej dyscyplinie zimowej,przyjąłbym dzisiaj ten widok i ten rezultat z pocałowaniem ręki!
Dlatego nie będę naszych krytykował.Jesli 2 kadry zawodzą w całym dotychczasowym sezonie,to nie ma mowy o przypadku.
To niestety,na 90% błedy,brak rozeznania lub wręcz fachowości ze strony sztabów szkoleniowych.
A jeśli o tym mowa…
Skrytykował bardzo łagodnie całą sytuacje Jakub Wolny.Ok.Nie jest to przyjęte by publicznie walić takie uwagi…Niemniej Kazimierz Długopolski,nasz czołowy niegdyś skoczek,poparł Wolnego!!!
A co robi spleśniały PZN?
Odsuwa Wolnego od kadry!
I teraz najlepsze czyli argumentacja godna Misia:Wyrażamy nasze zaufanie do sztabu szkoleniowego! :exploding_head: :rage:
Niczym w Misiu:“Mamy pełne zaufanie do naszego reżysera”…
Ciekawe,na jakiej podstawie.Bo chyba nie na podstawie wyników!
Cóż…Komuna wiecznie żywa.

1 polubienie

A w Apeldoorn,jesteśmy juz po pierwszym wyścigu sprinterskim,Mateusza Rudyka w półfinale sprintu.Wygrał z Yakovlevem z Izraela,o centymetry!
1:0.

1 polubienie

A w Berlinie 25 minucie przegrywamy ze Słowenią 11:15. I nic nie zapowiada, że będzie lepiej. Mamy dramat w ataku.

1 polubienie

Do przerwy 14:20. Żal dupę ściska, jak na to patrzeć.

1 polubienie