Sezon zimowy czas zacząć! Sport no.40

…hehe…, a ja to widziałem na bieżąco, wszak jestem w Holandii. Trzeba przyznać, że Polacy zrobili duże wrażenie na miejscowych. Łyżwy są tu bardzo popularne.

2 polubienia

Do przerwy z Farerami jest 15:15.
Te pół godziny, to, jak do tej pory, najlepsza gra Polski w tym turnieju. O niebo lepiej w obronie. Kilka ciekawych akcji w ataku, ale to jeszcze za mało w tej walce o honor.

1 polubienie

Bo już o nic nie grają.I zapewne to poczucie wyższości…

1 polubienie

32:28.

Zagraliśmy, na prawdę przyzwoity mecz z wysoką skutecznością. Jestem zaskoczony. Przede wszystkim obroną, dzięki której, Skrzyniarz - bramkarz wyłapywał stuprocentówki. Farerzy gorzej zaprezentowali się w obronie i, w ogóle grali gorzej, niż dwa poprzednie mecze. Widać było, że nie wytrzymali tempa, które zawsze narzucali.
Tak grając, wygralibyśmy ze Słowenią, kto wie, może i z Norwegią, bo ten mecz o honor spowodował, iż zmieniłem zdanie o naszej drużynie. Jest potencjał, trzeba teraz dużo pracy, dajmy szansę Lijewskiemu. W tym meczu było wszystko, czego brakowało w dwóch poprzednich.

Ale właśnie o to chodzi że to owczarze grali tak że przyniosło to skutek z Norwegią i napedzili stracha Słoweńcom.Troche ich to przerosło i my wykorzystaliśmy to w momencie który jest już nic nie wart…
Odszczekam to gdy zobaczę marsz w górę polskiego szczypiorniaka.Od teraz licząc.

1 polubienie

Marzyłoby mi się aby zdarzył powód do tego odszczekania, bez urazy… :joy:

1 polubienie

27 postów zostało scalonych z istniejącym tematem: Australian Open…Już czas!

A w Szczyrku treningi i…Coś mi najwidoczniej umknęło bo nagle widzę że gramy…pięcioma zawodnikami!Bez Kota i kadry"b".Dlaczego?
Jak żyję,nie widziałem by wycofywano swoich zawodników na własnych obiektach!
Odpowiedzi na to pytanie nie potrafię teraz znaleźć ale…Najważniejsze że wszyscy Polacy awansowali do konkursu.
I do tego…Wasek najlepszy :innocent: :roll_eyes:

1 polubienie

Wyczuwam, że coś niedobrego dzieje się za kulisami naszej ekipy w skokach.

Tymczasem na ME W Niemczech w ręczną kolejna sensacja, z gry wypada, bowiem taka potęga jak Hiszpania. Bohaterem jest Austria, czego nikt się nie spodziewała. Kopciuszek po sensacyjnym wygraniu z Chorwacją, zremisował z Hiszpanią wysyłając ją w ten sposób do domu.

1 polubienie

Nie wiem…Konkurs w Szczyrku jest częścia tzw. PolSKI,większej całości ale jak się tam ekipy dobiera, trudno mi się teraz zorientować.
A zamieszanie jest.Zaczał Wolny a jak to się skończenie wie nikt…

1 polubienie

Wolny, to tylko efekt tego, co dzieje się tam od dłuższego czasu. On tylko zamieszał kijem w mrowisku. Wypowiadać się nie mogę, bo sprawę znam tylko z naszych mediów a te wiesz, co prezentują…

1 polubienie

Wolny jest zawieszony,mimo poparcia ze strony np. K.Długopolskiego.Pisałem już o tym…Teraz cała Polska o tym wie a tego działacze nie darują.
Jakakolwiek jest prawda,w kadrze B,ten układ nie ma przyszłości.

1 polubienie

Polskie skoki nie mają już przyszłości tak jak i inne zimowe dyscypliny.

To jest już koniec, nie ma już nic,
jesteś już Wolny, możesz se iść…

:joy: :rofl:

Mają przyszłość tylko trzeba ruszyć doopę i uczyć się od najlepszych.A żeby tak się stało,trzeba doceniać wagę sportu tak jak to się robi w UK.
W Polsce,gdy się otwiera komputer,widać wyraznie że ten chory kraj widzi tylko wagę polityki :face_vomiting:

1 polubienie

Trwa seria próbna przed zawodami w Szczyrku.
I…można odnieść wrażenie ze ok. 32-33 skoczków,skoczyło"to samo".Jak to na klasycznym obiekcie,decydują detale.
Żyła tuż przed końcem tego rozdzania na drugim miejscu,Zniszczoł 7…Gdyby wreszcie tak miał wyglądać konkurs…
Ale o tym przekonamy sie za ok.godzinę.

W Szczyrku na prowadzeniu…Kubacki a poza nim, jeszcze 3 Polaków w “10”.I 10 zawodników do końca…No może wreszcie ktoś z nich powtórzy swój skok w 2 serii?

No i masz…Jak nie urok to sraczka.
Konkurs skasowany i odwołany… :exploding_head:

Karawana jedzie dalej,łzy po Szczyrku już otarte i mieliśmy kwalifikacje do konkursu w Zakopanem.
Kraft I Wellinger skakali jak niegdys Małysz.W innej lidze…Ale za nimi,tłok.Od trzeciego Fettnera do 23 T.Zajca,ledwie 15 punktów różnicy.
Polacy awansowali w komplecie.Skoki przyzwoite a co najciekawsze, najlepsi to Kubacki i Wasek.Kubacki wreszcie chyba zaskoczył [okaże się w konkursie] bo 135,5 nie skacze się ot, tak sobie…Wasek od dłuższego czasu, paradoksalnie,pnie się w górę…
Reszta jednak, jak na Zakopane,bez błysku,slabo…
A co dopiero czytałem ze w Stochu budzi się lew czy coś w tym stylu :exploding_head: :face_with_raised_eyebrow:
Trudno czasem wytrzymać nerwowo gdy człowiek jest skazany na te brednie, wypisywane dosłownie każdego dnia :angry:

1 polubienie

Trwa drużynówka w Zakopanem.
Polacy między 4 a 6 miejscem…
Zobaczyłem Stocha w którym miał"się lew budzić"…
Można skoczyć zle ale trzeba walczyć!!!
A to był skok w którym było wszystko co najgorsze.Pasywny,bez dynamiki i do tego mina człowieka zdjętego z krzyża…Koszmar.
Natomiast Paweł Wąsek znakomicie!134 m.
Tande i Nakamura o ok. 10m. bliżej i znowu jest nieco lepiej!

A potem Słowenia i…odlot :innocent:Inna liga…
Fettner z Austrii,podobnie…
Obie te ekipy mają ok. 30 punktów przewagi nad Niemcami.Polska teraz 4.
Zniszczoł 138m.!!! O 14 m dalej od Stocha… :innocent: :roll_eyes:

Zajmiemy 6 miejsce.Kubacki zepsół skok,dokładnie tak jak Stoch…
Kobayashi także sknocił ale przynajmniej nie cierpi i uśmiecha się…Też różnica!
A Kraft jak na początku sezonu.Austria wygrywa przed Słowenią.
Na pociechę,bardzo dobra,wręcz świetna postawa Zniszczoła i Wąska!!!
Tego jeszcze nie było.
Tylko czy potwierdzą to w konkursie indywidualnym?

Do potwierdzenia jeszcze daleko.
A piszę to w nawiązaniu do smutnych wniosków po meczu Magdy Fręch…
Tak Zniszczoł jak i nawet Wąsek po pierwszej serii mięli okazję do życiowych osiągnięć.Ba!Zniszczoł miała szanse na podium i to nie tylko teoretyczną…
Oczywiście w momencie decydującym,następuje KICHA.
Nasza niezwykle utalentowana biathlonistka,Natalia Sidorowicz po raz pierwszy w życiu,awansowała do biegu masowego w Anterselvie.Przy jej,jak na Polkę,niezłym bieganiu,wystarczyło czysto strzelać…Oczywiście nic z tego.Zamiast awansu,ataku na lepsze pozycje,spadek na 29 miejsce.Całkowicie spartolone strzelanie…