Siła cudnego zdjecia

Jestem zakochany w tym ujeciu!
Jest tu niemal wszystko co kocham…Prócz uśmiechu…
Prócz spojrzenia a’la Linda Darnell…
Nigdy żaden fotograf tu sie nie wypowiadał…Szkoda…Mam serię pytań :smiling_face:

Zdjęcia portretowe rządzą sie swoimi prawami.

Jeśli nie ma uśmiechu to jednak wiele brakuje.

1 polubienie

Wstaw (dla porównania) zdjęcie które ciebie zachwyca i nie brakuje nic. :wink:

1 polubienie

Problem w tym ze nie pamietam roli Nathalie która obfitowałaby w uśmiech…Femme fatale widać,wykracza nieco poza ramy lat 40-50…

1 polubienie

A choćby to (pierwsze z brzegu z netu):

2 polubienia

Ładna ale mnie nie zachwyca…Moze to wina banalnego zdjecia?Jak dla mnie,zbyt wymuskana…No i z "półki"Julii Roberts :expressionless:

2 polubienia

Tak ale to kadr z filmu.

:upside_down_face::upside_down_face::upside_down_face::cat:
Tak skojarzylo mi sie ze studiami fotograficznymi, ktore istnialy w Łodzi jeszcze do poczatku lat 80, gdzie poslugiwano sie przedwojennymi aparatami, czesto jeszcze nie z klisza a szklem.
Ale pod koniec to sluzyly tylko wlasnie do robienia portretow i monidel.
I fotoshop czyli retusz robiony przy uzyciu pedzelkow z miekkiego wlosia i silnej lupy.

1 polubienie

To nie tylko w Łodzi…W papierach mojego ojca jest mnóstwo pamiątek tego rodzaju po studiu z ul.Św.Marcin…Nie wiem jak to sie kiedyś nazywało ale dzisiaj byłoby to w miejscu chyba tuż obok kina Muza…

1 polubienie

Malych i nieco wiekszych kin tez bylo duzo. Padly ofiara stodol przy hipermarketach

1 polubienie

Tak.To jedna z najgorszych przemian poustrojowych…Wszystko w rękach maniaków bo grozi nam coś gorszego niz w czasach VHS gdy video powodowalo zamykanie kin…Jak w Cinema Paradiso…

1 polubienie

Linda Darnell i “Miasto bezprawia”
Jedna z najstarszych historii Dzikiego Zachodu…Wyatt Earp,Clantonowie plus “Doc” Holliday…W tej wersji znalazlo sie tez miejsce dla Lindy.Dla mnie,jedna z najpiekniejszych i fascynujących twarzy Hollywood…
Przy okazji…Ford pozbawiony głupawego wizerunku Johna Wayne’a,okazywał sie świetnym fachowcem! Szkoda ze tak rzadko.

1 polubienie
1 polubienie

Ja się tak od wczoraj moim zdjęciem jaram bo mi pięknie wyszło :grin:

4 polubienia

W rzeczy samej - piękne zdjęcie, takie tajemnicze…

2 polubienia

Ładna fotka. Masz minę, jakby Cię to piórko troszkę łaskotało. :wink:

1 polubienie

Mniejsza o minę…grunt że bardzo mi się podoba :grin:

1 polubienie

Twarz wyszła ciekawie a i “sceneria” niezła. Te światłocienie za Tobą nadają fotce dodatkowej tajemniczości.

1 polubienie