Skoro dzisiaj dzień dobroczynności..

Znałaś tych bezdomnych w czasach, kiedy nimi nie byli?
Ja znam dwie osoby, które miały fajne rodziny, pracę, mieszkanie i na własne życzenie stali się bezdomnymi, kiedy już wszystko tracą, są pogodzeni ze swoim losem, nie mają zamiaru niczego zmienić, mają ckliwe opowieści, najczęściej : " bo to zła kobieta była".

1 polubienie

Zdarza sie i tak
Ale pomagam wszystkim, ze swiadomoscia ze nie wszyscy na te pomoc zasluguja

2 polubienia

Znam takiego jednego…I nie mam litosci…
Hazardzista i zlodziej…
Mimo to,dokamialem go kiedys…Mimo iz mnie nienawidzil.Nigdy nie spojrzal w oczy…
Coz,dostalem prace ktorej on nie dostal,w 1985 roku,zimą…
Nie wiem,o co poszlo ale mial przerabane juz na starcie…Dowiedzialem sie o tym blisko dekade pozniej…

3 polubienia

Kochana, gdybym chciała pomóc każdemu, miałabym miliony debetu na koncie.

1 polubienie

Pomagam w miare swoich mozliwosci

1 polubienie

@collins02 , bo w życiu już tak jest, jak tylko rozniesie się po wsi, że potrafisz się pochylić nad ludzkim nieszczęściem, znajdą się tacy, którzy to w perfidny sposób wykorzystają.
Ze mną tak było , kilkakrotnie, od pewnego czasu staram się połączyć współczucie z rozsądkiem, pomijam fakt, że krótka praca w fundacji pomagającej chorym dzieciom uświadomiła mi ogrom nieszczęść i, że ja sama temu nie podołam, nikt w pojedynkę tego nie zrobi, trzeba więc dokonać wyboru…

2 polubienia

No dokladnie tak jest…Zycie atakuje od…8.00…I wcale nie kończy o 22.00
A jeszcze mi sie dzisiaj udalo byc uczciwym…
Dziunia w sklepie miala prawdziwego streeta w oczach i wydala mi wiecej niz zaplacilem :upside_down_face:
Szkoda ze nie podziekowala…Taki drobiazg ale…Byloby fajniej…

1 polubienie

Niestety tak juz jest
Dlatego teraz sie ucze
Sasiadka ktorej pomagalam jak byla chora teraz przychodzi czesto i jeczy ze ja noga boli i zeby jej zrobic zakupy
I jestem dumna z siebie, bo teraz mowie NIE, kiedy mi to nie pasuje i kiedy wiem ze ze z ta noga to" insza historia" (do lekatza isc nie chce)

2 polubienia

Ja też niedawno “zarobiłam” 100 zł, obok mojej działki w trawie leżał iphone 8 ( miałam wtedy gorszy model , 6 ) , mimo blokady TouchID szybko skontaktowałam się z bratem właścicielki, przyjechali, odebrali i wcisnęli stówkę :smiley:

1 polubienie

@ata-ata, ja też miałam taką sąsiadkę o kulach, robiłam jej zakupy wiele razy ze swoich pieniędzy, za każdym razem wysypywała mi takie kotloki, że serce się kroiło, aż pewnego razu inna sąsiadka nie wytrzymała i wyżaliła się na nią, w tej rozmowie między innymi dowiedziałam się, że biedna kobiecina o kulach prosiła innych o kupowanie kart telefonicznych , wydawała na to miesięcznie 300 zł.
Innym razem na siłę zaprosiła mnie do domu na kawkę, poszłam, zaproponowałam,ze ja ją zrobię, po co ma się z kulą meczyć, odmówiła! ja jestem gościem! i podała do stołu 2 kawy, niosła je zgrabnie bez kuli :)))

2 polubienia

Dlatego warto sie zastanowic:

  • komu sie pomaga
  • i czy nie za duzo tej pomocy
    Niestety nie da sie uniknac przykrych rzeczy: ze mozemy byc oszukani, ze ktos nas wykorzysta etc.

No i twoje zyczenie by byc zlym czlowiekiem nie ma szans na spelnienie :crazy_face:

1 polubienie

Nigdy nie mów nigdy :wink:
Zmykam, dobranoc :)))))))))

1 polubienie

Ja dokarmiam tylko koty wedrowne, ludzie, w tym bezdomni musza sobie radzic sami…

1 polubienie

Tyż prawda
Zamykamy temat-rzeke

image

1 polubienie

Ja zawsze pomagam biednym ludziom przy sklepie :rofl: jestem szanowany na dzielnicy :rofl:

1 polubienie

Teraz tak patrze…Ja nie zarobilem,Oddalem…I to mi sie w Anglii zdarza coraz czesciej…
W Polsce,wcale…
Chyba bardziej panujemy nad sobą :grin::grin:

???
Jak?

Ogólnie to wszędzie gdy widzę jakieś osoby które zbierają albo mnie zaczepia to daje pieniądze… A u siebie też dodatkowo jakas pomoc z zakupami czy coś itp :rofl: zanieść zawieźć podwiezc

1 polubienie

Moja dobroczynnosc w tej materii skonczyla sie po dziewieciu ugryzieniach w czasie pieciu miesiecy…

1 polubienie

@anon75849589 , dzięki.
No i podbijam temat do góry. Ludziska, poczujcie się lepiej, że macie sumienia i wspomóżcie psa.

2 polubienia