Ślepy widziałby, że ta nasza Planeta, wielka w stosunku do nas, ale niewielka

w stosunku do Słońca, jest Żywym Stworzeniem…

Żal że ten piękny glob umiera

1 polubienie

Jeśli jest żywym stworzeniem, to nie powinniśmy jej ranić np. orając ją pod zasiewy czy kopiąc fundamenty pod nieharmonijne domy i inne konstrukcje, nieprawdaż kolego @harmonik ?

1 polubienie

Bo nie potrzebowaliśmy wybywać tam, gdzie jest zimno, no i w żaden sposób nie powinniśmy kierować się bezmyślną religią, z pożeraniem zamordowanych, myślących, odczuwających, pożytecznych, harmonijnych stworzeń, co jest czystym diabelstwem.

Ale ja o czym innym pisałem @harmonik – o ranieniu Ziemi przez rolników, budowlańców. Czy jesteś przeciw tej szujowatej działalności?

2 polubienia

Odpowiedziałem Ci w temacie, światopoglądowo, choć może zbyt skrótowo. Ziemia jest wielka. Nasza cywilizacja to mniej, niż drobne ukłucia. Chyba większe zbrodnie popełniamy wobec stworzeń, bo Przyroda jest cudowna, harmonijna, i jej stworzenia niewyobrażalnie cierpią od tych ludzkich barbarzyńców.

Doczekasz się, jak ten Glob zrobi porządek z tymi ludzkimi barbarzyńcami.

Jak zwykle unikasz odpowiedzi na prosto postawione pytania. Krytykujesz religię i księży a zachowujesz się dokładnie tak jak oni – gdy dostaną niewygodne pytanie to przytaczają złote myśli z Biblii i po swojemu je interpretują, byle tylko uciec od sedna sprawy.
Ostatni raz pytam nawiązując do tematu pytania - napisałeś, że Ziemia jest Żywym Stworzeniem, a wiec tak jak miliony istot – myśli, odczuwa, pragnie żyć i kochać. Czy zatem możemy ją w jakikolwiek sposób naruszać?

3 polubienia

Harmonik przestaniesz pitolić jak Morawiecki? Jak kolega pytał to odpowiedz jasno na pytanie. Ile kosztuje chleb? Tfu kolega pytał o ranieniu ziemi przez rolników a nie o jedzenie zwierząt. Choć jeśli chcesz wiedzieć to nie jemy zwierząt a mięso zwierząt. To tak sama różnica jak drzewo i drewno.

2 polubienia

Cóż mam poradzić, że upierasz się przy swym ludzkim pytaniu z ludzkim brakiem wyobraźni. Dla Planety ludzie ze swoją bezmyślną, nieharmonijną cywilizacją, są tylko jak mikroby. Jak ta Planeta będzie chciała, to ludzie znikną z jej powierzchni w ciągu najwyżej kilku dni.

Nie umiera. To stan zagrozenia

1 polubienie

I ten stan nasilają… Ekoświry. Bo nie można jeździć dieslem który pali 4,5l/100 a trzeba jeździć hybrydą która pali 8l/100. Mieliśmy problem z foliówkami? wprowadzili takie które się rozpadają i drobne cząstki są w wodzie i ziemi. Nie można w restauracjach dać plastikowych sztućców(wiem to nie restauracje) trzeba wyciąć las by zrobić drewniane. Ostatnio czytałem wypociny ekologa dlaczego powinniśmy zrezygnować z mięsa… Bo jak zrezygnujemy z mięsa przestaniemy wycinać lasy pod hodowlę… A gdzie taką ilość roślin wyhodujemy? No co będzie z tymi zwierzątkami które obecnie jemy? Jak tak dalej pójdzie to świnia za 20-30 lat będzie wymarłym gatunkiem.

1 polubienie

Masz ode mnie harmonik. Teraz możesz dalej odwracać koty ogonami …

Dostałem od Szanownej Komisji rekrutującej Przewodniki Ludzkości na rok 2023 informację, że kandydat musi mieć m.in. wysokie morale i być zdrowy na umyśle.

Jesteś w stanie dostarczyć jakieś dokumenty w tym temacie? :thinking:

3 polubienia

Już dawno stwierdził że nie jest w stanie. Pomyśl Wielki Harmonik który chce ratować ziemię a odbiera emeryturę za… No co robił całe życie? Zatruwał ją.

2 polubienia

Jeszcze miłośnicy schabowych zyja. Ale to bedzie eksluzywne

1 polubienie

To też to kiedyś tu napisałem. Jeśli mięso będzie dużo droższe to porobią się “lewe źródła” bo tak na prawdę handlować nielegalnie można wszystkim co jest trudno dostępne lub drogie.

2 polubienia

Z czego to jest?

1 polubienie

Z regulaminu dla kandydatów na przewodników ludzkości - wydanie z tego roku, poprawione i uzupełnione. :grin:

1 polubienie

Mam wrażenie że koleżanka o koty pytała…

1 polubienie

Wiem, ale to był test na wykrywacza sarkazmów w główkach …

1 polubienie