Ślepy widziałby, że ta nasza Planeta, wielka w stosunku do nas, ale niewielka

Drewno po słojach wygląda na sosnowe pomalowane czarną bejcą .

1 polubienie

AA i nie całkiem ręczna robota. Wycinane na pile włosowej ale na pewno nie cnc. Wykańczane za to już na pewno ręcznie.

Sądząc po to tle to ma wymiar mikro?

Nie. To jurta więc na oko mogą mieć koło 20 cm. A co zainteresowana takim większym?

AA i to nawet nie drewno do końca a sklejka.

Nie, ja ostanio to jestem zaintesowana czymś bardziej miniaturowym
Zdecydowac sie co z domu oddac i jak wyłączyć z testamentu czesc rodziny, o ktorej tyle wiem, ze jest :roll_eyes:

1 polubienie

Po prostu komuś przepisz.

Twoje miniaturki

A jak to sie dluzej uszu trzyma?

Nie wiem. Kolczyków nie noszę :crazy_face:

Ja kolczyki noszę. Lubie zmieniac, ot czasem jednorazowa tandeta😹
Ale wyspać sie w tym to jak w skarpetkach ? Trudno.

1 polubienie

Podejrzewam że do spania średnio się nadają. A chinole nie zawsze tandetą stoją. Np srebrną biżuterię mają wykonaną kunsztownie. I ceny nie powalają.

Srebro i Chiny to jest temat na długie opowiadanie. Zwiazane z ekonomia tego kraju. Do dziś dla wielu to jest cenniejsze od złota

1 polubienie

Wiem. Ale mimo wszystko jest tanie.

No właśnie również uważam, że ekologiczne alternatywy to zazwyczaj tylko mniejsze zło, a i to nie zawsze. Musimy się z tym pogodzić, że biznes nie zrobi nam ekologii. To my sami musimy ograniczyć sobie nadmierny konsumpcjonizm, póki można jest jeszcze zrobić to stopniowo i w miarę bezboleśnie.

3 polubienia

Liczysz na ewolucje czy rewolucje :wink::face_with_head_bandage:

Ale na pewno nie zmieniając ludzkość w roślinożerną. To mogło by bardziej świat zniszczyć niż mu pomóc. Podobnie jest z samochodami elektrycznymi. Na razie nie potrafimy odzyskać metali z baterii, metale te są trudno dostępne i spowodują eksplorację ziemi ponad wszelkie normy. Do tego wyobrażam sobie gdzie za 10 lat będą te baterie utylizowane. No i skąd weźmiemy prąd? Już obecnie sieć energetyczna jest niewydolna. Zamiast wymyślać bzdury by napędzać konsumpcję powinniśmy się trzymać starych, sprawdzonych wynalazków. Dokładne badania niestety pokazały że walka o emisję co2 przez diesla spowodowała … wzrost emisji i dodatkowo jeszcze związki azotu się uwalniają.

2 polubienia

A krepowanie stop u kobiet? Chinczycy nie sa ideałem

Nieeeee to japoński zwyczaj. Chodziło o to by kobiety musiały specyficznie chodzić by były w łóżku lepsze. Po prostu trenowały odpowiednie mięśnie.

Chinski. Japonki chodzily w japonkach

Wydawało mi się że japoński. Na pewno śkośnookich. Jak to kiedyś w kabarecie mówił Smoleń… Nie ufam skośnookim bo jednym okiem patrzy na ciebie a drugie ma w twojej kieszeni :crazy_face: