Ślepy widziałby, że ta nasza Planeta, wielka w stosunku do nas, ale niewielka

Moim zdaniem ludzie mają szeroki margines wygody, czyli gdyby byli ograniczyli sobie choć trochę konsumpcjonizm, to nadal by mieli wygodne życie. Np. po co ludziom aż tyle LED-ów, skoro jeszcze nie tak dawno mieli znacznie mniej żarówek? Albo co z tego, że ludzie ocieplili sobie ściany, skoro chwilę później dali się naciągnąć na większe okna, więc ciepło nadal ucieka?

1 polubienie

Z oknami nie do końca trafiłeś. Nie powinno się zmieniać ich na większe. Zresztą obecnie okna mają tak dobry współczynnik przenikania ciepła że wymieniając małe na duże nie traci się nic. A co do ledów… Po prostu powiększyły możliwości. Kiedyś wszędzie stawiało się tandetne ozdóbki z gipsu, dziś się eksponuje wszystko ledami. A żarówki ledowe są bardzo przereklamowane.

2 polubienia

Zeby sie nie zabic w ciemnosciach Te ledy. :laughing:

2 polubienia

Nieprawda - obecnie 2/3 użytków rolnych na świecie jest wykorzystywane na hodowle albo pasze dla zwierząt.

3 polubienia

A ile tej paszy sie marnuje?

I wypluwa z siebie lawy wulkaniczne. Czysty żywioł ta nasza planeta.

A mam takie pytanie, czy lepiej, żeby nasza planeta była gorąca czy może stała się bardzo zimna?
Jak by lepiej otaczającemu nas kosmosowi odpowiadało?

1 polubienie

A czy ja temu zaprzeczam? Pamiętajmy też że wtedy wzrośnie zapotrzebowanie na paszę dla zwierząt.

Z punktu widzenia zdecydowanej większości gatunków, to chyba bardziej odpowiadałoby im, aby była ciepła, taka ok. 25 stC w dzień, i 20 nocą.

@anon18020312 Weź pod uwagę że w bogatych krajach masa żywności się marnuje: więc jednak zasoby żeby ją wyprodukować są. A że są i absurdy, a czasem tylko wybór mniejszego zła, jasne! Trzeba kalkulować a i tak wielu rzeczy się nie przeskoczy… Ekologicznie byłoby chodzić piechotą :upside_down_face:

2 polubienia

Ekologicznie to było by się przenieść do jaskiń i okrywać się skórami zwierząt. Ale zaraz… zabijanie zwierząt też jest be więc już nie wiem czym było by eko. :crazy_face:

1 polubienie

@anon18020312 Gdybyśmy się cofnęli do jaskiń z automatu byłoby nas mniej bo dobór naturalny by się zajął tymi mniej dostosowanymi… Już byłoby bardziej ekologicznie :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Ja myślę że pierwsi wyginęli by… ekolodzy i veganie.

1 polubienie

@anon18020312 Całkiem możliwe… :upside_down_face: Chociaż Ci co byliby w stanie się jakoś ogrzać a potem skonsumować dowolną jadalną roślinę mieliby jakąś szansę…

1 polubienie

No to veganie i ekolodzy musieli by sami sobie zaprzeczyć.

Tez nie za bardzo, tak na bosaka zima?

@anon18020312 Wszystko zależy od klimatu… Gdyby udało się hodować owce czy lamy byłaby wełna na odzież… Wydaje mi się że byłyby jednak jakieś rozwiązania… Poza tym w niesprzyjających warunkach ludzi byłoby mniej…

Oni już teraz w swych wywodach dość często sobie zaprzeczają.

1 polubienie

Nie rozumiesz. Veganie nie ubiorą nic z wełny.

To w co oni się ubierają? :thinking:

W Poliester. I tu jebnął mistery plan robienia z siebie dobrego dla świata.

1 polubienie