Słyszeliście o "sprawie Banasia" ?

Pierwszy raz słyszę takie sformułowanie, nie licząc słynnej sprawy Małkiewicza oczywiście… :rofl: śmieszne to

to wcale nie jest smieszne kolego, tylko kolejny przyklad jak mafia przenika do rzadzenia Polska.

1 polubienie

Mnie sie wydaje że ta afera jest trochę naciągana. Nawet jeżeli w jego kamienicy działał burdel to co z ego? Najemca płacił. Właściciel nie musi codziennie kontrolować swojego majątku jeśli nie ma skarg sąsiadów.
A kto mu sprzedał? Też nie ważne jeśli odbyło się zgodnie z prawem przy notariuszu za cenę rynkową.

tu nie chodzi o burdel - bo to moze trafic na kazdego - przyjaciolka mamy wynajela mieszkanie nobliwemu starszemu panu a okazalo sie ze tam agencje towarzyska zalozyl.
chodzi o podejrzenie przekretow zwiazanych z zakupem i sprzedaza tych kamienic (bo to nie byla jedna) i dziwne deklaracje majatkowe, ktore wskazywalyby na oszustwa podatkowe.
i tylko mi nie mow, ze to polska norma…

1 polubienie

Ale to norma.
Premier i gnom chcą jego dymisji. Sprawa wkrótce się zamknie.

a protokol utajnia lepiej niz Anglicy dokumenty o Sikorskim…

1 polubienie

Po prostu już odkąd piszą o banasiu to czytałem kilka razy “sprawa banasia” i mi się to kojarzy z tą “sprawa Malkiewicza” z polskiego serialu :rofl:

Jak na mój gust, Banaś im nie ustąpi z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze, gdyby ustąpił, staraliby się go załatwić, a po drugie, jako szef NIK, ma wg wszelkiego prawdopodobieństwa na górę PiS takie haki, że mogą mu skoczyć.

1 polubienie

Połącz to z “samobójstwem” boksera i gangstera jednocześnie, niejakiego Kosteckiego, które zdarzyło się w ciupie. I to jest ten największy ból dla aktualnego rządu.

2 polubienia

Ale co to znaczy im? Przecież cała Polska chce żeby Banaś podał się do dymisji a zresztą on nie ma już nic wspólnego z pisem. Zresztą pis może nie chcieć żeby Banaś ustąpił, to tylko takie przedstawienie dla zwiększenia niezależności NIK od pis w oczach społeczeństwa… Bo przecież nowego szefa wybiera się za zgodą Senatu w którym pis nie ma większości… A tak to Banaś zostanie… Ale pis jest oficjalnie oczyszczony z afery banasia bo zrobił ten teatrzyk takiej małej wojny a po cichu nik i tak będzie taki jak miał być… Czyli pro pis. I tak można zrobic nawet wyborców totalnej w… i jest pięknie :rofl:

1 polubienie

Nie szkodzi. Wygrali wybory. Mają 4 lata na robienie polaczków w ch*ja.

Kostecki nie miał takich możliwości walki z aparatami, jak szef NIK.

1 polubienie

Ale proszę bez teorii spiskowych… :rofl: Co do Kosteckiego…

Dołożyłeś treści do postu, których bym nie poparł. Tak się nie robi, kolego…

1 polubienie

To o twoich powodach? Mogę cofnąć jak i tak przeczytales. Już skasowałem.

To ja o tym Kosteckim, a nie kolega @harmonik
Przyszłość okaże czy to teoria spiskowa. Jest sporo nieoficjalnych danych, że nie. Lont się tli, choć są starania by go ugasić.

1 polubienie

Po pierwsze, PiS może zmienić w Sejmie ustawę o NIK, po drugie może się znaleźć fanatyk, który spróbuje zaatakować Banasia, choć ten pewnie porusza się z obstawą.

Oficjalnie nawet jeżeli to prawda to i tak zostanie jako teoria spiskowa oficjalnie… Tak jak ze śmiercią Leppera, Petelickiego, pilota jaka 40 itp ktoś tam wie jak było na prawdę ale to nie są informacje dla ludu…

1 polubienie

A może zmienić ustawę tak że senat nie będzie wybierał nowego szefa NIK? No chyba nie… Może go odwołać zmieniając ustawę ale co potem… Zresztą i tak uważam że Banaś dziś w nocy uzgadniali z prezesem plan dalszej działalności a nie te bzdury co w mediach mówią.

1 polubienie

Nie odmawiam Tobie racji. Sprawa generała Papały też niewyjaśniona choć tyle lat minęło.

2 polubienia