Słyszeliście o telomerach i telomerowej teorii starzenia się komórek?

Czy w ogóle jest możliwe zatrzymanie lub w ogóle cofnięcie starzenia się?

2 polubienia

Coś mnie się o uszy obiło o tych fragmentach chromosomów, czy jakoś tak.

1 polubienie

Obijało i mnie się a wczoraj mało nie znokautowało. Przypadkiem trafiłem na suplement, który może i jest ok, ale jego cena…600$ za opakowanie… :flushed:

tel

Czy warto? Co Wy myślicie?

2 polubienia

Akurat temu, to ja bym nie ufał.

3 polubienia

Nie słyszałem.
Ale jak od tego będzie więcej dziewic to jestem… za. :wink:

3 polubienia

@roqq

Niewątpliwie koncerny farmaceutyczne ścigają się. Z tego co wiem ogromna kasa idzie w badanie tradycyjnie używanych roślin leczniczych i różnych tradycyjnych leków. A wyniki często są zaskakujące. Tylko że…tego nie starczy dla każdego.
Miliarderów jest tak dużo iż cała produkcja, niezaleznie od ceny pójdzie dla nich. Ten na B, z Włoch jest tego najlepszym przykładem. Ile swej prywatnej kapuchy ładuje w badania nad nieśmiertelnością?

2 polubienia

To jest wyciąg z astragalusa, czyli inaczej taganka.
U nas ten preparat kosztuje 2599.00 PLN za 90 kapsułek.

Podobny produkt reklamowany przez żonę piłkarza kosztuje 21.99 PLN.
https://hpba.pl/traganek-cudowne-ziolo-dalekiego-wschodu/
Ja nie wiem, czy ktokolwiek byłby zdolny do namówienia mnie, żebym kupiła suplement diety za grubo ponad dwa tysiaki…

3 polubienia

To oczywiste, że jeśli coś będzie na rzeczy, bogaci zapłacą każdą cenę a my? My będziemy się im przyglądać zazdrośnie na Pudelkach i innych takich.

Firma, która opracowała suplement, ma monopol, ale jest roślina, znana pod polską nazwą Traganek, której jeden ze składników uaktywnia telomerazę. Z pewnością nie jest to koncentrat jak TA65, ale za to jego cena jest normalna a więc młodość dla maluczkich jest także dostępna :wink:

3 polubienia

Jeszcze raz powtórzę dowcip który wrzuciłem kilka dni temu…:

W rezydencji pp. Kulczyków:
- Janku, nie dosłyszałam… - pyta żona - Kupiłeś airbus czy arbuz?

2 polubienia

Myślicie Panowie, że po zażyciu tych 90 kapsułek, a nawet większej ilości ten bogacz nagle stanie się młodzieniaszkiem, wątpię.:rofl:
Różne są metody wciskania kitu ludziom.

2 polubienia

Kolejna metoda nabijania kasy koncernom farmaceutycznym
Pod wzgledem naukowych watpliwa
ale ludzie to kupia - tak jak kupuja i inne wymysly farmaceutyczne

1 polubienie

Teoria opracowana przez Rosjanina a nagrodę Nobla(!) za nią zgarnął ktoś z Zachodu.

Ludzka komórka może się dzielić 50 do 70 razy a potem obumiera. Jest to wynikiem skracania się telomerow chroniących końcówki łańcuchów DNA po kazdym podziale. Istnieje enzym, telomeraza, który odbudowuje telomery i komórki nadal mogą się dzielić. Sęk w tym, że telomeraza jest aktywna jedynie w komórkach rozrodczych. Clou całej zabawy było znalezienie czynnika aktywującego telomerazę w pozostałych komórkach organizmu. Znaleziono go. A teraz najciekawsze. Wiadomo przecież, że szyszynka reguluje nasz zegar biologiczny i na niej skupił się profesor Gołowkin, ów rosyjski uczony, niezrażony tym, że go olano, prowadził badania nadal i pogłębił swoją teorię. Ciekawe, kto za to dostanie Nobla.

2 polubienia

Powiem tak, dawno stawiam na osobowość :wink:

1 polubienie

Tez hym temu nie ufal.
Cofamie czadu moze byc blyskawiczne.
Mozesz sie zes…ac,jak niemowlak)))

1 polubienie

Nażre się tego i z pełnem, pampersem się obudzi. :thinking::stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Gorzej,jak z lozka bedzie wyciek)))

1 polubienie

Słyszałam na biologii o jednym i drugim. [Buhahaha]
Cofnąć pewnie się nie da, chyba że w jakichś pojedynczych komórkach. Zatrzymać-może kiedyś, ale jak dla mnie to już niebezpieczne zadzieranie z naturą. I tak jest przeludnienie. Zatrzymywanie starzenia komórek mogłoby pociągać za sobą wydłużenie życia konkretnych osób, byłyby to pewnie głównie bogate osoby, one z kolei mogłyby w pewien sposób “blokować” bogactwo i rozwój nowym (trzymając na siłę swoje stanowiska i utrzymując np. monopole swoich firm). (Tak sobie teoretyzuję :thinking:)

2 polubienia

Ta lepiej kupić podrobe za 22zlote XD

A może spójrzmy na to z innej strony. Nie na długość życia a na jego jakość. Choćby tylko fizyczną. Fajnie byłoby mieć doskonale pracujący, wydolny organizm do tej osiemdziesiątki. Potem mogę sobie umierać :smiley:

2 polubienia

Krotko mierzysz,u nas osiemdziesieciolatki na rowerach popylaja,az sie kurzy.
W rehionie Campania zyje ok 116.tys,ludzi w wieku ponad 100lat.
Najzywotniejszy region Europy.

2 polubienia