Sposoby jak sobie zrobić krzywdę będąc dzieckiem

Tyle smutnych przykładów, jak ty to przeżyjesz jako hm matka. Dasz radę ?

1 polubienie

https://www.edziecko.pl/rodzice/7,79361,29959998,12-latka-utknela-w-hustawce-dla-malych-dzieci-nagrano-interwencje.html
:joy: musiało się dziecku nudzić bardzo :joy:

Bo to pewnie byla dobrze odkarmiona 12 latka?

1 polubienie

Oto moja niecodzienna porcja informacji o braku rozsądku dorosłych opiekunów:
-tatuś przewoził 3-latka na motocyklu (i nie miał uprawnień). Ustawodawca oczywiście paradoksalnie pozwolił na obecność 3-latka na takim pojeździe.
-6-latek na rowerze potrącony, bo kierująca pojazdem skręcając w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa. Pytanie czy to właściwe, aby tak małe dzieci przejeżdżały przez ulicę nie zsiadając z rowru/hulajnogi. Czego to ich uczy? :thinking:

1 polubienie

Po kolei- na motorze, co prawda po polu za sygnal dzwiekowy jadac z wujkiem robilam majac tez 3 lata.
Akurat tu wujo prawko mial, a zabawa miala za zadanie mnie i kuznke oswoic z motoryzacja. Potem bylo kierowanie trabantem siedzac na kolanach u tatusia. Karta rowerowa w pierwszej klasie podstawowki.
Co do tego przejezdzania na pasach hulajnoga czy rowerem? To w Polsce plaga, bez wzgledu na wiek. O rowerzystach, ktorzy uwazaja chodnik za droge rowerowa to wspominac nie bede.
Paroma pyskowkami ostatnio w PL to sie skonczylo. Ja im na sciezke nie włażę, ale chodnik jest mój.

1 polubienie

Jak tłumaczył później mundurowym, do zranienia doszło gdy grał on ze swoim dzieckiem w piłkę w mieszkaniu. Wówczas mężczyzna przewrócił się uderzając ręką szybę w drzwiach - relacjonuje policja
:frowning:

Biorac pod uwage, ze polskim szczytem elegancji sa przeszklone drzwi w mieszkaniach? O wypadek nietrudno i wcale nie trzeba grac z dzieckiem w pilke. Kolega wyladowal w szpitalu jak przeciag trzasnal drzwiami i szyba rozleciala sie w drobne kawalki. Na szczescie byl w dresie i stal tylem. Bo jakby te odpryski trafiły w twarz?

Teraz to się nie robi takich drzwi w mieszkankach teraz robi się drewniane na wzór wyjściowych ewentualnie z małą szybką głównie do łazienki te o których mówisz zostały raczej u ludzi co sobie remontu nie zrobili albo u emerytów

Ciagle tego pelno po domach, a w wielu mieszkaniach, gdzie mozna sobie pozwolic na rozmach typu salon sa wrecz obowiazkowe.
Owszem bylo to modowe zjawisko architektoniczne lat 60 -80, takie zastosowanie modernistycznego pomysłu braku drzwi u Franka Lloyda Wrighta z koniecznoscia zachowania trdycyjnej potrzeby intymnosci plus dodatkowe rozjasnienie pomieszczen.

1 polubienie

tatulo wsadził 7-latka samego na skuter wodny “Mieszkaniec Białegostoku tłumaczył się, że chciał “tylko nauczyć” syna poruszać się na skuterze wodnym i nie wiedział, że 7-latek sam nie może nim pływać”.
—zaburzony z gatunku tych nieustraszonych :roll_eyes:

No i czym sie to skonczylo?

1 polubienie

Tatus niegramotny a dziecko niewinowate.
Ale frajde mialo jak ja,kiedy mi w koncu boczne kółka w rowerze odkrecili…

1 polubienie

Policją, która ich namierzyła po uprzejmym donosie świadków ratując dziecku życie niechcący. Jeszcze łże, że nie wiedział, że nie można…łżeniem wali na kilometr.

1 polubienie

7-latek został na dworcu. Jego babcia odjechała pociągiem
Może lepiej mieć pod opieką jakieś młodsze dziecko to przynajmniej ma ono mniej inicjatywy w wykołowaniu babci…

1 polubienie

O rany jaka tragedia.
@Nunu wyłącz goggle z newsami.
Da sie.
Polecam

Jest to portal międzynarodowy,

2 polubienia

Tu wystarczyło, że dziecko było pod opieką głupich ludzi. 5lat pani derektor nie szkoliła personelu, po czym podobno dostała nagrodę na dzień nauczyciela i kolejną kadencję.

“Około godziny 13 otrzymaliśmy zgłoszenie, że w miejscowości Jasień w gminie Czarna Dąbrówka z okna na wysokości pierwszego piętra wypadła 1,5 roczna dziewczynka (…)Badanie wykazało, że (opiekująca się dzieckiem kobieta)ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie - potwierdza Dawid Łaszcz. - Decyzją prokuratura 35-letnia kobieta została zatrzymana. W domu znajdowało się 4 innych dzieci”…
już tylko upicie się tej kobiecie pozostało. 5dzieci na raz toż to prawie prywatne przedszkole.

Ale w koncu kto byl pijany? Kobieta czy dziecko z syropkiem na kaszel przesadziło?

“11-letniej Wiktorii od sobotniego wieczora szukała praktycznie cała Polska.” a dalej już wiecie.
Jakie to dobre dzieci są, jakie szczere i jak własnych rodziców potrafią wykiwać…
Czy ja jestem złośliwa i kto ich tego uczy? :thinking:

W pulapke przestepcy poslugujacego sie internetem to kazdy moze wpaść.
Inna sprawa, ze rodzice czesto daja dziciom "zabawkę " ktora moze oglupic i uzaleznic lepiej niz heroina.
Ja to sie zastanawiam co z tym drugim dzieciakiem, ktory zaginął w tym samym czasie w Chorzowie? Okolocznosci podobne. Znalazl sie dzien pozniej. Czy te sprawy nie były jakoś powiązane. Bo zwykle policja trąbi o swoich “sukcesach” a tu cisza…
Fakt, że siatki pedofllskie sa świetnie zorganizowane i zlapanie pojedynczego osobnika niewiele daje.

2 polubienia