Sprawiedliwość to ma być

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/malutkie-dziecko-straciło-opiekuna-sąd-nie-była-to-szczególna-krzywda/ar-AA1nmWt8

Zle sformulowany pozew?

1 polubienie

Nie wiem. Może jakby wygrał to jeszcze by coś mógł wygrać.

Tutaj trudno powiedziec, bo trzeba by bylo zobaczyc umowę, czego ona dotyczyła?
Sam fakt, ze jedyny opiekun zginal w wypadku nie jest rozwnoznaczny, ze ubezpieczyciel ma wyplacic odszkodowanie za “straty moralne” - jesli dziadek byl ubezpieczony na życie i beneficjentem byl wnuk to pewnie umowiona kwota została wyplacona jego nastepnym opiekunom. A z innymi pretensjami to sprawa cywilna (zwykle długa i kosztowna) wytoczona sprawcy wypadku. I jesli on miał ubezpieczenie OC (co takie oczywiste nie jest) stroną staje się ubezpieczyciel - jesli to było w czasach monopolu to PZU.
A i to po takim czasie? Przedawnieniem roszczeń mogą się zasłonić.
Inna sprawa, ze sentencja wyroku jest co najmniej idiotyczna…

2 polubienia

Dlatego właśnie polskie sądownictwo należy zmienić. PiS pomysł miało dobry. Karta kwitnie i dba o siebie. Niezależnie od rządzącej partii.

1 polubienie

Co tu ma kasta? Umowa jest umową i rola sedziego to prawie jak notariusza - czy jest zgodna z kodeksem, czyli obowiazujacym prawem.
A, że prawo cywilne jest jak Rów Mariański? Czyli niezgłębione?
Firmy ubezpieczeniowe to nie Caritas. Czasem cos ludziom jednak odpalą. A, że ci nalykali się amerykańskich opowiesci o milionowych odszkodowaniach?

Nie wierzę w uczciwość sędziów. Wszyscy są partyjni

1 polubienie

Tak, przynaleznosc do partii o nazwie MDN. (moja d* najwazniejsza)
Różnych znałam, ale to byli starej daty, kiedy jeszcze prawnicy cos z kodeksów pamiętali.
Obecnie do na stolki tzw. wymiaru sprawiedliwosci dorwali sie kolesie nieuki z oslej ławki.
A w terenie? No cóż, godnie żyć z czegos trzeba. A wynagrodzenie sędziego? To przecież na waciki.