Sprawy organizacyjne

Cześć.
Funkcjonujemy już ponad 2 tygodnie, chciałbym poruszyć kilka spraw:

  1. Są wśród nas tacy, których nie interesują np. tematy polityczne lub dowcipy. Forum daje możliwość ukrycia całej kategorii. Ukryta kategoria nie wyświetla się dla użytkownika na stronie aktualności.
  2. CL funkcjonuje inaczej niż w dawnym miejscu. Możesz ignorować danego użytkownika i nie będziesz widział(a) jego wpisów. Ignorowany użytkownik może jednakże nadal się wypowiadać w Twoich wątkach.
  3. Moderacja. Nikt nie lubi, gdy jego wypowiedzi są kasowane. Moderator ma możliwości przeniesienia wpisów do innych tematów i kategorii. Taka sugestia, nic nie narzucam.
  4. Ostra wymiana poglądów. Może powinniśmy zrobić kategorię “Ostra wymiana poglądów” i gdy dany temat zaczyna rozgrzewać się do czerwoności po prostu przenosić go tam? Taka kategoria mogłaby być ukryta dla tych, co nie gustują w ostrych wymianach poglądów?
  5. Proszę też o wolne wnioski / pytania. Z góry jedynie mówię, że pewnych spraw się nie da zrobić, bo forum jest gotowym produktem, nikt tego nie programował od podstaw.
10 polubień

Ale informację o tym że ktoś mi usuwa ileś tam wpisów, to da się jakoś przesłać?

1 polubienie

ja juz proponowalam “piaskownice” zalozyc .
do podzielenia watkow tak rozwijajacych sie jak dzisiejsze skazenie promieniotworcze bylaby idealnym miejscem.
zestaw zaczepno-obronny gratis.

4 polubienia

Czyli będziecie kasować takie wątki? Przecież sama w nim uczestniczyłaś?

1 polubienie

Myślę, że kasowanie rzeczy niezgodnych z netykietą zawsze ma sens i powinno mieć miejsce. Ale też wcześniej powinno być sygnalizowane (powiadomienie dla osoby, którą się kasuje, wcześniej może ostrzeżenie czy coś), żeby pełniło jakąś tam funkcję edukacyjną czy coś.
Dodać jasne kryteria, czy wpis jest ok, czy nie (zredagowanie jakiegoś regulaminu).
“Ostra wymiana poglądów”-tu jestem na tak, fajny pomysł.
Nie da się zrobić czegoś bardziej na kształt pytamowego cl? Mi to bez różnicy, ale wiem, że u wielu blokowanie możliwości wypowiedzenia się u siebie to była, hm, główna funkcja cl.

1 polubienie

w tej chwili czesc wpisow jest ukryta jesli dobrze widze.
jakas procedure mozna przyjac - w tym przypadku sprawa wymagala szybkiej reakcji - gdyby byla kategoria gdzie ten off wrzucic? to dlaczego nie?

1 polubienie

Dlatego jestem za zredagowaniem regulaminu. Niektórzy lubią offtopy, inni chcą konkretną odpowiedź. Moim zdaniem, sam autor pytania powinien określić swoje preferencje (np. “proszę o konkretne odpowiedzi”)

3 polubienia

urokiem pytamy byla wlasnie mozliwosc odbiegania od glownego tematu - dzis po prostu dyskusja zaczela przypominac bicie piany i zrobilo sie nieprzyjemnie.

4 polubienia

zwrocenie uwagi jest mozliwe, calkowite ukrycie postu tez.
ale z drugiej strony nie robmy z forum koszar czy kolka rozancowego bo skrajnosci tez nie sa dobre.

3 polubienia

A to na kamienisty teren

1 polubienie

Zrobiło się nieprzyjemnie,@okonek, bo niejaki @anon86894402 nazwał moją kompetentną wypowiedź bzdurą.

Ja piany nie biłem. Konkretnie zwracałem uwagę na to co jest błędem mojego interlokutora… a wpisy poleciały tudzież się ukryły (nie widzę różnicy) Do tego zwracasz uwagę, że trzeba było szybko reagować a uczestniczyłaś sama w tej dyskusji, którą teraz chciałabyś przenieść gdzie indziej.
Ja nie jestem pieniaczem i ciężko mnie obrazić w dyskusji. Ale tu jednak chodzi o sprawy zasadnicze, bo na tę chwilę ja nie wiem czy mogę off topować w cudzych pytaniach. i czy we własnych mogę? Może jakieś konstruktywne rozwiązania:

  1. Powiadomienia. Ktoś coś usuwa, to powinien powiadomić, bo skoro wielokrotnie naruszyłem tu jakieś zasady, to bez powiadomienia mogę się nie dowiedzieć że coś robię źle. Nie powinno być ukrywania nomen omen “po kryjomu”.
  2. Jeżeli moderator chce coś usuwać, to nie powinien się wypowiadać w dyskusji, będąc zaangażowanym po którejś stronie, bo to potem dziwnie wygląda, że dwóch modów mi coś lajkuje, komentuje a potem to usuwa jako jakieś przestępstwo.
  3. Regulamin…
  4. jakiś znacznik, który sugerowałby że autor pytania dopuszcza wątki poboczne lub niezwiązane z tematem. Wówczas będę wiedział, że w tym pytaniu nie odchodzę od tematu, lecz cytuję encyklopedię PWN.
  5. Wprowadzenie kategorii “ogłoszenie”, gdzie w ogóle się nie spieramy a jedynie wiwatami przez aklamację wyrażamy zachwyt.

ps: Gdyby się ktoś nie zorientował, to ostatnie to sarkazm… ale to co wyżej, to jak najbardziej poważnie proponuję.

7 polubień

po pierwsze nie ja ukrylam calosc, ale uwazam, ze zostalo to w tych warunkach najsluszniejszym rozwiazaniem.
co do aklamacji? bylabym zlosliwa, ale nawet wiem kto by sie tam zagospodarowal :wink: i czul swietnie.

3 polubienia

@Szczery_do_BULU, dlaczego ja nie widzę, kto lajkuje?

Nie tylko Ty… ja też nie widzę większości lajków. Choć mnie to nie przeszkadza: mniej zbędnych powiadomień :slight_smile:

1 polubienie

muszę sprawdzić, ale byłoby to logiczne…

1 polubienie

żeby zobaczyć lajki musisz kliknąć na trzy kropki pod wpisem:
51%20PM

@harmonik , @anon86894402

Jak klikam na liczbę laików, to też pokazuje się lista lajkujących

1 polubienie

Tak robiłem, ale raczej lajkujących nie widziałem. Może zastosowałeś kolejną ze swych sztuczek, @Szczery_do_BULU

@Szczery_do_BULU, ile Ty masz lat, że taki mądry i uczynny jesteś, tylko szczerze? A dodatkowe info o sobie (zawód, praca, rodzina, kraj), też mógłbyś dorzucić.