Stare polskie piosenki mają duszę? :D Lubicie? Ja bardzo :D

Właśnie wspominam ś.p. Barbarę Dunin Kurtycz piosenką “Żeby się ludzie kochali”. :smiley: Jak dowiaduje się, że umiera ktoś z tamtej epoki… jutjub idzie w ruch, ku pamięci…
Kiedyś na okrągło słuchałam jednej piosenki, wtedy 22 letniego Wodeckiego, gdzie w chórku Majewska młoda była… aż się zdziwiłam, że jej nie rozpoznałam… taka naturalna, żaden glonojad :)) :smiley:

A te dwie kobietki z chórku przy Majewskiej, znacie?

4 polubienia

No, ba…! :blush:

2 polubienia

1 polubienie

Akurat w czasach mej młodości raczej pogardzałem taką muzyką, ale dziś bardzo lubię sobie posłuchać.

5 polubień

Co do Wodeckiego…Akurat ta piosenka to cos jak piosenki Andrzeja Dabrowskiego.I tego nie cierpialem.
Natomiast Wodecki nagral fantastyczny album krotko potem,pare lat temu nagrany ponownie przez niego i Mitch and Mitch Orchestra.I dla mnie to byla plyta roku w Polsce.
I caly czas uwazam ze Burt Bacharach czy Quincy Jones by sie tego materialu nie powstydzili…
Jest mnostwo dobrych piosenek z tamtych lat.Gorzej z plytami…Wiele z nich zapchanych jest tzw. wypelniaczami aby bylo po 20 minut z jednej strony plyty…
Ale faktycznie,wraca sie do tego juz chocby z uwagi na brzmienia.

3 polubienia

Często wracam do starych polskich piosenek … Gdybym miał więcej rozumu we łbie i kapelę reggae’ową, przerobiłbym ten utwór na trzy kolory

5 polubień

Ja nie za bardzo :slight_smile:

1 polubienie

Jasne, że tak ! :slight_smile:
A ta ich “dusza” wg mnie wynika po części z naszych czasów i wspomnień cudownych, gdy melodia zapadała nam gdzieś głęboko w serduchu kiedy byliśmy szczęśliwi, beztroscy… słowem, gdy na te wspomnienia i skojarzenia z daną nutą się uśmiechasz, i tylko ty jeden wiesz dlaczego :wink:

Dla niewtajemniczonych - w tle Gerard Wilk ( polski genialny tancerz, który w końcu wylądował w Balecie XX wieku Maurice’a Béjarta i nasza Krystyna Mazurówna kilka dekad wstecz :blush:

3 polubienia

Nawet wiem jakie.
Zielony, żółty i czerwony ! :grinning:

2 polubienia

Mam pytanie konkursowe. Kto śpiewał; - “maszynista nas dogoni i wypije piwko”?

Dziś, najpierw dźgnął mnie @collins02 ale on to już ma od dawna we krwi dźgać w me serducho i targać mą duszę.
Ale koleżanka @humoreska mnie dobiła i to całkiem innym rodzajem muzyki.

Właśnie wysłuchałem sobie Filipinek, a potem, a jakże; Haliny Frąckowiak i całego ABC… :blush:

1 polubienie
3 polubienia

:hibiscus:

1 polubienie

Ja polubiłem ostatniego grosza ale to chyba nie takie stare w porównaniu do was, znaczy do waszych piosenek :rofl:

5 polubień

Lubię Kult, Dżem, budkę suflera, T.Love, Maleńczuka. Te nowe bardzo rzadko mi sie podobają. Polska muza poza kilkoma wyjątkami nie istnieje.

3 polubienia

No weeeź, stare miały być.
Tylko mi nie mów, że nie archaiczne :face_with_raised_eyebrow:

1 polubienie

Bardzo lubię Budkę, moja córka też jej słucha :slight_smile:

4 polubienia

To ja powiem jakiego kultowego polskiego zespołu nigdy nie polubiłam - Kombi ! :rage:
A Budka fajna :slight_smile:

4 polubienia

Dla mnie mistrzami są Skaldowie!

5 polubień

Aszka_ mam to samo, Kombi mi nie podszedł. Oprócz tego jeszcze nigdy nie puściłem sam z siebie Lady Pank, Meca czy Zauchy. Za to lubię polski folk, ten starszy też …

Pochód świętych ktoś zna?

2 polubienia

Skaldowie, to są w ogóle poza konkurencją. Co numer, to właściwie hit tamtych czasów :slight_smile:

A ode mnie dla wszystkich:

6 polubień