Statystyka jako obrona przed ogłupianiem i okłamywaniem,

przy pomocy książki Marka A. Zamorskiego - “Operacja pandemia”.

Cytuję:

“W Polsce rocznie umiera około 400 tysięcy osób, co daje około 1100 osób dziennie. (…) Jakie jest więc prawdopodobieństwo śmierci z powodu COVID-19? Oto dzienne zestawienie możliwych przyczyn śmierci na 1100 zgonów.”

PRZYCZYNA ---------- LICZBA ZGONÓW

Choroby układu krążenia ---------------540
Rak -------------------------------------------310
Alkohol -----------------------------------------32
Zapalenie płuc -------------------------------23
Samobójstwo --------------------------------15
Wypadek drogowy ----------------------------8
COVID-19 ---------------------------------------1,6

1 polubienie

Gdy wychodze z psem na spacer, kazdy z nas ma statystycznie 3 nogi

Statystyke lepiej zostaw madrzejszym …

2 polubienia

To fakt że covid jest po pierwsze za bardzo demonizowany a po drugie - niepotrzebnie się podkręca panikę z powodu jego istnienia.

Są o wiele gorsze choroby na które nie ma szczepionki i z powodu których umiera w męczarniach znacznie więcej ludzi niż na covid. Udary, zawały, nowotwory.

Covida łatwo uniknąć w przeciwieństwie do wyżej wymienionych chorób. Wystarczy dezynfekcja i dystans. Ewentualnie maseczki w tłumie.

Gorsze od samego covida są strach, panika, depresje, straty gospodarcze wywołane lockdownami. O teleporadach, zamkniętych oddziałach szpitalnych i przełożonych planowanych zabiegach w tym diagnostyce nawet nie wspomnę.
Większość ludzi nie umarła na covid tylko przez covid.

1 polubienie

Cóż mogę rzec…
Szczepcie się bo nie pójdziecie na koncert, nie znajdziecie pracy i nie wyjedziecie za granicę.

Za rok 3 i 4 dawka. Podobno już wtedy płatna. Albo żegnajcie przeciwciała.

1 polubienie

"Statystyka jako obrona przed paniką

Wirus SARS-CoV-2 przedstawiany jest jako niesłychanie groźny, porównywalny z dżumą zarazek. Panika wywołana w społeczeństwie opiera się na przekonywaniu ludzi, że grozi im śmierć, a każdy bliźni, nawet bez objawów, jest potencjalnym zarażającym, a więc mordercą.

Sprawdźmy, jak jest naprawdę. Jakie jest faktyczne prawdopodobieństwo śmierci z powodu choroby COVID-19? Skoro władza straszy nas statystyką, wykorzystajmy ją do psychicznej obrony. Weźmy pod uwagę uśrednione dane z ostatnich lat.

W Polsce rocznie umiera około 400 tysięcy osób, co daje około 1100 osób dziennie. Prawie połowa z tych osób umiera wskutek chorób układu krążenia, jedna czwarta zaś wskutek nowotworów. Wśród innych czynników odpowiedzialnych za zgony są: zapalenie płuc, cukrzyca, alkohol, samobójstwo, wypadki drogowe, narkotyki, wypadki w pracy.

Na grypę w sezonie jesienno-zimowym (a więc w ciągu 6 miesięcy) choruje w Polsce około 3.5 miliona osób, z czego 15 tysięcy wymaga leczenia szpitalnego, a około 150 rocznie umiera (trzeba jednak pamiętać, że grypy nie wpisuje się jako przyczyny zgonu, jeśli pacjent miał jakiekolwiek inne choroby).

Na tym tle COVID nie wygląda specjalnie groźnie. W ciągu ponad 7 miesięcy na “czystego covida” zmarło według oficjalnych danych 320 osób, w szpitalach zaś znalazło się około 5 tysięcy osób. Liczba zakażonych szacowana jest na 125 tysięcy, ale nie można ich uznać za chorych, gdyż większość z nich nie ma objawów albo ma tak słabe, że w normalnej sytuacji nie udaliby się do lekarza. Nawet gdyby w ciągu roku dane te podwoiły się, to i tak chorobę tę trzeba uznać za mało istotną przyczynę śmierci w porównaniu z innymi."

Ja się szczepiłem, bo nie chcę drugi raz zachorować.

1 polubienie

Ale możesz zachorować bo przeciwciała po jakimś czasie znikają.

1 polubienie

To się szczepię po raz trzeci.

Nie masz poważniejszych tematów? Ja np teraz Lecha piję i mnie wszystko wali… :beer: :stuck_out_tongue_winking_eye:

3 polubienia

Mówi się że potem toto może być płatne. W końcu to biznes.

2 polubienia

U mnie wszystkie szczepionki refundowane
A srodki zapobiegawcze antycovidowe bardzo ograniczyly zachorowania na grypę…

1 polubienie

Mycie rąk, higiena i brak opluwania bliźnich :wink:

1 polubienie

Podobno zniknęły dzięki dystansowi 2 popularne szczepy grypy.

Nie wierzę że kolejne dawki będą za free. A wirus mutuje.

Zalezy od kraju …

A nie od producenta?

Jak sie z producentem o cene wytarguje :rage:

UE nie ma tu dobrych doświadczeń.

Bo wprawy nie mieli. Targowac sie trzeba umiec,

Ale wszystko drożeje. Biden ma kupić 500 mln dawek dla biednych krajów.

Czyli cos wytargowal. Ale ciekawe jak logistycznie to zorganizują? Zreszta USA o charytatywność nie podejrzewam. Pewnie bedzie firma powiazana ze Stanami

Czy dotychczasowe obowiazkowe szczepienia dla dzieci byly w Polsce platne?
Ile lat juz sa bezplatne? Okolo 50 lat?

Umiesz wyciagac jakies wnioski, czy dalej pomoc?
Mowia, ze internet oglupia i jest w tym duzo prawdy.

2 polubienia