Stół wigilijny

Czego u Was nie może zabraknąć na stole wigilijnym? W sumie jesteśmy z różnych regionów, więc zawartość nastolna pewnie się różnić będzie :wink:

5 polubień

Na pewno ryby i niekoniecznie karp.

1 polubienie

Barszcz wigilijny, uszka, pierogi z kapustą i grzybami, sliżyki, woda makowa z rodzynkami, ryba w galarecie, ryba w śmietanie (dorsz, bo karpia nie lubimy), jakieś dwie dowolne sałatki i jakieś dwa rodzaje śledzików. No i oczywiście stół z łakociami ( w tym obowiązkowo makowiec i sernik).

1 polubienie

Barszcz z uszkami, pierogi z kapustą, kutia, ryba ( ale to juz nie wszyscy) makowiec, sernik, kompot z suszu. Oczywiscie oplatek. I chleb. Inne elementy mają prawo byc zmienne

1 polubienie

Jak to nie wszyscy!!! U nas wszyscy obowiązkowo każdej potrawy próbują… :thinking:

Sałatki jarzynowej,ryby po grecku,barszczu z uszkami,kompotu i opłatka. W tym roku niestety będę bez karpia:(

1 polubienie

No i już coś nowego. U nas kutia i makowiec, a tu sliżyki i woda makowa z rodzynkami. :star_struck:

1 polubienie

Każdy robi jak lubi :wink:

1 polubienie

Ja w Niemczech robilam wigilie dosc skromnie
Nie moglo zabraknac salatki sledziowej, tak zwanej “moczki” czyli swiatecznego kompotu z przyprawami i bakaliami ,barszczu z uszkami (w zastepstwie tortelini), makowca, pierogi chyba tez robilam ale wczesniej i zamrazalam wiecej nie pamietam
Ostatnio jezdze do Polski, a tam nie moze zabraknac:

  • karpia
  • sledzia na rozne sposoby
  • zupy grzybowej z lazankami
  • barszczu z uszkami
  • kapusty z grochem
  • makowca po japonsku
  • sernika po wiedensku
    i oczywiscie oplatka
3 polubienia

A jak się robi makowiec po japońsku?

1 polubienie

@Szczery_do_BULU
Zona brata ma przepis. Wiem ze daje sie zmielony mak, starte jablka (!) - te jablka to podobnie japonskosc chyba troche masla, jajka i maka - robi sie mase wlewa do tortownicy i piecze.
Jak chcesz to moge sie postarac o przepis

1 polubienie

i zyjemy na innych kontynetach :slight_smile:
dla mnie Wigilia jest okazja do pomyslenia co dalej
w koncu jest to swieto narodzin jakie by nie byly, a dnia przybywa

2 polubienia

Wiem, że mamy Google, ale co sprawdzony przepis, za który ktoś własną “gębą” świadczy, to sprawdzony przepis :wink: . Celowo nie zawracaj sobie głowy, ale jak przypadkiem go dostaniesz i się podzielisz to z przyjemnością… :wink:

1 polubienie

Makowiec i sernik.Barszcz lub grzybowa.Uszka z grzybami.Paszteciki z grzybowym farszem.Karp a dla corki,jakas inna ryba bo karpia nie trawi.Biale wino…
Ale na poczatku jest oplatek.

1 polubienie

Córka jest wegetarianką

1 polubienie

To w ramach postu powinna dostać rybę :wink:

1 polubienie

to w PL czy GB?

1 polubienie

Jak dotad,wszystkie swieta udawalo mi sie spedzac w Polsce.W tym roku postanowilismy w GB.

1 polubienie

Siana (nie mylic z trawa… )!!!

1 polubienie

Wina wytrawnego by na pasterce gazy miały ujście :smile:

1 polubienie