Stosujecie coś na gładkie pięty?

Jestem w pracy. Siedzę przed kompem. Stwierdziłam, że nie będę nigdzie chodzić przez godzinę to wsadziłam se stopy w jakieś złuszczające skarpety. Mam nadzieję, że stopy mi nie odpadną🙃

2 polubienia

Pumeks od czasu do czasu. I mam gładkie jak pupa niemowlaka .

Wiesz, że po raz pierwszy, chyba na skutek mniejszej ilości zrobionych dziennie kroków, będę musiał pumeksu użyć… :wink:

3 polubienia

Jakby co pożyczę ci szlifierkę.

1 polubienie

Mam raszplę, powinno starczyć :wink: . I pisze tu o narzędziu do obróbki drewna i miękkich metali :wink:

3 polubienia

zwykle wystarczyl spacer po piasku, ale od miesiaca musialam zainwestowac w pumeks.

3 polubienia

Od paru lat stosuję elektryczny pilnik ( frezarka, szlifierka) wszystkie nazwy prawidłowe, ceny różne.
Nie trzeba wydawać 200 zł, moja bez baterii kosztowała około 20 zł.
Wieczorem, przed kąpielą miziam sobie pięty ( koniecznie suche), raz w miesiącu wystarczy. Natłuszczam lekko skórę balsamem, który używam po depilacji nóg.
Gdzieś wyczytałam, że klapeczki, sandałki często noszone latem, przyczyniają się do wysuszenia pięt, dlatego prawie w ogóle ich nie kupuję.

1 polubienie

Zluszczajace skarpety???
Co to za licho?

1 polubienie

Nigdy ich nie używałam, sprawdziłam teraz w necie, brzydko to wygląda.

@efka Po to chyba się ma gładkie pięty żeby chodzić w takich klapeczkach? Japonki lubię, a tak poza tym to wygodne sportowe sandały.

1 polubienie

@efka Heh, to mój pierwszy raz z tymi skarpetami.

1 polubienie

@waranzkomodo staram się systematycznie dbać o stopy, jednak klapki i sandały nie dla mnie, lubię adidaski, trampki.

Super!
Gdy zastosujesz,to napisz jak się mają Twoje stopy ?
Dzisiaj!
Jutro!
Pojutrze?
image

image

2 polubienia

@Mamita Hehehe , dobre! U mojej rodziny na wsi funkcjonował tzw. nogomyj. Taki osobny brodzik obok wanny.

1 polubienie

@collins02 To takie woreczki foliowe w kształcie stóp. Zakłada się to coś na stopy, wlewa do woreczków płyn (chyba na bazie jakiegoś kosmetycznego kwasu). Na to zakłada się skarpety tradycyjne i trzyma się to ok godziny. Zobaczę po kilku dniach…

???
Rany,czego to ludzie nie wymysla :smiley:

2 polubienia

I dobrze, że wymyślili…

e99894e278e282ff1d1a573ae9ddc9fa

Kiedys do peelingu stosowalo sie mieszankę gliceryny z sokiem cytrynowym, teraz to jeszcze jakies zywe rybki do pedikiurow i manikiurow sa.

Te rybki są fajne, i do tego harmonijne :stuck_out_tongue_winking_eye: Tylko bałabym się czy im wódę odpowiednio często zmieniają (a słyszałaś o larwach much stosowanych przy stopie cukrzycowej? )

2 polubienia