Straszne wieści

Czy w Europie zaczyna brakować cebuli, bo tylu cebulaków wyhodowano w naszej ojczyźnie? :open_mouth: :slight_smile:

7 polubień

jak sie oplaca piasek importowac?

4 polubienia

:open_mouth: :open_mouth: :open_mouth:

Treść artykułu nie odpowiada na pytanie dlaczego świat bije sie o piasek i mimo tego, że niektóre kraje mają go pod dostatkiem, to jednak sprowadzają ten materiał z odległych regionow swiata.
Mogłoby się wydawać, że Sahara powinna zaspokoić zapotrzebowanie świata na piasek. Podobnie piasek nadmorski. Jest tego dużo, ale taki piasek nie nadaje sie do celów budowlanych. Krawędzie ziaren tego piasku są zaokrąglone i pozbawione kantów. Porównać to można do okrągłych, wypłukanych przez lata kamieni rzecznych, podczas gdy kamienie np. w górach mają kanciaste krawędzie.
Betonowe konstrukcje wykorzystujące taki piasek będą niestabilne na skutek niewystarczającej siły tarcia.

.syp wodę, lej piasek - rzekł zbrojarz-betoniarz.

7 polubień

zgadza sie - ktos po prostu nie wyjasnil - no moze poza niewielkim wtretem w kwestii piaskow w Emiratach dlaczego tak sie dzieje.
natomiast co do piasku saharyjskiego i nadmorskiego? od sie w wiekszej ilosci zachowuje bardziej jak ciecz nic moznaby przypuszczac - poza tym wbrew opzorom zawiera bardzo duzo resztek organicznych - bez Sahary nie byloby Amazonii.

2 polubienia

Nie mam piasku w nerkach ani wody w kolanach A to tylko dlatego, że w kuchni nie stosuje chińskiego czosnku.

.niedługo pomarańcze zaczną podrabiać. :rofl:

3 polubienia

juz marokanskie w Hiszpanii w tym roku beda potrzebne, zeby zaspokoic popyt wewnetrzny - po listopadowych burzach i przejsciu huragaanu Gloria w ubieglym tygodniu na plantacjach pozne tegoroczne zbiory szlag trafil. to co zdazyli zebrac pojdzie na eksport , zeby z rynku nie wypasc, na szczescie pomarancze bliisko, bo w Afryce rosna. tyle co przez morze, kamieniem rzucic.

3 polubienia

A my znowu dostaniemy te wasze niejadalne truskawki :worried:

1 polubienie

No i gdybyście nie wiedzieli, PIS w ramach nakładania sankcji na Putina (który fałszuje historię), sprowadza do polski rekordowe ilości węgla z Rosji. Banda hipokrytów, która jedyne co umie zrobić to kupić poparcie za kasę podatnika.

2 polubienia

Juz sie pojawiaja pirwsze jaskolki, ale wole jednak na razie pomarancze.
Ale do sezonu na truskawki to jeszcze troche i pogoda zdradzecka, wiec zobaczymy czy w ogole beda?

1 polubienie

Ale co z truskawkami? Przecież są cały rok, najsmaczniejsze w czerwcu i w styczniu… :wink:

Moze za oceanem te daty, w Hiszpanii sezon zaczyna sie pod koniec lutego. Truskawki tutejsze sa faktycznie malo slodkie. Ale poza tym jadalne.

1 polubienie

Ja to jestem pierwszą cebularą. Jeśli nie jest zbyt ostra to potrafię jeść samą… Czosnek też lubię.

3 polubienia

O matko to teraz nawet piasku będzie brakować…

2 polubienia

Bez jaj.

http://ekoswiat.eu/zrobieni-w-jajo-czyli-podrabianie-jaj-rusza-pelna-para/

4 polubienia

Sztuczne jajka, hmmm…

2 polubienia

:face_vomiting:

3 polubienia

Chinczyk to dziwne stworzenie, jak ktos widzial i powachal ich “stuletnie” to i takie zje. Ciekawe kiedy zaczna produkowac kwadratowe, bo latwiejsze w transporcie? Bo Japonczycy juz kwadratowe arbuzy wyhodowali.

4 polubienia

Powiedz mi ,a po co wiercono w lodowcach 5 lat temu:

3 polubienia

Te arbuzy ja widziałem już w ubiegłym wieku :wink:

1 polubienie