Szanujmy kierowców!

To Holedenrzy wymyslili woonerf?

1 polubienie

30 km/h czyli 40 metrów pokonujesz w 5 sekund.
A przyjmując że widoczność tego 2 przejścia masz na 10 metrów od niego to na reakcję masz troszkę ponad sekundę. Ja wiem jaka jest tam pułapka ale ktoś jadąc pewnie może bez problemu kogoś przewieźć na masce. I nie prawda że 30 km/h nie zabija. Można komuś poważną krzywdę przy 5km/h zrobić.

2 polubienia

To duzo, dodajac nieodpowiedni kąt uderzenia i twarde podłoże wystarczy🤕

2 polubienia

I biorąc pod uwagę że są tam barierki i że nie bardzo jest gdzie w razie czego uciec.

Barierki tez mogą byc zagrozeniem.

1 polubienie

I są. Tam jakiś osioł to projektował.

Kazdy kij ma dwa końce. Ale takich projektantow to powinno się uwiazac do projektu i poczekac

1 polubienie

No ale nam się wmawia że są bezpieczne prędkości.

A jak przeanalizować ten spot to jest on totalną bzdurą i wtargnięciem pieszego na jezdnię…
samochód jadący na filmie jest około 4 długości auta czyli jakieś 20 metrów od przejścia. Pieszy ma z 3 metry+pasy. W czasie sekundy samochód pokonuje 17 metrów a pieszy 1,1 metra. Więc aby się ta sytuacja zdarzyła pieszy musiał by niesamowicie przyspieszyć a wręcz nie ma szans by go potrącono. Aby pieszy dotarł do tego miejsca na pasach potrzeba by było 4-5 sekund + z 2 na rozglądnięcie się. W tym czasie samochód z prędkością 60 km/h pokonuje 120 metrów!!!

Wolniejsza jazda nie jest zawsze bezpieczna. Fizyka jest fizyka. Walcem drogowym, ktory porusza się wolno to z blachy zrobisz cieniutka blaszkę. A i przy okazji byc moze kupke siana i trocin na plyte przerobisz :wink:

Przejścia dla pieszych muszą być tak umiejscowione, żeby były widoczne, a jak nie są, ma być sygnalizacja świetlna.

Ma też być znak ostrzegający o przejściu, a także, w niektórych przypadkach dodatkowe ograniczenie prędkości. Tak, żeby kierowca zdążył zareagować w każdym przypadku.
A w nocy miejsce przejścia powinno być oświetlone.

2 polubienia

I widzisz znak jest jeden a przejścia dwa. Technicznie nie da się drugiego zrobić. Świateł tam też się zrobić nie da za to w zupełności by wystarczyło 1 przejście i zamiast barierek coś co by na prawdę pieszych zmusiło do przechodzenia na przejściu.

Po prostu, durne przejście. Powinno się coś z tym zrobić.

2 polubienia

Niestety nikt się nie kwapi. Aż się zdarzy coś poważnego.

2 polubienia

Mam uraz do wlazacych pod kola, przejscie dla pieszych to nic w porownaniu z rozpedzona lokomotywa. Zycie ma sie jedno, a fizyka poki co rzadzi sie swoimi prawami.

1 polubienie

Taka lokomotywa? :crazy_face:

2 polubienia

Przerobiona z taktora?

2 polubienia

Dokładnie. Ursus C-330. Kiedyś przez Myślęcinek prawdziwa jeździła ciuchcia ale się spaliła.

1 polubienie

1 polubienie

Nie wiem, kto to wymyślił, ale uratował niejednego od nieszczęścia.

2 polubienia

Coś jak próbna ewakuacja w przedszkolu: nie wiesz, czy to leci ten samolot, co go Kazio właśnie z sygnałami przemieszcza czy właśnie uruchomili sygnał do ewakuacji. Nawet nie można krzyknąć: dzieci, cisza!..bo i tak nic to nie da.Chyba, że da :upside_down_face:

1 polubienie