Sznur szubieniczny

Czy wisielcy wybierają przed tym ostatecznym krokiem jakiś specyficzny rodzaj sznura? Chyba musi być z jakimś poślizgiem co nie ? natrafiłam na taki sznur co splata się na trzy… owija i wyciąga drugi koniec w taki sposób aby nie było już drogi odwrotu. 4 minuty i po bólu?

Z poślizgiem? A po co

żeby błyskawiczniej się zacisnął?

Gdy miałam 20 lat moja rówieśnica (koleżanka) do odebrania sobie życia użyła specjalnie po to kupionego białego szala. Uważam więc, że nie ma jakiejś reguły.

dla chcacego nic trudnego. mozna sie powiesic na przescieradle lezac w lozku jak ostatnio zdaje sie jakis czlowiek w wiezieniu.
ale tak. do wykonania wyroku smierci przez powieszenie wykorzystuje sie spesjalny skret, wezel i zwykle stosuje sie jakies smarowidlo - kiedys byla to oliwa lub wosk, zeby sie nie zacial.
co do smierci?
nie bede kolezance @vera223 wchodzic w kompetencje - ale mozesz umrzec przez przerwanie glownego nerwu lub przez uduszenie - po szczegoly odsylam na forum poswiecone medycynie sadowej i kryminalistyce.

1 polubienie

Zgon następuje z powodu jednego, z tych czynników lub wszystkich razem.

• Ucisk i zamknięcie światła naczyń krwionośnych:
tętnic i żył szyjnych oraz tt. kręgowych
• Zamknięcie światła dróg oddechowych
• Złamanie kręgosłupa szyjnego

3 polubienia

nie podpowiadaj… :wink:

1 polubienie

W sumie: czy to ważne jak? Ważne, że skutecznie.

1 polubienie

Skorygowałam :wink:

Nie wszystkim się udaje i wtedy są roślinkami.

1 polubienie

Gdy są roslinkami, też znikają ich problemy. Dla nich znikają.

1 polubienie

To raczej samolubne, bo wszystko spada na rodzinę i problemów się pogłębiają.

1 polubienie

Wiem o tym. Jakoś sporo z moich znajomych odebrało sobie życie. I tylko dwoje (bardzo młodzi) zrobiło to przez powieszenie. Niektórzy z nich byli naprawdę bardzo fajni. Ogarnęły mnie wspomnienia…

1 polubienie

Znałam dziewczynę, która próbowała popełnić samobójstwo przez powieszenie na apaszce.
Wybrała sobie do tego celu zaplecze sklepu, w którym pracowała.
Odcięli ją, ale niestety za późno i skończyło się na tym, że po zakończonym leczeniu mama odebrała ją ze szpitale w stanie wegetatywnym.

Moi znajomi byli niestety (albo stety) bardziej skuteczni.

Przecież można się powiesić w więzieniu na łóżku leżąc pod kołdrą, jak pewien Pan, który miał wiadomości na temat pisowców dmuchających nieletnie Ukry. Nawet bez sznura.

no wlasnie o tym pisalam, tylko nie za bardzo mi dzwonilo z jakiej okazji go seryjny samobojca odwiedzil :wink:

1 polubienie

To juz kompletne wariactwo!

Chyba nie musi być z poślizgiem, wystarczy mocny, ale z poślizgiem będzie na pewno dużo mniej bolało +pójdzie szybciej, ale w sumie to po co Ci była ta informacja? :neutral_face:

Az tak Ci sie spieszy?

1 polubienie