Taki to byl udany wypad


British Museum robi wrazenie jak za rzymskich czasów…

Ale najpierw Zeus!

Ale ta genialna rzeżba,zapadnie mi chyba w pamieć na dłuzej…Thalia,bogini komedii…Odnaleziona w Rzymie,juz w naszej erze…

I jeszcze kariatyda przy głównych schodach…

4 polubienia

I pomyśleć, że tam byłam i to w czasach, gdy paszport “pożyczało” się na milicji. Rzeźby się nie zmieniły, a wtedy też sale świeciły pustkami.

5 polubień

“też świeciły pustkami”…
Otóż było dokladnie na odwrót.Byl tłum niemiłosierny a tych kilkanascie zdjęć udało sie zrobić dopiero po godz. 15… :innocent:
Rzecz poza tym,dosyć ciekawa.Nie spotkalem wczoraj wśród tych tysiecy ludzi,ani jednego murzyna,za to chyba połowa z wizytujących to zestaw japońsko-koreańsko-chiński… :upside_down_face:
Oni są jak mrówki! :blush:

4 polubienia

Zeus jakiś taki geyish…
Też tam byłem, ale kiedy to było, na szczęście paszporty były już dostępne dla wszystkich, na początku 90 tych.
Pamiętam to jak przez mgłę.

3 polubienia

Jakby ich podsumowac to ponad poltora miliarda skosnookich :wink:
Ale co trzeba przyznac namolni bywaja fotografujac wszystko co w obieektyw wpadnie, ale zdysyplinowani.

1 polubienie

Trudne zdjecie.Wszędzie szyby,nie mówiąc o turystach…

1 polubienie

Jest coś jeszcze,przy ich oczywistym udziale,czego dawniej nie było…Ludzie tłoczyli sie w kawiarence,przy eksponatach,przy pamiątkach…
Dzisiaj oblepiają wszystkie ławki aby gapić sie w swoje smartfony :rage:

3 polubienia

Wiekszosc ma pewnie app instruujace co mają oglądać.
Niestety zawód przewodnik muzealnt tez odchodzi w niebyt. Ciekawe kiedy postawią odpowiedni manekin w gablocie? :wink::grinning:

1 polubienie

Byly chyba 3 przewodniczki w akcji.Tyle widziałem…Ale ze grup zorganizowanych bylo znacznie więcej,trudno powiedzieć…

1 polubienie

U mnie pogon za nowoczesnością. Muzeów w Elche i okolicy jest kilka, nie liczac skansenu rzymskich czy czesciowo fenickich stanowisk archeologicznych i muzeum soli czesciowo na swiezym powietrzu.
Jak się chwalili wszystkie juz mają opracowane apki w kilku jezykach i sa w trakcie wdrazania.
Ponoc to efekt pandemii kiedy obiekty byly zamkniete i myslano jak szybko przywrocic atrakcyjnosc tych miejsc.
Wymyslono, ze bezplatne dostarczanie tych programikow w punktach informacji turystycznej bedzie skuteczne.
A wracając do British Museum - jest to miejsce, ktore bym chciała zobaczyc. W końcu nad jakąś wycieczką do Londynu trzeba będzie pomyśleć, bo zycie ucieka :wink:

2 polubienia

Nie mam nic przeciwko unowocześnieniom byle nie były"zamiast".
To troche męczące z uwagi na tłumy.Warto ale pod warunkiem ze rezerwujesz sobie przynajmniej pół dnia.Poza tym,co warte podkreślenia,to jest CZYSTE muzeum!Jestem co prawda fanem National Gallery ale British pod względem estetyki,robi lepsze wrażenie.
Oba łączy jedno.Są umieszczone w genialnych budynkach!
Ostatnio odwiedzilem poznańskie Muzeum Narodowe.Jest ok. ale to małe muzeum,powiększone niestety tzw.“nowym” skrzydłem.To stare,samo w sobie jest wspaniałe!

1 polubienie