Takie pytanko

Mam podłogę drewniną, polakierowaną, lakier się w połowie złuszczył. Czy nale zy ją myć mopem czy lepiej odkurzczem? Pod zniszczony lakier może dostawać się wilgoć.

2 polubienia

Mopowanie będzie sprawiało, że odsłonięte drewno będzie “pracowało” i lakier będzie schodził intensywniej. Oczywiście nie będzie to jakaś totalna demolka lakieru, niemniej w dłuższej perspektywie czasu będzie większa utrata lakieru w porównaniu z metodami czyszczenia na sucho.

4 polubienia

Ja swoją dopieściłam i sama lakierowałam nie żałując na lakier. Opłaciło się.

2 polubienia

Jaki to jest rodzaj lakieru i drewna? Parkiet?
Jeśli zaczelo sie łuszczyć to zedrzec do końca i na sucho.

2 polubienia

Tak, najpierw najlepiej scyklinować. Papierem ściernym to by byla męka, nawet jak masz pokój maleńki.

2 polubienia

Ale co zrobić z meblami??? @okonek, @Nunu

Drewno żyje
Pogłaskać i oswoić
Do przesunięcia mebli?
Życzliwi sąsiedzi

2 polubienia

Sama nie scyklinujesz. Firma która to zrobi przestawi też meble. Tylko to co nie co kosztuje.

2 polubienia

można też wypożyczyć cykliniarkę xhyba, ale jak masz wiele razy cyklinowane, ale miękki rodzaj drewna, to trzeba umieć, żeby na amen nie scyklinować. A poza tym strasznie się pyli wtedy mimo worków…

1 polubienie

Sama nie wycyklinuje. Cyklinowanie to nie wszystko co trzeba zrobić. Zresztą trzeba by było wypożyczyć 2 cykliniarki, kupić specjalne papiery do nich , no i te maszyny dość bardzo wymagają tężyzny fizycznej.

2 polubienia

U mnie była ładna drewniana podłoga. Ale po przeliczeniu koszów taniej wyszło zerwanie i położenie paneli. Można też położyć panele na deski i to jest najtańsza opcja.

3 polubienia

Też o tym myślalam…

1 polubienie

w takim razie posadzki sa praktyczniejsze?
cyklinowanie? przy odrobinie cierpliwosci sie da zrobic, gorzej z przestawianiem mebli
co do ceny? do ustalenia - ale nie po kosztach.

2 polubienia

a moze starym systemem? mala maszynka?
owszem praca przy cyklinowaniu jest meczaca, sa maszyny i trzeba je obsługiwać, ciezkie - a jeszcze dobierz odpowiednie ostrze do rodzaju drewna

2 polubienia

Można zrobić półśrodkami - podróbka niezależnie od efektu parkietu, jak czas pozwoli i kasa. Podłoga za długo nie była konserwowana, a maksymalnie wykorzystana w czasie, i to się zemściło. Uprzedzić sąsiadów że będzie remont. Złuszczony lakier trzeba mechanicznie usunąć do zwartej konsystencji / najprostsza froterka i gruby papier / 40 - 60 /da radę, cykliniarka działa podobnie ale ma większą wydajność, odkurzyć i zagruntować kilka razy po przeschnięciu / lakier i delikatny szlif drobnym papierem pomiędzy warstwami gruntu. Odradzam na bazie utwardzaczy / smród i ból głowy. Na zlecenie klienta cuda się robiło

1 polubienie