Takie sobie zagadki

…Inspiracją była pewna książka, którą akurat czytam. Być może zagadki są znane, może były tutaj publikowane. Nie mam czasu na przeglądanie starych tematów. Gdybym się powtórzył to proszę moderatora o usunięcie tematu.

Bracia bliźniacy- Tony i Brad- odprowadzali swoją wiekową matkę na samolot tanich linii lotniczych. Nagle Tony wypatrzył na lotnisku pewnego mężczyznę. -zobacz! - szturchnął brata -przecież to Phil! Brad także rozpoznał Phila. -dziwne uczucie -mruknął -widzisz człowieka po raz pierwszy i od razu wiesz, kto to jest. Ciekawy jestem, czy ktokolwiek inny miałby tak samo jak my?
Zadanie: kim jest Phil?

Druga zagadka. Nie ma tutaj matematyki, jest czysta logika.

W urnie są dwie kule białe i dwie czerwone. Wyciągasz jednocześnie dwie kule. Jakie jest prawdopodobieństwo, że będą różnokolorowe?

1 polubienie

Zagadka 2. Nie ma takiego prawdopodobieństwa, bo białe będą nadal białe, a czerwone, czerwonymi.

Zagadka 1. Ja bym poznał z Philów, tylko Collinsa. Innego Phila nie znam.

6 polubień

Jesli chodzi o Phila to w gre (jak slusznie zauwazyl kolega @birbant) wchodzi Collins.
Pozwole sobie na odrobine prywaty

Losowanie kuli? Taki zestaw o 1 z trzech mozliwosci.

3 polubienia

Gdybyś spotkała Cezarego, powiedziałabyś: o, Pazura! Tak samo z Philem.

Druga zagadka była zbyt łatwa, masz rację. Tam była podpowiedź, że jest logiczna a nie matematyczna.

Reasumując: nie ma kul różnokolorowych.

1 polubienie

Czyli? Zagadka numer jeden ciągle pozostaje dziewicza.

Sa


Tylko nie w tej urnie. :wink::joy:
Zlosliwe pytanie

2 polubienia

Nie bawmy się już kolorami. Mamy tylko żyć kolorowo. A to nie to samo😉

To post do Okonek. Czegoś tam zapomniałem nacisnąć.

2 polubienia

Jesli chcesz skierowac odpowiedz do konkretnych osob to @ i nick, system automatycznie poinformuje o wywolaniu do tablicy :wink:

1 polubienie

Może nie?

To zagadki na inteligencję, spostrzegawczość.

Tu każde słowo może być ważne.
Np. tanie linie lotnicze…

Jakby ktoś chciał zwrócić uwagę na to, że matka/rodzina jest biedna.
A co, jeśli ta kobietą urodziła trojaczki? Jednego syna oddała komuś na wychowanie? Chłopcy może zobaczyli swojego brata? :thinking:

2 polubienia

Dokładnie! Brawo Ty! No dobra, jesteś the best. To pytanie z Mensy.

1 polubienie

Autor zagadki nagrodę przewidział?:grin:

Bardzo mi podpadł tekst: tanie linie.
Bliźniacy Phila poznali, choć nigdy nie widzieli.
Musiał być do nich bliźniaczo podobny.
Znali tylko jego imię.
Pomyślałam, matka urodziła trojaczki jednojajowe. Oczywiście nie ujmując żadnemu z panów. Widocznie jednego komuś oddała na wychowanie, o czym poinformowała pozostałych synów.
Kurde. Masło maślane z tego wyszło, jeśli dobrze, to super.

I trochę prywaty.Proszę. Moja osobista kupiona kilkanaście lat temu :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Oczywiście, że autor [Lazy] przewidział stosowną nagrodę za rozwiązanie właśnie tej zagadki. Otóż otrzymuje Pani w nagrodę tygodniowy pobyt z autorem tete-a-tete. To ta gorsza część. Czas na lepszą. Karnet na 10 (słownie: dziesięć) spotkań z najlepszym psychoanalitykiem w okolicy. Spotkania przywrócą równowagę psychiczną potrzebną po konfrontacji z niewątpliwie “czarującym urokiem osobistym” autora zadania.

1 polubienie

Face to face po jednej zagadce?
It is impossible :blush:
Umawiam się dopiero po:
3 zagadkach na spostrzegawczość
4 rebusach
5 kalamburach kolego @Lazy :relaxed:

Teraz niestety stanąć do boju nie mogę :wave:

1 polubienie

Jak chcesz kogoś wywołać
Kliknij w @ i bez spacji wpisz pierwszą literę nicku. Często nie trzeba, system z automatu wyświetli nicki uczestniczących w rozmowie.

1 polubienie

Trzeba było nie wspominać o nagrodzie Pani @efka

1 polubienie

Ok @efka :wink:

1 polubienie

:joy: Dobra, to już wychodzę z domu, na to spotkanie :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Czy dobrze rozumuję, że latanie tanimi liniami oznacza, że ktoś jest biedny? :thinking:

4 polubienia

:joy::joy::joy: